Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#3921 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:38

Opryski rzepaku i innych oleistych witam,pryskał juz ktos na Chowacza? po pogoda jest juz taka w miare;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 03:59
  •  

#3922 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 marzec 2014 - 20:03

Podobno CCC powoduje lepsze przemieszczanie sie tebu w roslinie.

i po części ograniczenie wzrostu systemu korzeniowego
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3923 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:22

witam,pryskał juz ktos na Chowacza? po pogoda jest juz taka w miare;p

U mnie na razie w żółtych naczyniach czyściutko to i opryskiem nie ma co ruszać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3924 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 11 marzec 2014 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja raz na 4 dni znajde w naczyniu jakieś 2-3 szt ale się jeszcze z tym wstrzymuje

#3925 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:00

i po części ograniczenie wzrostu systemu korzeniowego

Nie wiem moge sie mylic ale 0,5 litra CCC chyba nie wplynie jakos drastycznie na rozrost korzenia, a zawsze troche wspomoze dzialanie tebu.

#3926 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam chciałbym się dowiedzieć koledzy od was jakie środki owadobujcze polecacie na ten sezon i jak wygląda u was odżywianie dolistne rzepaku . Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

#3927 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 00:12

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy stosowaliscie dokarmianie insolem 5 jakie jest jego działanie dobre czy tyle ile kosztuje to jest wart..

#3928 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:00

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie na pomorzu zachodnim już chowacz mocno atakuje i rzepak jest w stadium bicia w pęd.Moje pytanie jest takie;czy warto w takim razie stosować już środek na chowacza i coś w stylu toprex tebu jak temperatura co noc spada poniżej zera.A od soboty zapowiadają jeszcze mocniejszy mróz w nocy

Edytowany przez rolnik32, 12 marzec 2014 - 07:05.

#3929 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 12 marzec 2014 - 10:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Według mnie na chowacza możesz jechać jeśli masz nasilenie. Natomiast co do Toprexu to poczekaj jeszcze jak zapowiadają mocny spadek temperatury to rzepak i tak przestanie przyrastać w sposób zauważalny i lepiej go zastosować gdy temperatura wzrośnie. Aby zastosować ten środek rzepak powinien mieć 15-20cm i najważniejsze tepmeratura musi wynosić 12 stopni co nie jest teraz problemem, ale w nocy żeby było bez przymrozków.

#3930 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 12:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli już nawet chowacz się gdzieś pojawia choć uważam, że większego występowania nie powinno jeszcze być ze względu na niskie temperatury dobowe (przymrozki w nocy) to przy stosowaniu środków układowych np Dursbanu zabieg i tak wykonuje się 7-10 po pierwszym nalocie więc nie wiem co chcecie teraz zwalczać no chyba, że chcecie zwykłym kontaktowym jechać kilka razy to owszem.

Natomiast mam pytanie odnośnie dokarmiania, mam niską zasobność fosforu i czy jest sens wiosną dolistnie go dawać. Z tego co zauważyłem większość odzywek na rzepak nie zawiera fosforu i taki z pewnością mój dostawca będzie miał, ewentualnie 20-20-20 choć uważam to za marnotrawstwo bo Azot to sobie sam dam za dużo niższą cene. Niedoborów Boru jakoś nigdy nie zauwazyłem może dlatego że jesienią stosuje Lubofoske która go zawiera.

Edytowany przez grego, 12 marzec 2014 - 12:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3931 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2014 - 14:48

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:35.

#3932 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 15:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Znam zasobność gleby i jest niska fosfor, a potas wysoki, jesienią dawałem odżywkę fosforową jakiegos wielkiego niedoboru teraz nie widać choć miejscami jest lekko fioletowy lub bardzo ciemy zielony i rośliny są tam mniejsze. Choć nie jestem pewny czy jest to akurat spowodowane niedoborem fosforu

#3933 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:38

Opryski rzepaku i innych oleistych witam a czy można pryskać już na zielsko chciałem jeden kawałek poprawić, kupiłem galera

#3934 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 12 marzec 2014 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do fosforu to możesz podać go dolistnie dodając do któregoś zabiegu fosforan monopotasowy ......

#3935 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:14

Opryski rzepaku i innych oleistych @grego masz skoki temp dzień/noc tak roślina także reaguje tymi fioletowymi liścimi. Tak przynajmniej jest z zbożami. Fioletowy to niedobór fosforu bądz boru.

#3936 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Tyle, że już późną jesienią miejscami były widoczne takie objawy tam gdzie mocniej to rozeta była i jest dużo mniejsza, skoki temperatur raczej nie bo są kawałki gdzie jest ładnie wyrośnięty bez przebarwień, także obstawiam niedobór fosforu.

#3937 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 marzec 2014 - 20:06

Opryski rzepaku i innych oleistych możesz pojechać dolistnie fosforem, są odżywki z Maximusa ze zwiększona zawartością fosforu, na pewno tym nie zaszkodzisz
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3938 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych ok tak zrobie, bor też dodam bo te małe wąskie liście też mogą jednak wskazywać na jego brak z tego co czytałem

#3939 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:25

Opryski rzepaku i innych oleistych co do pryskanie galera raczej jeszcze nie bo jest zimno i ma sie ochłodzić wiec jest duze ryzyko ze nie zadziala juz raz tak bylo pusciala pozniej duzo chwastów a tania nie jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3940 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2014 - 22:58

witam,pryskał juz ktos na Chowacza? po pogoda jest juz taka w miare;p

Jeżeli masz nasilenie, dużo łapie się do żółtego naczynia to jedź. Chowacz się pokazuje ale raczej jeszcze przyjdzie czas kiedy pojawi się masowo.

U mnie na pomorzu zachodnim już chowacz mocno atakuje i rzepak jest w stadium bicia w pęd.Moje pytanie jest takie;czy warto w takim razie stosować już środek na chowacza i coś w stylu toprex tebu jak temperatura co noc spada poniżej zera.A od soboty zapowiadają jeszcze mocniejszy mróz w nocy

Czekaj jeszcze. Tebu czy toprex to preparaty oparte na triazolach działają one najlepiej od temp 10 stopni wzwyż, zapowiadają teraz załamanie pogody ze spadkiem temperatury, a takich warunkach rzepak zwolni, a odpowiedni moment na zastosowanie toprexu jeszcze przyjdzie ;)

Znam zasobność gleby i jest niska fosfor, a potas wysoki, jesienią dawałem odżywkę fosforową jakiegos wielkiego niedoboru teraz nie widać choć miejscami jest lekko fioletowy lub bardzo ciemy zielony i rośliny są tam mniejsze. Choć nie jestem pewny czy jest to akurat spowodowane niedoborem fosforu

Przebarwienie fosforu mogą być powodowane również niska temperaturą, oraz roślina która ma problem z azotem również ma problem z pobraniem fosforu. Odzywki jak najbardziej pomogą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)