Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8778 odpowiedzi na ten temat

#3781 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:39

Opryski rzepaku i innych oleistych dlateg pisałem o działaniu na uszkodzone rośliny asahi.Z kelpakiem niestety nie miałem styczności.Jak jest z tym tytanitem?Poiłem nim rzepak jesienią dwukrotnie w dawce po 0.4 l i trochę go pogoniło ze wzrostem.Problem z wilgocią był po zasiewach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 02:17
  •  

#3782 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 09 luty 2014 - 22:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Tytanit stosowałem w dawce 0,2 razem z odżywkami i Caryxem na jesień. Black star skuteczny, ale drogi bo ok 100zł/ha, dlatego myślę że opryskam 2 razy w dawce 0,5 i tak wyjdzie dużo taniej niż przy jednym oprysku black star.

#3783 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:24

Opryski rzepaku i innych oleistych @eMWu co do konieczności stosowania Asahi ma rację, stosujemy go w pszypadku uszkodzeń lub tym podobne. Reguła ta dotyczy się z reguły wszystkich biostymulatorów wzrostu. Tak więc, bez uzasadnionych pszypadków wole te 100zł wydać na profilaktyke mikroelementowe niż na tego rodzaju wynalazki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3784 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do kelpaku to w ziemniakach była różnica plonu i to taka, że w tym roku w odmianach nie-wczesnych pójdzie pełna dawka. W kuku w tym roku chciałbym połowę areału nim prysnąć, a jak będzie sucho, to cały. Wg. badań najlepsza dawka do qq to 1,5l.

#3785 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Jakie środki fungicydowe polecacie w fazie zwartego pąka i na opadanie płatka ? Bo na jesień dałem caryx 0,7 l/ ha

#3786 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Na skracanie wiosną toprex a na płatek pictor.U mnie sprawdzaja się te środki

#3787 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 luty 2014 - 19:30

Opryski rzepaku i innych oleistych i ja również polecam Toprex i Pictor. Z tym ze Toprexu nie można spóźnić bo bardzo słabo wtedy skraca
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3788 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 luty 2014 - 22:59

Opryski rzepaku i innych oleistych

Jakie środki fungicydowe polecacie w fazie zwartego pąka i na opadanie płatka ? Bo na jesień dałem caryx 0,7 l/ ha

Na początek toprex, ale jeszcze przed tą fazą najlepiej jeżeli pogoda na to pozwala.
Na opadanie wybór jest duży: reweller, amistar xtra, pictor, czy alert. Najdroższe są pictor i amistar, na papierze wyglądają najlepiej. Dobre opinie ma też alert.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3789 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Na pierwszy zabieg polecam mieszaninę prochlorazu z tebukonazolem ( produkt fabryczny Zamir, ale morzna tworzyć własne mieszaniny z dostępnych generyków. Tebu 250 EC 0,75+ np.Mirage 450 EC 0,75l + CCC 0,5l. Siekera na grzyby a i z regulacją łanu nie ma problemu. Całość ok 100zł/ha
Na drugi zabieg sądze że nie ma co oszczędzać, dlatego polecam amistar xtra lub propulse.

#3790 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2014 - 18:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Wie ktoś czym zwalczyć chwast Stulicha psia w rzepaku ozimym wiosną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3791 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Rapa nie skracany jesienią, także co na pierwszy zabieg? Caryx 0.5 + tebu 0.5, toprex, tilmor/prosaro? Ma iść w pędy boczne. Podoba mi się mieszanka majora tylko mam stracha przed tym ccc.

#3792 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 luty 2014 - 23:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak dobrze trafisz z terminem to każdy środek tylko z triazolami da radę. Jak rzepak pójdzie w pęd to nie wiem czy nawet caryx go zatrzyma. Z tych 3 które wymieniłeś to najsilniej skracająco powinien działać toprex, tilmor powinien lepiej wychodzić w ochronie fungicydowej, a caryx to trochę inna bajka bo tam jest typowy regulator, a dodatek do niego tebu jest zasadny w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3793 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 21 luty 2014 - 08:29

Opryski rzepaku i innych oleistych A kiedy stosować caryx? w jakiej fazie czu jaki wysoki powinien być? jak prosto określić termin zabiegu?

#3794 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 11:36

Opryski rzepaku i innych oleistych caryx stosuje się na początku wybijania w pęd .wysokość pędu około 10cm.Caryx silniej skraca w pózniejszych fazach niż toprex

#3795 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 luty 2014 - 11:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Łączycie zabieg na chowacza ze skracaniem czy jednak na chowacza jedziecie wcześniej?. U mnie właściwie cała okolica łączy oba zabiegi ja zresztą też i całkiem dobrze to wygląda stosuje Dursban + jakiś kontaktowy w tamtym roku nawet nie było potrzeby słodyszka zwalczać.

#3796 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 12:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Na chowacza pryska się jak jest nalot.Nie koniecznie musi się to zgrywać z zabiegiem skracania. W tamtym roku pierwsze jechałem dursbanem a toprex szedł za tydzień

#3797 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 luty 2014 - 14:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Teoretycznie tak (właściwie to tydzień po pierwszym nalocie) jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej przychodzi odpowiednia temperatura i faza rozwojowa, a parę dni można przeczekać i zabieg połączyć ze skracaniem, dursban da rade + załatwi przy okazji pierwszego słodyszka. Ja mam po sąsiedzku dużą spółdzielnie i tak właśnie zawsze robią

#3798 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 21 luty 2014 - 18:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Czyli jak z tym pierwszym zabiegiem? Bo jakby był skracany jesienią to poszedłby bez wahania tilmor/prosaro bądz po prostu tebukonazole.

#3799 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 21 luty 2014 - 18:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w tym roku zastosuje Caryx 0,5l + tebu 0.5l i na płatek 1l Alert lub 1l tebu i na płatek 1l Propulse. i nie wiem która opcja lepsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3800 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 18:45

Opryski rzepaku i innych oleistych lepszy efekt daje skracanie jesienia i wiosną.toprex lepiej chroni od chorób w porównaniu do caryxa.toprex silniej skraca po odbudowaniu rozety niz w fazie strzelania w ped