Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8777 odpowiedzi na ten temat

#3741 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Wcześnie stosowałem traper a w tym roku pierwszy raz propulse a pictora nigdy po prostu zastanawiałem sie nad mieszaniną tych dwóch środków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:24
  •  

#3742 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 styczeń 2014 - 23:40

jeśli wyrobia sie z rejestracja to w tym roku .Amistar xtra jak i reweller zawieraja cyprokonazol.Co ta substancja zwalcza w rzepaku?

Tu raczej zasada jest podobna jak w zbożach, triazol w postaci cyprokonazolu działa interwencyjnie na występujące infekcje, a strobiluryna zapobiega i zapewnia ochronę do zbioru. A że reweller nie ma rejestracji to jestem zdziwiony, w końcu prawie identyczny skład jak w amistarze xtra, no zamiast azoksystrobiny jest pikoksystrobina.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3743 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 10:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Jesienią rzepak opryskałem Oriusem 0,75l na ha odmiana Monolit. Z tego co słyszałem to odmiana dość wysoka i sie zastanawiam czy poprawić jeszcze tym Oriusem na wiosne tylko Ile go dać bo w ulotce pisze niby 1l ale z tego co wiem to jesli był stosowany jesienią to się zmniejsza dawkę i ponoć CCC można dodać.
W tamtym roku na płatek miałem 3 "programy" IMPACT za 70zł, Pictor oraz Amistar z Tebu różnic nie było żadnych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3744 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja bym na Twoim miejscu zamiast tebukonazolu (orius, toledo, horizon itd.) wybrał toprex/caryx, efekt skrócenia będzie na pewno lepszy. A z tych dwóch to na wiosnę toprex, caryx lepiej działa jesienią (nawet za dobrze, 0,7l caryxu i 0,3l tebu spowodowało przebarwienie liści sercowych na niektórych roslinach, za to rzepak cały czas przy zolu, nie poszedł do góry jak rzepaki sąsiadów, korzeń ładnie się rozwinął, foty w mojej galerii z listopada 2013), toprex bardziej sprawdza się wiosną ze względu na lepsza ochronę przed chorobami i mniejszy stres rośliny. Można też w celu cięcia kosztów wymieszać toprex z tebu.

Ten impact to ciekawy środek, pierwszy raz widzę tą substancję aktywną, jak wypadł w porównaniu do pictora, rzepak dojrzał w tym samym czasie?

#3745 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie a można kupić jeszcze Carambe????

#3746 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:11

Opryski rzepaku i innych oleistych termin dopuszczenia do sprzedaży ma do 2020 roku więc raczej tak
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3747 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:27

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:33.

#3748 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:36

Opryski rzepaku i innych oleistych z tym ze Caryx to chlorek mepikwatu + metkonazol a Caramba to sam metkonazol więc nie może tak być
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3749 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli chodzi o szybkość dojrzewania po Impact-cie względem Pictora niestety nie odpowiem bo po Pictorze wszystko miałem desykowane. W Impact-cie to masz triazol, także nie powinien trzymać tyle co Pictor.

#3750 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Też mi się wierzyć nie chce żeby środek za 70 zł był tak samo skuteczny jak ten za prawie 170 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3751 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:12

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:33.

#3752 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:38

Też mi się wierzyć nie chce żeby środek za 70 zł był tak samo skuteczny jak ten za prawie 170 zł

Tutaj niestety z wami nie zgodzę się, nie wszystko co drogie jest dobre, ja różnie stosowałem na początku Alert 375 potem Pictor , jakieś mieszanki, już nawet nie pamiętam co mi tam mieszali, dwa lata temu stratego z Tebu pamiętam, a w tamtym roku z powrotem Alert 375 kupiłem, i uważam że to jest najlepszy środek.
Nawet przedstawiciel z Dalgety przyjechał mi na pole w czasie koszenia rzepaku, a rzepak był po Alercie, i jak go zobaczył to tylko zaklnął i spytał się jak ja to zrobiłem że mam taki zdrowy rzepak, a rok przed sprzedawał mi Pictora.

#3753 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Tomku pierwszy zabieg czym robiłeś?? Alert tylko zgniliznę twardzikową zwalcza.

#3754 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:05

Opryski rzepaku i innych oleistych A chodziło mi o oprysk tylko na płatka.
W jesieni przeważnie tebu, wiosną też ale niekiedy nie robiłem 3 zabiegów, 2 było też dobrze, a kiedyś tylko płatek i też było dobrze. W tamtym roku jesień tebu a wiosną karbendazym i caryx

#3755 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:18

Też mi się wierzyć nie chce żeby środek za 70 zł był tak samo skuteczny jak ten za prawie 170 zł

Myślisz że już samo zastosowanie środka za 170zł obowiązkowo ma dać dużą zwyżkę plonu i bić na głowę tańszy środek? Sorry ale trochę naiwny jesteś, wszystko zależy od roku i nasilenia chorób. Jak jest duża i długa presja chorób to zapewne Pictor okaże się opłacalniejszy ale jak nie ma większego nasilenia to co ten środek za 170zł ma zwalczać?, spokojnie starczy tańszy. Oczywiście pozostaje pytanie skąd wiedzieć czy będzie duża presja chorób, czy wystąpią zarodniki zgnilizny tw. na to pytanie nie odpowiem bo nie jestem w stanie to już każdy sam musi zdecydować.

#3756 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Jakim fungicydem można opryskać pszenżyto, żyto i owies w fazie kłoszenia?

#3757 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego nie ten temat ;) To jest temat o rzepaku.

Masz tutaj http://www.agrofoto....00#entry1289508

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3758 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja teraz sam stosowałem o ile dobrze pamiętam Atak plus Tarcza, czyli prochloraz plus tebu, no i szczerze powiem było okej, ale szału nie zrobiła ta ochrona. Jeśli rzepak zapowiada się bardzo dobrze to lepiej dorzucić tych kilka złotych i pilnować do końca dobre.

#3759 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam,stosując fungicyd na początek kwitnienia rzepaku bardziej polecacie Amistar xtra czy moze Eminent star ???? Eminent star wyjdzie trochę taniej,tylko pytanie czy pooradzi sobie z patogenami na zadowalającym poziomie i czy amistar xtra jest wart swojej ceny....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3760 Share kyntyk

kyntyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:55

Panowie a można kupić jeszcze Carambe????

Caramby nie ma już w sprzedaży :)
Polecam Caryx- to mocniejszy produkt, a lepsze wchłanianie i działanie.

Produkt to nie tylko substancja aktywna, ważne są wypełniacze- czyli substancje wspomagające przyklejanie się produktu do rośliny, lepsze porycie i wchłanianie itd....
Czasami więc nie warto oszczędzać 10 zł na hektar jak można uzyskać lepszą ochnronę i lepszy plon.