Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3481 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś byłem obejrzeć rzepak. Strasznie nie równy i wydaję mi się że mały. Porównując z zeszłym rokiem to na skracanie pryskałem 25.09.
W tym roku na pewno będzie to październik.
Mam pytanie do specjalistów. Tani środek na chwasty powschodowo w rzepaku np. Aurora 40WG-tak aby podziałał na przytulie. Wiem że jest nie rejestrowany (jednym słowem wkurza mnie środek typu "chlomazon") Możecie wymienić podobne środki które nie działają na samosiewy rzepaku i są w miarę tanie.

Edytowany przez tespis17, 22 wrzesień 2013 - 10:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 02:27
  •  

#3482 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 15:19

Opryski rzepaku i innych oleistych witam,
metazanex+reaktor przepuścił mi komose białą (ok 10cm) poprawiać czy dać sobie spokój? będę pryskał jeszcze od samosiewów (nie było jak wcześniej - deszcze) i mogę coś dodać na to komosę.

#3483 Share rd3

rd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 17:52

Opryski rzepaku i innych oleistych witam
pryskalem rzepak comand+navigator
na 2 kawałkach czyściutko
na 3 jakby nie pryskane (było bardzo sucho)pełno chwastów
czym najlepiej teraz poprawic rzepak ma 5 -7 liści
jeszcze raz navigatorem ? czy lepiej fox 480 sc lub jeszcze cos innego
czy może na wiosnę ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3484 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych @rd3
Ja bym to zostawił i poczekał do wiosny. Uważaj Fox lubi przypalić.

#3485 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2013 - 12:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie 0,8l leoparda wystarczy na samosiewy pszenicy ozimej w rzepaku?

#3486 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 13:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam Panowie. Dzisiaj byłem na "obchodzie" rzepaku. Pryskać się jeszcze nie da, mokro, wszędzie pełno wody. Na jednym kawałku zauważyłem sporo rumianu i ostrożnia. Chce poprawić ten kawałek navigatorem. I tu jest moje pytanie. Czy ktoś z was stosował navigator +(środek na chwasty jednoliścienne)? Zamierzam tak zrobić bo wiem ze rzepak czysty na jesieni to fundament dobrego plonu ale zastanawiam się czy ta kombinacja nie będzie zbyt "hardkorowa".

#3487 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 14:44

Opryski rzepaku i innych oleistych równiez zamierzam poprawic navigatorem po oprysku doglebowym. gosciu w sklepie mówił abym pod żadnym pozorem nie łaczył z opryskiem na jednoliscienne - spali rzepak. odstep pomiedzy zabiegami co najmniej 1 dzień.
zalecił dawke 0,25l/ha.

#3488 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pryskałem 0,25 nawigator+ metaz 1,2 l +0.5 agila na jednoliścienne.Też się obawiałem ale tak polecili mi w sklepie.Zadzwonilem też doradcy i też powiedzial ze mozna-warunek 2 liscie rzepaku.A co będzie to nie wiem bo pryskałem w piątek-za tydzien będzie wiadomo

#3489 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2013 - 03:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy poradzcie mój rzepak bardzo nie równo powschodził gdzieś 50% rzepaku nadaje się już w chwli obecnej pomału do skracania i widać ż ma w sobie wigor a drugie 50% wzeszła dopiero po ostatnich deszczach i te roślinki wyglądaja mizernie mają małe 4 listki i stoi w miejscu wygląda mizernie co do nawożenia było solidne pryskany przed wschodowo Fym+Comand więc albo comand go tak trzyma choć niema na nim przebarwień i w związku z tym planuje opryskać go odżywką Agravita Activ 48 i tak też mi zalecił przedstawiciel firmy że go powinno ruszyć lecz dużo uprysku pójdzie na marnę. I pytanie czy czekać aż sam się ruszy czy pryskać dodam że oprysk mam bo mi zostało z tamtego sezonu.

#3490 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Mój podobnie,nawet jest liścieniach. Tylko że niczym nie pryskałem. Bardzie proponował bym pojechać mocznikiemz siarczanem lub z 100 kg saletry najlepiej CAN.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3491 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 09:42

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy uważajcie u mnie pojawiły się rolnice, ale tylko napolach gdzie obok rok temu był rzepak. kupiłem dursban chciałem tylko brzegi opryskać powinno starczyć, i powiedzieli mi że dursbanem można też w dzień pryskać na rolnice.

#3492 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:03

Panowie 0,8l leoparda wystarczy na samosiewy pszenicy ozimej w rzepaku?

Zalecana dawka przez producenta to 0,7-1L/ha więc 0,8, które chcesz dać mieści się w normie chociaż ja osobiście zawsze daje 1L. Leopard nie jest drogim środkiem więc czasem lepiej dac te 0,2L więcej na ha

#3493 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:14

Opryski rzepaku i innych oleistych mój też nierówny i prysnąem w zeszłą środe navigator 0,3+1,25 metazanex rzepak od 1 do 5 liści i widze jagby się przebarwił troche i liście sercowe usychają tym małym ale ogólnie od zabiegu ten duży urósł a mały to tak słabo. Myślicie że przypalony?

#3494 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:19

mój też nierówny i prysnąem w zeszłą środe navigator 0,3+1,25 metazanex rzepak od 1 do 5 liści i widze jagby się przebarwił troche i liście sercowe usychają tym małym ale ogólnie od zabiegu ten duży urósł a mały to tak słabo. Myślicie że przypalony?

Jutro też czeka mnie taki zabieg, również jest nierówny. Nie wiem co teraz robić, nastraszyles mnie. Zielska jest sporo. Navigatora chcę dać 220 ml/ha a Metazanexu 1,5 l/ha. Co robić?

#3495 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:33

Opryski rzepaku i innych oleistych tak źle to nie jest myśle że mogłem dać poprostu mniej navigatora 0,2-0,25 powinno być ok bo tutaj inni też stosowali i było ok u nich. Chwasty u mnie to normalnie zwija jak niewiem, tylko sie martwie bo siałem 30-35 roślin i źle by było jakby coś wypadło teraz

#3496 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:45

Witam Panowie. Dzisiaj byłem na "obchodzie" rzepaku. Pryskać się jeszcze nie da, mokro, wszędzie pełno wody. Na jednym kawałku zauważyłem sporo rumianu i ostrożnia. Chce poprawić ten kawałek navigatorem. I tu jest moje pytanie. Czy ktoś z was stosował navigator +(środek na chwasty jednoliścienne)? Zamierzam tak zrobić bo wiem ze rzepak czysty na jesieni to fundament dobrego plonu ale zastanawiam się czy ta kombinacja nie będzie zbyt "hardkorowa".

Już wielokrotnie było omawiane na forum że oprysk na dwuliscienne +graminicyd to zły pomysł. A jak chcesz zastosować to na własną odpowiedzialność.

Koledzy poradzcie mój rzepak bardzo nie równo powschodził gdzieś 50% rzepaku nadaje się już w chwli obecnej pomału do skracania i widać ż ma w sobie wigor a drugie 50% wzeszła dopiero po ostatnich deszczach i te roślinki wyglądaja mizernie mają małe 4 listki i stoi w miejscu wygląda mizernie co do nawożenia było solidne pryskany przed wschodowo Fym+Comand więc albo comand go tak trzyma choć niema na nim przebarwień i w związku z tym planuje opryskać go odżywką Agravita Activ 48 i tak też mi zalecił przedstawiciel firmy że go powinno ruszyć lecz dużo uprysku pójdzie na marnę. I pytanie czy czekać aż sam się ruszy czy pryskać dodam że oprysk mam bo mi zostało z tamtego sezonu.

Lepiej pryskać teraz. Często kukurydze trzeba pryskać gdy ma tylko kilka listków, powierzchnia asymilacyjna mizerna ale dużo to daje. Daj teraz odzywkę, rzepak już teraz potrzebuje wzmocnienia. I już myśl o skracaniu. 4 liście to już odpowiednia pora skracania jeżeli chcesz zastosować środek oparty na triazolach. Na forum już było poruszane że na nierównym rzepaku można stosować toprex. Jak ten dobry rzepak Ci ucieknie to będzie problem, poza tym jest dość chłodno i późniejsze zabiegi mogą być mniej skuteczne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3497 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:54

tak źle to nie jest myśle że mogłem dać poprostu mniej navigatora 0,2-0,25 powinno być ok bo tutaj inni też stosowali i było ok u nich. Chwasty u mnie to normalnie zwija jak niewiem, tylko sie martwie bo siałem 30-35 roślin i źle by było jakby coś wypadło teraz

W takim razie jutro herbicyd a następnie caryx po dwóch dniach pójdzie. Dzięki za odpowiedź.

#3498 Share tomasz8641

tomasz8641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, samochody, informatyka

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy czy mozna łączyć oprysk fungicydu z insektycydem, bo chce skrócić rzepak a na jednym kawałku pojawiły sie rolnice, mozna połaczyc te zabiegi razem????

#3499 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Oczywiście że tak.
Ciekawostka dzisiaj pewien poważny rolnik mówił mi że w tamtym roku łączył;
Fungicyd, powiedzmy tebu+amonowy octan cyku, czyli stymulator, Butisan i Supero,
czyli fungicyd+stymulator+herbicyd+gramicyd
Żadnego skutku ubocznego nic się nie stało, w tym roku też tak robi, i to na parę dzięsięciu ha. Mało tego połączenie supero 0,3 z tym stymulatorem, [a był to Patron gold, w Dalgety Rout, sam nie wyobraża sobie uprawę rzepaku bez niego,] wszystkie samosiewy mu spaliło.
Niestety z nawigatorem lub galerą tego nie robił, i nie wie co by wyszło z takiego połączenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3500 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 08:52

Opryski rzepaku i innych oleistych to ładna mieszanka, a ja się obawiam czy mieszać labrador z oriusem