Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8780 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 14:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Pytanie takie Małe Oprysk Pantera 040EC na samosiewy to dobry pomysł ?? Kiedy najlepiej dać Odżywke na rzepak w Postaci NutriBoru i w jakiej ilości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:33
  •  

#3542 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:33

Opryski rzepaku i innych oleistych czy na navigator + metaz nie jest zapóźno jesli mój rzepak ma od 1 do 6 liści gdzienie niegdzie pojawiaja sie powoli 7 i 8 liść, rzepak tak nierowno wschodził bo było sucho i późno deszcz spadł, prosze o poradę
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3543 Share mifalek10

mifalek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie napiszcie mi czy mozna teraz pryskac gramicydem dokładnie Elegant czy ta pogoda ktora mamy nie zaszkodzi (w dzien do 10 stopni a w nocy przymrozki)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#3544 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:32

czy na navigator + metaz nie jest zapóźno jesli mój rzepak ma od 1 do 6 liści gdzienie niegdzie pojawiaja sie powoli 7 i 8 liść, rzepak tak nierowno wschodził bo było sucho i późno deszcz spadł, prosze o poradę

navigator poniżej 5 stopni może przyczynić się do obniżenia plonu

#3545 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 02 październik 2013 - 22:23

czy na navigator + metaz nie jest zapóźno jesli mój rzepak ma od 1 do 6 liści gdzienie niegdzie pojawiaja sie powoli 7 i 8 liść, rzepak tak nierowno wschodził bo było sucho i późno deszcz spadł, prosze o poradę

Kolego Navigator raczej z Butisanem czy Rapsenem (metazanex) najlepiej stosoawac przy co najmniej 3 no 4 lisciach. Jednal mysle ze, gdybys jeszcze teraz opryskal to by byl efekt. Pamietaj ze, opryski nie lubia przymrozkow, o czym pewnie wiesz, bo nie dzialaja wtedy. Inna opcja to poczekac do wiosny i opryskac Galerą. Ta imprezka kosztuje okolo 450 zl na 3ha. Litrowa butelka i dawka 0,3L na 1ha. Twoja decyzja. Pozdrawiam

Pytanie takie Małe Oprysk Pantera 040EC na samosiewy to dobry pomysł ?? Kiedy najlepiej dać Odżywke na rzepak w Postaci NutriBoru i w jakiej ilości?

Kolego, na kazdym nawozie powinno pisac jaka dawka itd. W swoim przypadku kupilem nawoz (Bor) do rozpuszczania w wodzie i dawalem tego 2,5 kg na ha. Pozdro

#3546 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 październik 2013 - 05:14

Opryski rzepaku i innych oleistych navigator z metazachlorem nie szkodzi do 5 liścia rzepaku.ja tak musiałem pryskać i nie uszkodziło rzepaku.jeśli rzepak zwarł się to szkoda już pryskać.chwasty będą zakryte

Edytowany przez slawek2209, 03 październik 2013 - 19:15.

#3547 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 październik 2013 - 19:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie prysnałem czesc rzepaku tydzien temu tebu razem z leopardem, odzywka NPK i Adblue :) po pierwszych dniach był 1-2 dni około 12-15st ale noce zimne po skonczeniu kilka dni póznij juz było chłodniej maks 13st i w nocy nawet poniżej 0st. JAk myslicie da cos to tebu czy raczej nic nie ochroni i nie skróci ? rzepak podczas oprysku miał 3-5 lisci. stoi jak zamurowany nic nie rosnie przez te chłody :(

#3548 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Temperatura na triazole to 8-12C aby działały i tak ma się utrzymać pare godzin, przymrozki napewno nie są wskazane szczególnie przy substancjach regulujących wzrost. Optymalny termin żeby skracać tebukonazolem 4 liście.
W twoim wypadku powinien podziałać w jakimś stopniu napewno, dzis poszedł graminicyd, ostatnia działka skończona chyba po 17.

#3549 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych działanie regulatorów widać po szyjce korzeniowej zwłaszcza tej wyniesionej .po skracaniu szyjka wygina się w dół i z powrotem rośnie ku górze.

#3550 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2013 - 21:57

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 04 październik 2013 - 22:11

Opryski rzepaku i innych oleistych U nas minimalne szkody i sobie odpuściłem (zimno przegnało gada), chyba że zrobi się ciepło i będzie sobie za wiele pozwalać. A zastosować to Bi 58 (nie ma rejestracji w rzepaku ale jest skuteczny), tylko jest jedno ale + 15 C. a dziś było -2C.

Edytowany przez Sadek, 04 październik 2013 - 22:13.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3552 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 październik 2013 - 07:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, wczoraj pryskalem rzepak toprexem (0.3l/ha) + supero (1l/ha) dzis rano zauwazylem ze trawa siwa od przymrozku czy wykonany przeze mnie oprysk zadziała????????

#3553 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 05 październik 2013 - 08:35

Opryski rzepaku i innych oleistych rolnik91 lepiej żeby nie zadziałał zle - nie miesza sie herbicydu z fungicydem w jednym oprysku. oddzielnie w odstepie minimum 5dni.

#3554 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 październik 2013 - 14:37

Opryski rzepaku i innych oleistych zawsze mieszam i nie widze aby szkodziło, na dodatek w sklepie z opryskami mowili mi ze mozna mieszac toprex z supero. moje pytanie czy po dzisiejszy przymrozku beda dzialac opryski?????

#3555 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 05 październik 2013 - 17:20

Opryski rzepaku i innych oleistych rolnik91 w sklepie to wszystko powiedzą żeby tylko sprzedać. Ale zobaczysz w styczniu 2014 czy bedzie taki mądry :) nie zaleca się i nie wolmo stosować herbicydu z fungicydem w 1 oprysku. radze sie oduczać takich metod :) co do pytania słoneczko ładnie dzisiaj grzało nawet na podlasiu i gleba była ciepła około 15 stopni więc napewno zadziałają tylko że ten dzisiiejszy nocny przymrozek na południu ostatni w najbliższym czasie nie potrzebny.

#3556 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 październik 2013 - 23:07

Witam, wczoraj pryskalem rzepak toprexem (0.3l/ha) + supero (1l/ha) dzis rano zauwazylem ze trawa siwa od przymrozku czy wykonany przeze mnie oprysk zadziała????????

Jeżeli był przymrozek to skutecznośc może być słaba i herbicydu i przede wszystkim toprexu który potrzebuje ciepła aby odpowiednio podziałał. Ale oby zadziałało.

rolnik91 lepiej żeby nie zadziałał zle - nie miesza sie herbicydu z fungicydem w jednym oprysku. oddzielnie w odstepie minimum 5dni.

Tzn podobno toprex można dawać z fusilade, jeden producent środków więc zalecać mogą jeżeli wg ich badań/obserwacji jest ok. Do poszerzenia tego zalecenia wobec innych graminicydów raczej nie dojdzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3557 Share Pewniak21

Pewniak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 październik 2013 - 11:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam:) jaki teraz zastosować środek chemiczny aby zwalczyć chwasty w truskawkach?

Edytowany przez Pewniak21, 06 październik 2013 - 11:22.

#3558 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 październik 2013 - 11:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam dylemat można jeszcze zastosować navigator+metazanex? rzepak ma 3 i 4 i 5 bywa i 6 liści właściwych różnie, pogoda słoneczno ciepło brak przymrozków jest jeszcze senes nie zaszkodzi ten oprysk rzepakowi?

#3559 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 październik 2013 - 11:28

Opryski rzepaku i innych oleistych navigator z metazachlorem nie szkodzi rzepakowi w fazie 5 liścia.testowane w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 październik 2013 - 14:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale ciekawe czy chwasty zwalczy czy nie sa w zbyt zaawansowanym stopniu