Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#3801 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Tak, wiem to wszystko i nie wiem co wybrać czy ten caryx po połowie z tebu czy toprex. Rzepak nie jest gęsty, także o światło nie będzie się bić to i w pęd nie udeży, także może toprex?? Wychodzi drogo w porównaniu z caryxem także można dać więcej tebu. Jeszcze mieszanka caryx 0.5+ 0.5 zafir??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:24
  •  

#3802 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:18

Opryski rzepaku i innych oleistych jeśli rzepak nie jest gesty to postawiłbym na toprex

#3803 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 luty 2014 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych zdecydowanie toprex, z tym że trzeba go dać dosyć wcześniej i wtedy jest dobry efekt
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3804 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:06

Opryski rzepaku i innych oleistych widzę, że udzielacie Panowie rad odnośnie skracania, to może i ja zapytam o swoje rzepaczki, co byście poradzili? Do tej pory ostatnie dwa lata stosowałem jesienią i wiosną tebu.. Efekt był zadawalający.. W tym roku mam w sumie 3 różne rzepaki..
1. Na jednym kawałku (największym, ponad 5ha) mam bardzo gęsty ale dosyć ładny rzepak, (nie pytajcie ile na m2, ale bardzo gęsty, może do 100 roślin na m2) i moje pytanie, czy jest sens na tym kawałku kombinować z jakimiś droższymi mieszankami, czy polecieć samym tebu?
2. Drugi kawałek późno mi powschodził, goniłem go różnymi odżywkami - i efekt zadawalający, bo roślinki od 6liści, dosyć małe ale przezimowały, lecz dosyć rzadki, więc myślałbym, żeby tutaj dodać coś do tebu tak jak koledzy wyżej piszą, żeby przytrzymać pęd główny?
3. Najładniejszy kawałek, posiana hybryda herkules (pierwszy raz posiałem hybrydę, i z tego co widzę, chyba trzeba będzie się tego trzymać, ale to się okaże przy zbiorze), roślinki są super takie jak trzeba, i tam nie myślę nic kombinować, tylko dać standardowo tebu.
Ktoś coś podpowie? ;)

#3805 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:10

Opryski rzepaku i innych oleistych na gesty rzepak daj caryxa.na pozostałe toprex jesli obsada jest w normie.tebu najsłabiej skraca z tych środków

#3806 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Dla mnie najmniej chodzi o skrócenie, a o puszczenie go w boczne pędy. Czy stoi czy leży niema problemu przy koszeniu, nawet pochylony idzie lepiej.
Toprex tak poszukałem to 110-120zł/ha troche drogo (jakieś zamieniki może?) z uwagi że na płatka pójdzie mocno, Pictor.
Caryx z tebu wychodzi sporo taniej, tylko jak z proporcjami??

#3807 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:24

Opryski rzepaku i innych oleistych skracanie na tym polega ze ped główny hamuje a boczne zaczynają rosnac

#3808 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Toprex wychodzi około 130zł 0,5l/ha, tebu 1l/ha 52zł, caryx 0,5l+tebu 05l/ha 90zł.

#3809 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:36

Opryski rzepaku i innych oleistych no ja też nie chciałbym tutaj iść w koszty zwłaszcza, że cena rzepaku w żniwa może być bez szału..
na pobudzenie pędów bocznych wystarczy 0,5l caryx + 0,5l tebu ?

#3810 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 luty 2014 - 23:11

Tak, wiem to wszystko i nie wiem co wybrać czy ten caryx po połowie z tebu czy toprex. Rzepak nie jest gęsty, także o światło nie będzie się bić to i w pęd nie udeży, także może toprex?? Wychodzi drogo w porównaniu z caryxem także można dać więcej tebu. Jeszcze mieszanka caryx 0.5+ 0.5 zafir??

Jak trafisz w odpowiedni termin to toprex da radę, jak się spóźnisz to taki regulator jak caryx powinien lepiej skracać.

widzę, że udzielacie Panowie rad odnośnie skracania, to może i ja zapytam o swoje rzepaczki, co byście poradzili? Do tej pory ostatnie dwa lata stosowałem jesienią i wiosną tebu.. Efekt był zadawalający.. W tym roku mam w sumie 3 różne rzepaki..
1. Na jednym kawałku (największym, ponad 5ha) mam bardzo gęsty ale dosyć ładny rzepak, (nie pytajcie ile na m2, ale bardzo gęsty, może do 100 roślin na m2) i moje pytanie, czy jest sens na tym kawałku kombinować z jakimiś droższymi mieszankami, czy polecieć samym tebu?
2. Drugi kawałek późno mi powschodził, goniłem go różnymi odżywkami - i efekt zadawalający, bo roślinki od 6liści, dosyć małe ale przezimowały, lecz dosyć rzadki, więc myślałbym, żeby tutaj dodać coś do tebu tak jak koledzy wyżej piszą, żeby przytrzymać pęd główny?
3. Najładniejszy kawałek, posiana hybryda herkules (pierwszy raz posiałem hybrydę, i z tego co widzę, chyba trzeba będzie się tego trzymać, ale to się okaże przy zbiorze), roślinki są super takie jak trzeba, i tam nie myślę nic kombinować, tylko dać standardowo tebu.
Ktoś coś podpowie? ;)

1. Tebu w tym wypadku odpada, może lepiej tebu z caryxem, tam skracanie zbytnio nie ma sensu, i tak obsada zbyt duża, nie będziesz w stanie odżywić wszystkich roślin. W 2 i 3 przypadku dałbym coś lepszego od samego tebu, może być toprex lub kombinuj z innymi środkami.

Dla mnie najmniej chodzi o skrócenie, a o puszczenie go w boczne pędy. Czy stoi czy leży niema problemu przy koszeniu, nawet pochylony idzie lepiej.
Toprex tak poszukałem to 110-120zł/ha troche drogo (jakieś zamieniki może?) z uwagi że na płatka pójdzie mocno, Pictor.
Caryx z tebu wychodzi sporo taniej, tylko jak z proporcjami??

Oj nie znam zamienników toprexu, chyba że może znajdziesz coś z importu. A może na płatka dać coś tańszego, na forum dobre opinie miał np alert, a na 1 zabieg dać dać droższego. A ta mieszanina caryxu z tebu po 0,5l to chyba trochę niskie. 0,5l caryxu to zaledwie 35% zalecanej dawki wiosną, w mieszaninach zazwyczaj stosuje się przynajmniej 50-60% zalecanej dawki, czyli idąc tą drogą caryxu by wypadało 0,7-0,8l; a w takim wypadku to chyba i torpex wyjdzie porównywalnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3811 Share kornas

kornas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 luty 2014 - 00:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Czy stosował ktoś z was Navigator na wiosne w celu zwalczenia maku polnego?? Wiem ze nie ma rejestracji ale bardziej chodzi mi o to czy może zaszkodzic rzpakowi nawet jak bym obniżyl dawke środka??

#3812 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 luty 2014 - 17:27

Opryski rzepaku i innych oleistych dobre efekty daje połaczenie metkonazolu i tebukonazolu. Metkonazol działa dobrze jako regulator zaś tebukonazol jako fungicyd. Niestety sam metkonazol jest chyba niedostępny (Caramby nie ma w sprzedaży). Cenowo wyszłoby podobnie do Toprexu z tym ze efekt skracający może byłby silniejszy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3813 Share kornas

kornas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 luty 2014 - 22:47

Opryski rzepaku i innych oleistych .,....................................................................

Edytowany przez kornas, 24 luty 2014 - 10:41.

#3814 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 23 luty 2014 - 00:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Po siewie pryskałem butisanem plus command, było za sucho i oprysk nie zadziałał widać, ale podczas dzisiejszego siewu że występuje rumian, bodziszek fiołki i chyba chabry. Czym to zwalczyć?

#3815 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2014 - 00:51

dobre efekty daje połaczenie metkonazolu i tebukonazolu. Metkonazol działa dobrze jako regulator zaś tebukonazol jako fungicyd. Niestety sam metkonazol jest chyba niedostępny (Caramby nie ma w sprzedaży). Cenowo wyszłoby podobnie do Toprexu z tym ze efekt skracający może byłby silniejszy

I metkonazol i tebukonazol skracają i zabezpieczają przed chorobami. Z czego metkonazol jest słabszy od tebukonazolu w skracaniu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3816 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:07

Po siewie pryskałem butisanem plus command, było za sucho i oprysk nie zadziałał widać, ale podczas dzisiejszego siewu że występuje rumian, bodziszek fiołki i chyba chabry. Czym to zwalczyć?

pozostaje ci tylko galera, na pewno poradzę sobie z rumianami

#3817 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:27

Opryski rzepaku i innych oleistych jesli nie ma dużo rumianu i chabra to nie robiłbym poprawki.gorzej jakby była przytulia

Edytowany przez slawek2209, 23 luty 2014 - 09:28.

#3818 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 23 luty 2014 - 11:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Właśnie rumianu i chabra jest sporo, więc nie odejdzie się bez poprawek :unsure: Widzę, że chyba tylko Galera mi zostanie do zastosowania, a na poprawki tanio nie wyjdzie, ok 150zł/ ha ;[

Edytowany przez globus512, 23 luty 2014 - 11:37.

#3819 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie, co myślicie o takiej strategii ochrony: alert 375 na pierwszy strzał po ruszeniu wegetacji, na przedłużający się główny pęd amistar lub jego wersja extra, na płatek jeszcze pomyślę co. Rzepak półkarłowy, nie wymaga skracania, jesienią poszło 0,7l caryxu i 0,35l tebukonazolu 250EW. I jeszcze jedno pytanie: kiedy najlepiej prysnąć alertem? Planuję za tydzień, jeżeli pogoda będzie ok, RSM mam zamiar lać do środy. Mile widziany komentarz majora_89. :)

I jeszcze jedno pytanie: opłaca się stosowanie teraz nawożenia dolistnego? Tak z 3,5kg nawozu 10-30-30 + siarczan magnezu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3820 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Osobiście to Alert 375 polecam na płatka, świetną robotę robi, według mnie dużą lepszą niż Pictor, mam to sprawdzone.
W tamtym roku dałem karbendazym z caryxem i super wyszło.
Nic innego teraz nie chcę.