Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3521 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:14

Pryskałem w tamtym roku i w tym roku buraki na perz. Jestem bardzo zadowolony. Żadnych zastrzeżeń. W tamtym roku kupowałem po jakieś 30 zł, może trochę drożej w agroloku lub u Rudnika. Jest to to samo co Targa tylko inaczej się nazywa i kosztuje połowę.Labrador teraz widzę u Rudnika po 350 za10l. Ktoś na forum pisał ze ma po 28 i szuka taniej.
Dałem 1,2 bo tak pasowało. Nie chciałem żeby został na następny rok.

zakupiłem Supero wyszło 220zł/5l czyli 44zł/l teraz pytanie chyba wystarczy ten 1l/ha czy dać z 1,1? Pryskałeś nim w dawce 1l/ha gdzieś? Żeby później nie opryskac litrem a zboża by nie zachamowało ale to mało prawdopodobne musi go zwalczyć przy 1l bo toretycznie o samosiewach zbóż nie ma wzmianki na ulotce

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 05:18
  •  

#3522 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:24

Opryski rzepaku i innych oleistych U nas pryskają 0,6, ale z adiuwantami. Litr spokojnie starczy, Ja teraz będę pryskał resztę z 0,8 max, ale z amonowym octanem cynku, czyli Patronem Gold- Rout.

#3523 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem czy to nie przesada zchodzić do połowy dawki tylko poprzez dodanie adiuwanta, aż tak wspomaga i poprawia przyswajanie/wchłanianie? Jakieś kontrole?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3524 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:31

Opryski rzepaku i innych oleistych obnizyć o 0.4 to moze za duzo czesto podaja na etykietach ze gdy sie łaczy z adiuwantem to mozna obnizyc o 20-25 %

#3525 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Wiele też zależy od opryskiwacza, odpowiednich rozpylaczy, i najlepiej opryskiwacz z pomocniczym strumieniem powietrza i można znacznie zmniejszać dawki środków.

Mój rzepak ma 5-6 liści i bardzo zaatakował go mączniak (tak myśle-liscie są pokryte małymi czarnymi kropkami) czym najlepiej go teraz opryskać interwencyjnie?

A nie skracałeś rzepaku? Po fazie 4 liścia rzepak jest już słabiej chroniony przez zaprawę. Ten termin jest odpowiedni na fungicyd+skracanie. Najtańsze rozwiązanie to tebukonazol, ok 40zł/ha, droższe toprex ok 70zł. Jak rzepak ma już 6 liście to działanie będzie głównie fungistatyczne, skracanie już słabsze.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3526 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 06:43

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskać tebu przy takiej temperaturza jak teraz jest czyli te 12st?, bo rzepak w większości ma 4 liście już, a gdzie niegdzie piąty wyłazi, przymrozków nie zapowiadają. Czy czekac na ocieplenie

#3527 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 07:07

obnizyć o 0.4 to moze za duzo czesto podaja na etykietach ze gdy sie łaczy z adiuwantem to mozna obnizyc o 20-25 %

Znajomy w tamtym roku pryskał 0,3 supero,bo akurat tyle miał w domu i Patron gold, miał potem jeszcze raz pryskać Supero. po 2 tygodniach pojechał na pole i okazało się ze samosiewy zostały spalone.
Twierdzi ze dzięki patronowi tak wyszło.
JA w tym roku pryskałem buraka tylko środkami na dwuliścienie i spaliło mi perz, nikt nie wie czemu.

#3528 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 09:46

Opryski rzepaku i innych oleistych He to sie ciesz ze perz spaliło ;D z drugiej strony troche dziwne.
Pryskacie juz rzepaki regulatorami? Zastanawiam sie czy jeszcze navigatorem mozna pojechac rzepak 5 liści

#3529 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 10:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepak 5-6 liści, odchwaszczanie Navigator+Metazanex chyba odpada. Tebukonazol nie wiem sam bo w nocy przymrozki do -2, czy odłożyć na wiosne czy czekać na ocieplenie jakieś? Graminicyd jakieś uwagi co do przymrozków??

#3530 Share Patryk198913

Patryk198913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 14:21

Opryski rzepaku i innych oleistych witam powiedzcie co zrobic najpierw uwzgledniajac oczywiscie pogode gdyz zdarzyly juz sie noce gdzie było poniżej 0 stopni :/ oprysk elegantem na jednoliścienne czy metazanex + navigator na dwuliscienne, rzepak rosnie bardzo nierowno siany 27.08 a jest w fazie od 2 lisci do 4-5 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3531 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:04

He to sie ciesz ze perz spaliło ;D z drugiej strony troche dziwne.
Pryskacie juz rzepaki regulatorami? Zastanawiam sie czy jeszcze navigatorem mozna pojechac rzepak 5 liści

po tygodniu od zabiegu navigator 0.3 i butisan 1.6 rzepak ma się dobrze.w trakcie zabiegu w wiekszosci faza 5 liscia.co do tebukonazolu temperatura podczas zabiegu min.12 stopni i najlepiej jak kilka godzin by się utrzymała po.przymrozek może osłabić działanie środka.

#3532 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:38

U nas pryskają 0,6, ale z adiuwantami. Litr spokojnie starczy, Ja teraz będę pryskał resztę z 0,8 max, ale z amonowym octanem cynku, czyli Patronem Gold- Rout.

poszedł litr/ha dodałem resztkę Toprexu, myśle że powinno poskutkować, z taką dawką zabieg ow iele tanszy byle pójdzie to w parze ze skutecznością ale jak piszesz że sprawdzone to jak najbardziej, teraz niech rośnie spokojnie aż do końca wegetacji bo narazie zbytnio się nie kwapi do wzrostu dośc zimno tyle że wilgoci pod dostatkiem.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3533 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:10

pryskać tebu przy takiej temperaturza jak teraz jest czyli te 12st?, bo rzepak w większości ma 4 liście już, a gdzie niegdzie piąty wyłazi, przymrozków nie zapowiadają. Czy czekac na ocieplenie

Dla triazoli 12 stopni powinno być. Radzę pryskać, spóźniony zabieg będzie słabo skuteczny, poza tym nie zanosi się zbytnio na poprawę pogody. U mnie np codziennie trochę pada i wieje o jakichkolwiek opryskach można zapomnieć i nie wydaje mi się aby szybko nadeszło ocieplenie i słońce...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3534 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 16:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Wczoraj i dzisiaj słoneczko wyszło i rzepak "ucieka" w oczach, także dzisiaj go opryskałem tebukonazolem + nawóz P. Na samosiewy osobno zrobie bo się trochę bałem mieszać

#3535 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, proszę kolegów o doradę zasiałem rzepak Californium 24 sierpnia ostatnio w sobotę dokonałem oprysku na samosiew, od robaka i od grzyba (tebu), rzepak ma 4-5 listków (jest jeszcze mały), ma nie rowne wschody (są miesjca gdzie jest i są gdzie dopiero wchodzi), wiem od znajomego że zrobiłem oprysk za wczesnie od grzyba. W związku z powyższym mam pytanie czy szykować się na wiosne na przesiew, czy jest szansa że oprysk od grzyba mu nie zaszkodzi.

#3536 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:44

Opryski rzepaku i innych oleistych oprysk na grzyba niezaszkodzi

#3537 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 19:16

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko z tym że nie ma lisci własciwych

#3538 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2013 - 08:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Co to znaczy, że nie ma liści właściwych?? W poście wyżej napisałeś, ze ma 4-5 liści.

#3539 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 09:07

Opryski rzepaku i innych oleistych napisałem że ma listki ( jest wysoki na 4-5 cm i są miejsca że dopiero wschodzi) a nie liście, pytam się tych którzy mają wiedzę w tym temacie, czy szykować się na wiosnę na przesianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3540 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 10:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Do kiedy jest sens pryskać odżywkami?