Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8783 odpowiedzi na ten temat

#3901 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 06 marzec 2014 - 14:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Na ziemie klasy 1-3 ten CCC 720l na pszenice? W sobote planujemy saletre amonową posiać, kiedy ta pierwsze kolanko można sie spodziewać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:51
  •  

#3902 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 marzec 2014 - 16:21

moze doradzicie chce skrócić rzepak ale nie wiem czym na jesieni nie skracany nie bylo za bardzo co skracac bo slabo powschodzil i ogolnie byl slaby przez panującą susze ale po zimie jest naprawde dobrze rzepak wyglada bardzo dobrze na razie jest za wczesnie zeby myslec o skracaniu ale mam plan zastosowac zwykly ccc i tebu zamiast caryx w tamtym roku stosowalem dwa razy caryx i powiem tak zeowszem skrocilo ale na moje oko szalu nie bylo przy 40 N na jesien srednio sobie radzil byc moze za pozno zasosowalem teraz nie skracany i wyglada lepiej niz rok temu

ktos robil taka mieszanke jak wyzej napisalem? w jakich proporcjach? i kiedy stosowal w jakiej fazie?

nie ma sensu sie pchac w drogie srodki bo przy cenie 1300 w zniwa ciezko bedzie na tym rzepaku zarobic....

Odpuść CCC -ogranicza wzrost systemu korzeniowego. Sam tebukonazol wystarczy. Ewentualnie 0,2-0,3 Caryxu możesz dodać
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3903 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Jaką dawkę tebukonazolu polecacie? Zawsze pryskałem CCC 0,6l/ha, a w tym roku chciałbym zrobić porównanie CCC z tebu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3904 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 marzec 2014 - 00:08

Opryski rzepaku i innych oleistych 1l powinien wystarczyć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3905 Share czakbar

czakbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 07:34

Czemu horizon? Nie zastanawiałeś się nad karbendazymem? Niby działa w niższych temp niż triazole tutaj akurat tebukonazol? Czyli 0.8 Karben/Tebu + ile CCC bo karbendazym nie skraca chyba a tebukonazol już tak. Znowu jak pomieszać Karben z CCC to przy CCC musi być też 8 w góre temp jak w triazolach :mellow:

Horizon tani nie jest a dodanie CCC wspomaga działanie tebu lepiej jest w roślinie transportowany. Jak w przypadku karbendazym nie wiem. Karben nie wpływa na pokrój rośliny więc mała ilość CCC może wiele nie pomóc

#3906 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 09:22

Opryski rzepaku i innych oleistych dzisiaj 2 chowacze odłowiłem tylko nie wiem czy to granatki czy brukwiaczki ale chyba granatki... jest sens wykonywać w najbliższym czasie jakieś zabiegi zwalczające te robale??

#3907 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 19:40

Opryski rzepaku i innych oleistych na razie spokojnie, trzeba obserwować dalej co się złapie w naczyniach. Myślę, że jeszcze nie ma tej średniej dobowej na prawdziwy nalot.

#3908 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 07 marzec 2014 - 19:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja naczynie wystawiłem w poniedziałek, byłem dzisiaj i 4 szt. pływały, ale myślę że i tak nie ma co szaleć bo za zimno jeszcze, w nocy ok 0

#3909 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:47

Opryski rzepaku i innych oleistych wiem ze za wcześnie na takie pytania-ale czy ktoś z Was stosował Propulse w czasie kwitnienia? Co o nim sądzicie-szczególnie w porównianiu z Pictorem. Mam 5 ha rzepaku i 5 litrów Propulse bym kupił a Pictora to pół litra by mi zostało.U mnie chowacza zero.Po nalocie pryska się po tygodniu.Więc myślę ,że 10dni mamy jeszcze wolnego
aha-czy Toprex na wiosne to nie za drogi interes-waham się bo niedługo mam zamawiać śor

#3910 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 07 marzec 2014 - 22:26

Opryski rzepaku i innych oleistych jeśli chcesz uzyskać sensowny plon to musisz zastosować coś w ten deseń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3911 Share czakbar

czakbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 09:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Od kiedy Nurelle znowu sprzedają? Taniej wychodzi zmieszać ale czy skuteczność będzie ta sama?

#3912 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Wie ktoś, czym można na wiosnę pozbyć się fiołka z rzepaku? Po siewie stosowałem comand i butisan, ale na jednym kawałku występuje bardzo masowo. Wiem, że z czasem rzepak go zagłuszy, ale po co niepotrzebnie powiększać bank nasion, jeśli macie jakieś propozycje, to będę wdzięczny.

#3913 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam Panowie mam do was prosbe o rade. W tym roku zaczalem przygode z odzywkami w uprawach i chce sie was poradzic jak to wszystko pogodzic.
Na pierwszy oprysk planuje dac mocznik w stezeniu 10%, siarczan magnezu 5%, w drugim oprysku planuje dac odzywke NPK, litr Bormaxu, litr tebu i 0,5 litra CCC i jakis insektycyd.
Czy wymienione srodki (szczegolnie w 2 oprysku) nie spowoduja jakis niechcianych efektow??

#3914 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych A po co CCC skoro dajesz tebu?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3915 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Podobno CCC powoduje lepsze przemieszczanie sie tebu w roslinie.

#3916 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Na ccc pisze że nie stosować w odmianie bor. także lepiej zrobisz jak bor dasz niż ccc

#3917 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:45

Wie ktoś, czym można na wiosnę pozbyć się fiołka z rzepaku? Po siewie stosowałem comand i butisan, ale na jednym kawałku występuje bardzo masowo. Wiem, że z czasem rzepak go zagłuszy, ale po co niepotrzebnie powiększać bank nasion, jeśli macie jakieś propozycje, to będę wdzięczny.

Teraz to już pozostaje się z nim zaprzyjaźnić ;)

#3918 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:57

Na ccc pisze że nie stosować w odmianie bor. także lepiej zrobisz jak bor dasz niż ccc

Tam chodzi o bor jako mikroelement czy Bor jako jakas odmiane rzepaku??
A co powiecie Panowie zeby zamiast Bormaxu i odzywki NPK dac sama odzywke FoliCare borowo-fosforowo-potasowa 7-27-24?? http://www.agrolok.p...-27-24-521.html

#3919 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 23:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam
Proszę o poradę, kiedy można pryskać na jednoliścienne w rzepaku, mam ELEGANT na jesień nie zdążyłem, czy już można pryskać, jestem z dolnegośląska u nas dzisiaj 13, jutro 14 stopni i tak prawie do soboty w nocy przzymrozki ok -1, kiedy można już pryskać, czy rzepak po zimie musi się zregenerować do jakiego stopnia
Przy takiej pogodzie to na robaki już lada moment trzeba bedzie pryskać, a chciałbym wcześniej pszenice zlikwidować
Proszę o poradę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3920 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskaj na jednoliścienne jak najszybciej, puki rzepak nie jest mocno pobudzony.

A co powiecie Panowie zeby zamiast Bormaxu i odzywki NPK dac sama odzywke FoliCare borowo-fosforowo-potasowa 7-27-24?? http://www.agrolok.p...-27-24-521.html

Myślę że to kiepski pomysł, bo mało ma boru na rzepak. Jak już to z folicare dałbym fosforowy, bo przy zimnej glebie fosfory są trudno dostępne i dodałbym do tego czysty bor. Ewentualnie ten folicare borowy uzupełniłbym borem.

Edytowany przez darolee, 11 marzec 2014 - 10:03.