Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8781 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych witam mam pytanie jak jutro opryskam rzepak na samosiewy i perz to po ilu dniach mozna pryskac kelpakiem i odrzywka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 17:41
  •  

#342 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2011 - 17:33

Panowie mam takie pytanko została mi galera na zimę w garażu i prze marzła będzie się jeszcze do czegoś nadawać czy już se ja darować ja myślicie

W większości przypadków przemrożone środki działają, pod warunkiem że nie straciły swojego stanu skupienia.
Co do sceptyków to muszę się przyznać że osobiście stosowałem bardzo przemrożony specyfik i działał w identyczny sposób jak ten prosto ze sklepowej półki.Ba,śmiem twierdzić że lepiej się przyswajał i mimo pozorów łagodności drzemała w nim straszliwa moc.Nazwy specyfiku dokładnie nie pamiętam, ale wydaje się że na etykiecie napisane było-Soplica B)

#343 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 10:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Fiołek został ,ma ktoś doswiadczenie z innych lat ,czy rzepak go nie zagłuszy.?Potrafi wyrosnąc na pól metra .

Edytowany przez szynszyl, 03 kwiecień 2011 - 10:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 10:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Proszę o pomoc. Ponieważ pierwszy raz uprawiam rzepak i nie wiem kiedy najlepiej będzie zwalczać chowacza.Po wystawieniu nmaczynia ,po dwoch dniach było tego dość sporo.Moje pytanie brzmi,czy pryskać zaraz, czy poczekać 10 dni jak podaje literatura?

#345 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:45

Opryski rzepaku i innych oleistych a czy jesteś pewien, że to są chowacze w naczyniu? Ja wystawiłem to chowaczy było kilka a o wiele więcej było słodyszka.

#346 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja dziś postawiłem żółte naczynia. Czym pryszczecie na chowacza ? bo ja zawsze pryskałem Sherpa., ale jest mało skuteczna. Aha i czy jak bede pryskać teraz na chowacza to moge dodać odżywki typu Kelpak i rzepak extra15-10-15 ?

#347 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:37

Ja dziś postawiłem żółte naczynia. Czym pryszczecie na chowacza ? bo ja zawsze pryskałem Sherpa., ale jest mało skuteczna. Aha i czy jak bede pryskać teraz na chowacza to moge dodać odżywki typu Kelpak i rzepak extra15-10-15 ?

ja jeszcze nie pryskałem ale na pierweszy oprysk dam dursban 0.6 litra plus sherpa 0.1 l plus jakiś tebukonazol pewnie Riza 0.5 l/ha do tego fortestim 7l/ha siarczan magnezu plus osd 2kg do kolegi wyżej ja też mam fiołka ale jego juz raczej nie zwalczysz niektórzy probują pryskać fox'em ale jak dla mnie za duze ryzyko fox przy większej dawce może szkodzić rzepakowi przy podwyższonych dawkach ma przecież samosiewy rzepaku w średniowrażliwych no i nim to powinno sie pryskać na jesieni moim zdaniem fiołek jest konkurencyjny dla rzepaku ale jest wiele więcej gorszych chwastów na przyszły rok trzeba go dobrze zwalczyć w pszenicy ja i tak zawsze stosuje desykacje i sklejanie łuszczyn wiec jak wylezie to sie go ususzy

Edytowany przez thug, 03 kwiecień 2011 - 13:44.

Thug

#348 Share Piotrek693

Piotrek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:31

Opryski rzepaku i innych oleistych A mospilan w tej fazie na chowacza może być?

#349 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja po niedzieli to drugi raz będę pryskał rzepak na choroby i na skracanie teraz, no i oczywiście z dodatkiem dużo boru też drugi raz. Na pierwszy raz polecam środek zawierający karbendazyn w ilości 150gram/ha. Chowacze też opryskałem...

#350 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:21

a czy jesteś pewien, że to są chowacze w naczyniu? Ja wystawiłem to chowaczy było kilka a o wiele więcej było słodyszka.

No właśnie więcej jest słodyszka.I co robić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 07:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam trzy pytania, mianowicie chodzi mi o opryski na choroby, na jesien pryskałem TEBU i teraz mam plan opryskac RIZA (mam nadmiar tego środka i muszę go wypryskać bo sraci ważność), moje pytanie ile razy pryskacie rzepak od chorób wiosna i jakimi srodkami, a drugie pytanie to czy jak go teraz prysne 25kg mocznika, 10kg siarczanu i 1,2l TERRASORB to mu nie zaszkodze (dawka na ha przy 200l wody).? Trzecie pytanie to czym pryskac na robaczki ;) teraz ;) pzdr

Edytowany przez pOngO88, 04 kwiecień 2011 - 07:21.

#352 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 11:37

Opryski rzepaku i innych oleistych wiosną ja pryskam dwa razy-teraz ale jeszcze trochę a potem na podczas opadania pierwszych płatków. Też teraz będę pryskał TEBU; jednym środkiem z tej samej grupy możesz opryskać max dwa razy. Jak mocznik to bardzo dobrze i siarczan.

#353 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 16:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy jest sens zwalczać teraz chowacza.Prognozy mówią o sporym ,kilkudniowym ochłodzeniu.

#354 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 12:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskał ktoś w jednym zabiegu: Select 0,8l + Galera 0,35l? Można łączyć te dwa środki? Skuteczność takiego zabiegu nie będzie mniejsza niż osobno? Jeszcze się zastanawiam czy można dodać do tych dwóch środków coś na chowacza, słodyszka lub coś na choroby. Mam dużo tych kawałków i chce ograniczyć jazdę opryskiwaczem.

#355 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie i Panie pomóżcie, jutro mam jechać w pole. :mellow:

#356 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Mariusz My pryskamy już 2 rok Galera + Fusilade na chwasty i do tego Dursban.

#357 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2011 - 09:11

Opryski rzepaku i innych oleistych ja na jesieni pryskałem przeciw samosiewom Gramanem i przeciw chwastom Commandem, z tego co wiem to Select jest przeciw samosiewom a Gallera wiadomo przeciw chwastom a czy można je łaczyć nie mam pojęcia. U mnie rzepak rośnie ostro temp. powietrza spadła, mam wystawić żółte naczynia?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#358 Share propiconazol

propiconazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 13:49

Czy jest sens zwalczać teraz chowacza.Prognozy mówią o sporym ,kilkudniowym ochłodzeniu.

Perytroidem

#359 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 16:20

Opryski rzepaku i innych oleistych No tak na temat chowacza. Jest kilka wariantów co do terminu, ale suma summarum wychodzi na to samo.
1) próg szkodliwości 10 szkodników w naczyniu
2) suma max temperatur 110oC
3) średnia temp. 10 dni powyżej 8oC

U mnie już były nalot, że w naczyniach od 16 do 7 szkodników i zacząłem pryskać. Ale w ostatnich dniach nowych przylotów nie było i zapowiadają znaczne ochłodzenie, więc jak kolega wyżej sugeruje, ja postanowiłem przerwać zabieg na chowacza.

Co do środków to ja proponuje nurelle. Co prawda nie ma jej, ale można wykombinować np. 0,6l/ha Dursban + coś kontaktowego (ja akurat kupiłem 0,25l/ha sumi-alpha)

Nurella jest skuteczniejsza od mospilanu. Zresztą mospilan jest moim zdaniem mocno przereklamowany.
Kolega pisał, że pryska rzepak sherpą. Jest to nie wystarczający zabieg. Można go zastosować jako wstępny zabieg, ale trzeba polecieć czymś o wgłębnym działaniu.

Co do odżywek, to z reguły można je stosować ze wszystkim. Ja w sumie jeszcze nie spotkałem się aby było inaczej. podobnie jest z insektycydami. Znaczy trzeba patrzeć lub się dowiedzieć czy powiedzmy fungicydy lub herbicydy będą tolerowały inną chemię.

Co do fungicydów, to odradzam stosowanie tych samych w jednym sezonie. powoduje to uodparnianie się grzybów na środki. Zwłaszcza robi się podobno problem z kiłą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:47

Opryski rzepaku i innych oleistych na robaczki może być jeszcze proteus. mospilan nie jest taki zły tylko czasami można się pomylić, ponieważ po oprysku mospilanem czasami zdarza sie że owad dalej jest na roślinie i się rusza z tym że nie jest już w stanie żerować, miałem już taki przypadek konsultowany z fachowcem.