Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 marzec 2014 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych A na wyrośnięty chaber i duży bratek polny co mógłbym zastosować ,bo mam takie pace z tym chwastem.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 22:06
  •  

#3942 Share mariuszsn

mariuszsn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Dolny Śląsk powiat Środa Śląska, WIORiN wydał komunikat: chowacz brukwiaczek - próg ekonomicznej szkodliwości został przekroczony

#3943 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:31

Opryski rzepaku i innych oleistych dziś byłem w południe to w naczyniu było 25 sztuk gada-2 słodyszki i 23 chowacze.Mój rzepak tak za bardzo nie ruszył w porównaniu do sąsiednich -tam na pewno jest jeszcze większy nalot.W kazdym bądz razie trzeba opryskiwacze szykować i na początku przyszłego tygodnia pryskać(okolice Poznania)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3944 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:53

Opryski rzepaku i innych oleistych A jakim środkiem? Będzie ochłodzenie i deszcz a nawet śnieg od niedzieli to tydzień wstrzyma prace

Edytowany przez luc93, 13 marzec 2014 - 22:56.

#3945 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 23:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja już mam przygotowane karate zeon na chowacza i torpex na skrócenie. Ale czekam, chowacz jest, ale nie jest to masowy pojaw, do tego ma być załamanie pogody. Trzeba to przeczekać.

#3946 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 07:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Dokładnie nie ma co szaleć bo nie dość, że są przymrozki co właściwie wyklucza opryski to jeszcze ochłodzenie ma być więc pewno z tydzień jeszcze zleci. Co do środka to dobry jest Dursban stosuje się go tydzień po pierwszych nalotach i niszczy złożone już jaja, mój sprzedawca mówi aby dać jeszcze to tego inny środek np. Fury który ma szybsze działanie kontaktowe, a Dursban załatwi jaja i zabezpieczy reszte, ale nie wiem czy tak trzeba.

Czy są jakies różnice między środkami Orius 250 i Tebu 250 oprócz producenta?

Edytowany przez grego, 14 marzec 2014 - 12:18.

#3947 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych to chyba pierwszy pojechałem na chowacza-dziś w południe było 45 szt w żółtym naczyniu.Popryskałem dlatego choć jeszcze tydzien mógłbym poczekać -bo w przyszłym tygodniu mam ważne wyjazdy i pogodę wietrzną dodatkowo zapowiadają.Pewnie za 2 tyg będę pryskał jeszcze raz.Ale wtedy dodam fungicyd(o ile zima nie wróci)

#3948 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:36

Dokładnie nie ma co szaleć bo nie dość, że są przymrozki co właściwie wyklucza opryski to jeszcze ochłodzenie ma być więc pewno z tydzień jeszcze zleci. Co do środka to dobry jest Dursban stosuje się go tydzień po pierwszych nalotach i niszczy złożone już jaja, mój sprzedawca mówi aby dać jeszcze to tego inny środek np. Fury który ma szybsze działanie kontaktowe, a Dursban załatwi jaja i zabezpieczy reszte, ale nie wiem czy tak trzeba.

Czy są jakies różnice między środkami Orius 250 i Tebu 250 oprócz producenta?

z praktyki lepsze efekty daje oprysk odrazu po nalocie.dursban działa około tygodnia.po tym okresie zazwyczaj jest nalot słodyszka i idzie drugi zabieg insektycydowy

#3949 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja tam czekam, aż zacznie wybijać w pęd i pojade wszystkim na raz zresztą zanosi się, że z tydzień i tak trzeba czekać. W tamtym roku tak zrobiłem i nawet na słodyszka nie było potrzeby pryskać choć raczej z braku nalotu niż długiego działania Dursbanu aczkolwiek pisze że pierwszy nalot słodyszka zwalcza.

#3950 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 21:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Idzie u was dostać już Nurelle D. Bo ma być znowu w obiegu, wszędzie go reklamują tylko jak pytam w sklepie to każdy o tym wie ale nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 07:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak nie dostaniesz to zmieszaj Dursban + pyretroid i będziesz miał te same składniki co w Nurelle
U mnie dzisiaj PIORIN wydał sygnalizacje, więc pod koniec tygodnia jak pogoda pozwoli zabieg

Edytowany przez grego, 15 marzec 2014 - 07:33.

#3952 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 11:42

Opryski rzepaku i innych oleistych A ta mieszanina dursbanu z perytroidem to w normalnych dawkach czy jak? I z tych perytroidów bardziej polecany cyperkill/fastac(ogólnie środki z cypermetryną) czy może być też sumi alpha albo karate? I ostatnie moje pytanie na słodyszka dobrym pomysłem będzie na pierwszy nalot właśnie dursban+coś z wymienionych wyżej, i potem poprawka za tydzień jak będzię potrzeba czymś tańszym, np karate(jeśli na pierwszy z dursbanem pójdzie cyperkill).?

#3953 Share luki17

luki17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 12:06

Opryski rzepaku i innych oleistych 0,5 + 0,1 perytroidu wychodzi normalna nurelka o ile dobrze pamietam.

#3954 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 15 marzec 2014 - 13:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie a co byście polecili fungicydowego na rzepak karłowy? Jesienią był tebukonazol i teraz się zastanawiam czy jest sens stosować Caryx albo Toprex które mają dość silne działanie regulujące pokrój.

#3955 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:41

A ta mieszanina dursbanu z perytroidem to w normalnych dawkach czy jak? I z tych perytroidów bardziej polecany cyperkill/fastac(ogólnie środki z cypermetryną) czy może być też sumi alpha albo karate? I ostatnie moje pytanie na słodyszka dobrym pomysłem będzie na pierwszy nalot właśnie dursban+coś z wymienionych wyżej, i potem poprawka za tydzień jak będzię potrzeba czymś tańszym, np karate(jeśli na pierwszy z dursbanem pójdzie cyperkill).?

Można i tak jeśli nie będziesz się mocno śpieszył z Dursbanem i zabieg wyjdzie Ci gdzieś na początku wybijania w pęd to jest szansa, że później jeden zabieg perytroidem starczy lub w ogóle nie będzie konieczny ja tak miałem w tamtym roku. Ale jeśli słodyszek pojawi się na długo przed kwitnieniem to raczej perytroid bym sobie darował no chyba, że będziesz codziennie pilnował pól i pryskał w razie potrzeby. Proteus czy Mospilan zabezpieczy rzepak do kwitnienia, ale i kasa inna.

#3956 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 23:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam mam dylemat otoz nie wiem czy najpierw opryskac rzepak mocznikiem+siarczan+odzywka npk+ cos od jednoliscienych+ewentualnie jakis perytroid czy najpierw poleciec z Galerą?? Dodam ze rzepak jest slaby (pozno siany, slabo wyrosł).
I drugie pytanie czy lepiej podzielic odzywke NPK na pol i dac 2,5 kg z mocznikiem siarczanem i od samosiewow a potem 2,5 kg z Dursbanem borem i Tebu?? Czy dac w jednej dawce 5 kg razem z mocznikiem siarczanem i herbicydem??
Przepraszam ze tyle pytan ale dopiero zaczynam przygode z rzepakiem.

#3957 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 marzec 2014 - 23:41

Panowie a co byście polecili fungicydowego na rzepak karłowy? Jesienią był tebukonazol i teraz się zastanawiam czy jest sens stosować Caryx albo Toprex które mają dość silne działanie regulujące pokrój.

I teraz pytanie czy zależy Ci na silnym regulowaniu wzrostu czy na ochronie fungicydowej. Caryx ma mocniejsze działanie skracające niż toprex, a słabsze fungicydowe. Toprex to 2 triazole które jak się spóźnisz z zabiegiem to wzrostu nie będą regulować wcale. Caryx ma typowy regulator, który powinien działać zawsze i wszędzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3958 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 07:28

Jak nie dostaniesz to zmieszaj Dursban + pyretroid i będziesz miał te same składniki co w Nurelle
U mnie dzisiaj PIORIN wydał sygnalizacje, więc pod koniec tygodnia jak pogoda pozwoli zabieg

Zgadza się, tylko po co mieszać bawić się jak można by było ułatwić sobie życie, no i co fabryczna mieszanina to fabryczna. Ale jak nie dostanę to wyjścia nie ma trzeba będzie coś zamieszać.

#3959 Share TomekBeata

TomekBeata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 07:54

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy pryskać na samosiewy w rzepaku? Co jest najbadzej skuteczne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Jaki odżywki stosujecie typowe NPK jak na zboża czy może same Mikro? Widziałem też Wuxal Boron z dość dużą zawartością Fosforu, Boru i mikro może takie coś by zastosować?