Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3661 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2013 - 21:44

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 18:36
  •  

#3662 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 październik 2013 - 10:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Zastanawia mnie pewna rzecz przedplonem dla rzepaku było pszenzyto ozime i niestety ojciec posiał nawozy tak że na łaczeniach przejazdów posiało sie niemal podwójnie i zboże było wyraźnie ciemniejsze. teraz w tych miejscach rzepak jest dużo ładniejszy nie widac niedoboru azotu ai żadnych innych zaś w innych miejscach pasami sa widoczne niedobory azotu. Czyżby azot z wiosny działał tak długo? (stosowałem saletre i saletrzak ale ten drugi sam siałem takze było równomiernie posiane)

#3663 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2013 - 13:02

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3664 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 październik 2013 - 13:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Na smietke 1l dursbanu tak mówi znajomy od osadkowskiego

#3665 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 październik 2013 - 15:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale to azot amonowy i azotanowy nie wypłukuje sie z gleby po jakims czasie?

#3666 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:36

Opryski rzepaku i innych oleistych zrobilem oprysk na samosiewy 0.8 leoparda plus olej ale zaraz zaczela siadac rosa tak sie zastanawiam czy podziala? jak myslicie?

#3667 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 25 październik 2013 - 20:44

Opryski rzepaku i innych oleistych lato nie było bardzo mokre to i azot sie nie wymył a poza tym ziemia na której sieje się rzepak raczej ma dobry kompleks i azot trudniej się wymywa

#3668 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 październik 2013 - 16:37

zrobilem oprysk na samosiewy 0.8 leoparda plus olej ale zaraz zaczela siadac rosa tak sie zastanawiam czy podziala? jak myslicie?

Opryski na jednoliścienne zazwyczaj dosc szybko się wchłaniają, nie wiem jak akurat jest w przypadku leoparda, u mnie 2 lata temu pryskałem fusilade i po niecałej godz spadł deszcz, nie ulewa, taki spokojny deszcz i podziałał jak trzeba.

A mam takie pytanie, czy ta jesień dalej będzie taka ciepła to czasem nie okaże się że rzepak będzie trzeba jeszcze raz skracać? Skracany był toprexem i wygląda ok, szyjka ładnie schowana, ale co jak jesień dalej taka będzie?

#3669 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 październik 2013 - 16:55

Ale to azot amonowy i azotanowy nie wypłukuje sie z gleby po jakims czasie?

Azotanowy zazwyczaj dość łatwo się wypłukuje z gleby. Za to amonowy łączy się z kompleksem sorpcyjnym i nie ulega wymywaniu. Ale na skutek procesu nitryfikacji zmienia się w formę azotanową i już wypłukany może być. Ale to się tak mówi ze się wypłukuje ale nie jest to zjawisko które wypłucze wszystko. Tegoroczna wiosna pokazała że mimo śniegu, mrozu itd wczesne aplikowanie azotu nie było błędem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3670 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 październik 2013 - 21:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś zobaczyłem że niektóre rośliny rzepaku są przygnite korzenie i łatwo jest wyciągnąć z ziemi czyżby smietka kapuściana uszkodziła korzeń? nie jest tego dużo szczególnie te najsłabsze rośliny co pózno wzeszły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3671 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 26 październik 2013 - 22:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Też zauważyłem na polu innego gospodarza że mu w korzeniu grasuja białe larwy a więc śmietka. Na szczęście u mnie jeszcze nie ma. Co to w tym roku się dzieje?

#3672 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2013 - 22:54

#3673 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 27 październik 2013 - 07:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Za rok może nie ponieważ wielu gospodarzy zaopatrzyło się już w nasiona w tym roku. Za dwa lata.

#3674 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 27 październik 2013 - 08:53

Opryski rzepaku i innych oleistych ja nie skracalem rzepaku bo nie bylo bardzo co skracac a teraz rosnie w oczach i tak sie zastanawiam czy skracac i czym? bo rzepak nierowny bardzo jeden 8 lisci drugi 4 liscie a jest tak ze nie ma dobrej obsady miejscami i teraz pytanie czy moge skroci najtanszym antywylegaczem? podziala nie bedzie zle na ten duzy rzepak? chcialem troche zaoszczedzic kasy bo na wisone mysle dac caryx do 1.5 l na a z racji tego ze rzepak rosnie ale nie wyglada rewelacyjnie trzeba cos podzialac u mnie w nody bylo 15 stopni jak w lato ;)

#3675 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 09:01

Opryski rzepaku i innych oleistych samo ccc nie ma sensu.ochrona grzybowa przydałaby się.daj tebu 0.8l.koszt nie duży.na wiosne caryx 1l zupełnie wystarczy

#3676 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 październik 2013 - 09:05

Opryski rzepaku i innych oleistych CCC nic nie da, jak już teraz to chyba Caryx z 0,8 i 0,7 tebukonazolu.

#3677 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 październik 2013 - 15:51

Opryski rzepaku i innych oleistych dałem bardzo wcześnie 0,8l caryx czy teraz mogę jeszcze dorzucić jakiś tani tebukonazol, aby poprawić ochronę fungicydową i troszeczkę jeszcze przyhamować rośliny?

#3678 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 19:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Basf zaleca na poprawkę jesienią caryx w dawce 0.5l to można dać tebukonazol teraz na poprawkę.O ile pamiętam kiedyś zalecano 100 ml tebu na 1 liścia rzepaku

#3679 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2013 - 19:26

ja nie skracalem rzepaku bo nie bylo bardzo co skracac a teraz rosnie w oczach i tak sie zastanawiam czy skracac i czym? bo rzepak nierowny bardzo jeden 8 lisci drugi 4 liscie a jest tak ze nie ma dobrej obsady miejscami i teraz pytanie czy moge skroci najtanszym antywylegaczem? podziala nie bedzie zle na ten duzy rzepak? chcialem troche zaoszczedzic kasy bo na wisone mysle dac caryx do 1.5 l na a z racji tego ze rzepak rosnie ale nie wyglada rewelacyjnie trzeba cos podzialac u mnie w nody bylo 15 stopni jak w lato ;)

Sam antywylegacz to nie bardzo. Brakuje środka opartego na triazolu, aby zabezpieczył przed chorobami. Jest ciepło, nawet bardzo ciepło jak na tą porę roku.

samo ccc nie ma sensu.ochrona grzybowa przydałaby się.daj tebu 0.8l.koszt nie duży.na wiosne caryx 1l zupełnie wystarczy

A nie lepiej odwrotnie? Jesienią najważniejsze jest skrócenie, wiosną ochrona grzybowa. I jak dla mnie jeżeli caryx jesienią to wiosną lepiej toprex czy tebukonazol. Chociaż toprex i tebukonazol można również jesienią stosować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3680 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 19:35

Opryski rzepaku i innych oleistych kolega nie robił żadnych zabiegów więc tebukonazol przyda się do ochrony fungicydowej i regulacji wzrostu