Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8783 odpowiedzi na ten temat

#3501 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 10:01

Opryski rzepaku i innych oleistych jak zrobiłem w zeszłym roku podobną mieszankę jak pisze tomek73, tebu+stabilan+supero.. Tylkoże jak ja to zrobiłem to akurat chłody naszły (i może to przez to) bo rzepaki mi stanęły, zrobiły się kolorowe bordowo-czerwonawwe, obawiałem się, żeodbije się na plonie... ALe! Na jednym kawałku 4,4t, na drugim 4,2t, także myslę, że nie miało to nic do rzeczy ;) I nie trzeba chyba jakiegoś drogiego caryxu stosować, bo po tej mieszance ładnie rzepak staje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:05
  •  

#3502 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 10:15

Opryski rzepaku i innych oleistych no właśnie jest chłodno, dzisiaj rano nawet przymrozek był i to nie mały bo drzwi mi od auta przymarzły o szybie nie mówiąc, a powoli zbliża się termin oprysku. Może opryskam najpierw na samosiewy o jak się nieco ociepli to tebukonazol pójdzie. Trochę boje się jednak mieszać te środki

#3503 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 wrzesień 2013 - 11:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam . mam problem .. ponieważ jeszcze nie opryskałem na chwasty w rzepaku bo słabo rośnie zimno w nocy nie oszukujmy sie .. i teraz pomału musiał bym opryskać ale zapowiadają przymrozki w nocy .. bede pryskał borą i navigatorem .. i co mam zrobić w takim wypadku ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#3504 Share JakubSioek

JakubSioek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 18:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy można połączyć ze sobą Tarczę Łan z Agilem

#3505 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 wrzesień 2013 - 18:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam problem ze skracaniem rzepaku. Mój rzepak siany 24.08 na skutek suszy wschodził częsciowo. po kilku dniach od siewu wzeszła część, tak 1/4, a reszta we wrzesniu. I obecnie ten co pierwszy powschodził ma 4-5 lisci, i trzeba by skracac, a ten mały po 2-3 liscie ma, i duzo marniejszy jest od tego pierwszego. Nie wiem teraz co z tym robic? Macie moze doswiadczenia z takimi sytuacjami?

#3506 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego ja Mam podobny Rzepak .Dziś popryskałem 80 ha takiego rzepaku i niech się dzieje co chce.Ale raczej nic złego nie będzie .Zauważyłem że na Piachu lepsze wschody niż na glinie aż dziwne:) Siany 22,23,24 08

#3507 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:19

Czy można połączyć ze sobą Tarczę Łan z Agilem

lepiej nie łączyć.

#3508 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego jakim fungicydem pryskasz ??
Jak toprex to możesz śmiało jechać , Ja też taki mam i dzis został po pryskany w dawce 0,3 L/ha .
Co do substancji aktywnej tebukonazol to nie wiem nie mam doświadczenia , nigdy nim nie pryskałem na jesień.
Cayx jest najmocniejszy w skracani wiec może zaszkodzić w tak małej fazie wzrostu rzepaku

#3509 Share Jachu71

Jachu71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Mam problem z jednoliściennymi w rzepaku. Czy ktoś z was praktykował skuteczne zwalczanie wyczyńca polnego razem z samosiewami ? Planuje zastosować Agil. Na etykiecie zapewniają że zadziała ale słyszałem że praktyka mija się z teorią w tym przypadku. Czy macie jakieś doświadczenia z tym chwastem delikatnym a upierdliwym jak ...Co zastosować i w jakiej dawce ?

#3510 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:49

Opryski rzepaku i innych oleistych A ja dzis pryskałem leoprad toprex bor siarczan mikroelementy adiuwant i fosfor w płynie mam nadzieje ze nie poszkodzi ale co z oprysku jak po 20 min deszczyk pokropił mam nadzieje ze cos pomoze ten adiuwant. Do kiedy mozna pryskac navigatorem+metaz.. na etykiecie pisze faza 3-4 lisci a u mnie juz po 5 sie pojawia nie za późno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3511 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych pięć dni po oprysku navigator butisan brak objawów uszkodzń.rzepak też około 5 lisci

#3512 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 wrzesień 2013 - 21:04

Opryski rzepaku i innych oleistych dzis prysnałem 6ha jutro jesli nie bedzie padac reszte taka mieszaniana tebukonazol 0,8l+ leopard 1.0l+ bormax 1,1l+ NPK 8-24-34 5kg rosasol+ 20l adblue :) Rzepak ogólnie ładnie w miare równo powschodził poza jakimis placami gdzie była totalna pustynia podczas orki ( miejsca gdzie chwastnica zagłuszyła zboze i nie było wykoszone lub wymoki ) Teraz rzepak ma 3-5 lisci. Wydaje mi sie ze LG Artoga lepiej rośnie od Visbiego

#3513 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 wrzesień 2013 - 21:09

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko czy jak ten mały rzepak popryskam czy go nie przychamuje za bardzo, żeby zdązył przed zimą urosnac

#3514 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 wrzesień 2013 - 23:00

no właśnie jest chłodno, dzisiaj rano nawet przymrozek był i to nie mały bo drzwi mi od auta przymarzły o szybie nie mówiąc, a powoli zbliża się termin oprysku. Może opryskam najpierw na samosiewy o jak się nieco ociepli to tebukonazol pójdzie. Trochę boje się jednak mieszać te środki

W sumie nie powinno się nic stać, ale zawsze pewniej zastosować oddzielnie.

Mam problem ze skracaniem rzepaku. Mój rzepak siany 24.08 na skutek suszy wschodził częsciowo. po kilku dniach od siewu wzeszła część, tak 1/4, a reszta we wrzesniu. I obecnie ten co pierwszy powschodził ma 4-5 lisci, i trzeba by skracac, a ten mały po 2-3 liscie ma, i duzo marniejszy jest od tego pierwszego. Nie wiem teraz co z tym robic? Macie moze doswiadczenia z takimi sytuacjami?

Skracać i nie czekać. Poczekasz rzepak wyrośnie i niczym go nie skrócisz, poza tym zapowiadają przymrozki, to niezbyt sprzyjający czas na robienie oprysków. Toprex w Czechach ma rejestracje od 1 liścia, możesz go dać, nie ma niebezpieczeństwa, nic nie powinno się stać, a jak chcesz skrócić preparatem opartym na triazolach to lepiej dać wcześnie niż za późno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3515 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 06:32

Opryski rzepaku i innych oleistych widze że sporo osób miesza gramnicyd z tebu, a w jakiej kolejności mieszać środki tzn. Orius, Labrador 05EC (gramnicyd) i NPK do tego jeszcze.
A mam jeszcze pytanie odnośnie tego Labradora, producent Ciech Sarzyna tak samo jak Eleganta, Supero i jeszcze jakiś Taurus. Niby wszystko to samo to czemu tyle bliźniaczych produktów?. Na tym labradorze zalecana dawka na samosiewy to 1,5l ale z tego co wiem to mam stosować 1l na jesieni.

#3516 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 06:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Mój rzepak ma 5-6 liści i bardzo zaatakował go mączniak (tak myśle-liscie są pokryte małymi czarnymi kropkami) czym najlepiej go teraz opryskać interwencyjnie?

#3517 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 08:50

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie na jakichś 10 % liści pojawiły się białe plamy, tak jakby wierzchnia warstwa liści (taki naskórek) odstawał od liścia. Jak myślicie czy to wina choroby grzybowej czy może jakiegoś szkodnika?

#3518 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 16:00

Opryski rzepaku i innych oleistych raczej to objawy żerowania śmietki

#3519 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 16:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Grzela to raczej czerń krzyżowych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3520 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 17:54

Opryski rzepaku i innych oleistych ogar 118 masz rację to czerń krzyżowa potwierdził to gość który sprzedaje opryski.