Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#3441 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 18:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Coś w tym jest co napisałeś kolego. Mam bor z tamtego roku z intermagu hm masz jakąś konktretna odżywke fosforową na myśli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:57
  •  

#3442 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 18 wrzesień 2013 - 18:32

Opryski rzepaku i innych oleistych A co byście polecili na grzybka bez efektu skracania. Mam rzepak karłowy i skracać go raczej nie potrzeba. Mam resztki tebukonazolu. Nada się czy lepiej zostawić na zboża?

#3443 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 18:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Np. Alert.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3444 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Tebukonazol lepszy bo zawsze cos skroci. To że karłowaty to oznacza że szyjka korzeniowa będzie przed zima nisko??

#3445 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:08

Opryski rzepaku i innych oleistych @zipo1: siarczan magnezu: 15kg/ha + mocznik: 30kg/ha + bor: 100g/ha(np. 1l Ekolist mono Bor lub 0,5kg MaxiBor) + ewentulanie jakies odzywki. Dawki oczywiście podane na 300l/ha.

#3446 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:23

Witam pryskałeś już kiedys tym supero? Jak podziałał? Mam zamiar nim pryskac tylko że u mnie kosztuje 55zł/litr Ty coś wspominałeś o koszcie tego środka około 20zł/ha, na sstronie Sarzyny zalecają 1l dlaczego zawyzyłeś dawkę, obawy?

jaki środek zastosować w zabiegu korekcyjnym przeciw głównie fiołkowi??????????

Pryskałem w tamtym roku i w tym roku buraki na perz. Jestem bardzo zadowolony. Żadnych zastrzeżeń. W tamtym roku kupowałem po jakieś 30 zł, może trochę drożej w agroloku lub u Rudnika. Jest to to samo co Targa tylko inaczej się nazywa i kosztuje połowę.Labrador teraz widzę u Rudnika po 350 za10l. Ktoś na forum pisał ze ma po 28 i szuka taniej.
Dałem 1,2 bo tak pasowało. Nie chciałem żeby został na następny rok.

#3447 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:45

siarczan magnezu: 15kg/ha + mocznik: 30kg/ha + bor: 100g/ha(np. 1l Ekolist mono Bor lub 0,5kg MaxiBor) + ewentulanie jakies odzywki. Dawki

dostarczasz wszystkie składniki dolistnie? siarczanu magnezu wystarczy 5kg/ha (jeśli nie ma niedoborów), mocznik można odpuścić, boru potrzeba 200-300g, warto również dorzucić mangan i molibden zamiast kosztować się na azot (wszystko i tak pójdzie w liście)

#3448 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Udało mi się dziś prysnąć Navigatrem z metazanexem a jutro znów deszcz.Dobrze wam się miesza siarczan z borem i molibdenem i manganem?

#3449 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:23

Opryski rzepaku i innych oleistych ZETI77 ile kosztuje Navigator?

Jeżeli chodzi o łączenie fusilade z toperexem i borem to powszechnie syngenta to rekomenduje, nawet na polach s klasy w specyfikacji agrotechnicznej mieli ten zabieg razem. Rozmawiałem także z doradcami syngenty na temat s.o.r i mówili że można śmiało stosować, lecz trzeba uważać na przymrozki. A co do NPK+mikro to jade na własną odpowiedzialność bo jak wiadomo każdy przejazd kosztuje.

http://w657.wrzuta.p...apPTv7/dsc_0047

Tu macie potwierdzenie moich słow.

Czyli Fusilade z Toprexem można stosować tylko uważac na przymrozki a co powiedziałbyś o środku Supero 1l + Toprex bo mam trochę z ub. roku.??

Pryskałem w tamtym roku i w tym roku buraki na perz. Jestem bardzo zadowolony. Żadnych zastrzeżeń. W tamtym roku kupowałem po jakieś 30 zł, może trochę drożej w agroloku lub u Rudnika. Jest to to samo co Targa tylko inaczej się nazywa i kosztuje połowę.Labrador teraz widzę u Rudnika po 350 za10l. Ktoś na forum pisał ze ma po 28 i szuka taniej.
Dałem 1,2 bo tak pasowało. Nie chciałem żeby został na następny rok.

aha rozumiem, czyli bądz świadom że tym postem przekonałes mnie do skuteczności tego środka :) tak na poważnie to postaram się go zakupić i wykonac oprysk tylko nie wiem czy mogę dodać do niego jeszcze Toprex.

Edytowany przez proxy8441, 18 wrzesień 2013 - 22:25.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3450 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:48

Opryski rzepaku i innych oleistych @proxy8441 supero czyli zamiennik targi ma substancje aktywną z tej samej grupy co fusilade forte, teoretycznie gryźć się nie powinno.

teoretycznie chlorek mepikwatu (z medax top) w zbożach skraca i usztywnia roślinę (grubsze źdźbło) i stymuluje rozwój systemu korzeniowego, także w rzepaku efekt powinien być podobny

Właśnie w tym wypadku wole zostawić sobie taki margines błędu bo sam nie wiem jak dokładnie działa. Jak np stymuluje rozwój korzenia a skraca również liście to nie jest pożądane zjawisko. Ale ostatnio na af widziałem że udzielał się ekspert BASF więc może się wypowie.

Kolego,

Na niewyrównane rzepaki możesz zastosować Toprex. Jego bezpieczeństwo jest potwierdzone - w Czechach rejestracja od 4-ego liścia. Tak mówią ludzie z Syngenty.
Jak 40 % roślin jest w 4-tym liściu to już możesz jechać. Po Caryx na niewyrównanych rzepakach te roślinki będą bardzo pokurczone.

Pozdr,
Kaziu

Źle mówisz, w Czechach toprex ma rejestracje od 1 liścia. Troche wątpie w takie informacje, chyba że błąd w pisaniu posta.

A co byście polecili na grzybka bez efektu skracania. Mam rzepak karłowy i skracać go raczej nie potrzeba. Mam resztki tebukonazolu. Nada się czy lepiej zostawić na zboża?

Mam identyczne pytanie jak @Tomek90, czy rzepak karłowy zapewnia niskie osadzenie stożka wzrostu w glebie? Możesz zdecydowanie dać tebukonazol, ale też skróci co wcale wg mnie nie będzie wadą.

A ja powiem że ani caryx ani toprex nie są warte tych pieniędzy są to środki przereklamowane.

Wiesz jak u kogoś do skracania i ochrony bardzo dobrze sprawdzają się środki oparte na tebukonazolu to raczej tych droższych nie wybierze, tym bardziej że caryx jest nawet 3-4krotnie droższy. W przypadku toprexu jest on droższy o ok 15zł (chyba że ktoś trafi super okazje zamiennika tebu czy horizonu po cenie niższej niż 50zł/l). A toprex to 2 triazole więc w porównaniu do tebukonazolu nie wychodzi wiele drożej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3451 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 23:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Widzę że już niektórzy rozpoczęli skracanie rzepaku. Dziś przerwa w opadach i poszło 0,3l na ha toprexu. Faza rzepaku od 3 do 5 liści, chociaż tylko miejscami miał te 5 liści. Tu czytam że można dawać razem fusilade i toprex. Szkoda że dopiero teraz przeczytałem, miałbym 1 przejazd w rzepaku mniej.

#3452 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 06:42

dostarczasz wszystkie składniki dolistnie? siarczanu magnezu wystarczy 5kg/ha (jeśli nie ma niedoborów), mocznik można odpuścić, boru potrzeba 200-300g, warto również dorzucić mangan i molibden zamiast kosztować się na azot (wszystko i tak pójdzie w liście)

150g/ha boru na jesień, reszta tj 450g wiosną.

#3453 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się czy skracać rzepak jesienią polecam artykuł na temat wpływu jesiennego stosowania regulatora wzrostu na plon http://www.agro.basf.../StartPage.html
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3454 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 09:08

Właśnie w tym wypadku wole zostawić sobie taki margines błędu bo sam nie wiem jak dokładnie działa. Jak np stymuluje rozwój korzenia a skraca również liście to nie jest pożądane zjawisko. Ale ostatnio na af widziałem że udzielał się ekspert BASF więc może się wypowie.

ekspert się pojawił i już podał nieprecyzyjny odnośnik do reklamy (albo właśnie taki był zamiar)
bezpośredni odnośnik do artykułu:
http://www.agro.basf...ryx_-_2013_.pdf

zabieg za 100zł/ha zwiększa masę korzeni o 3,87%, czyli nie warto się jednak kierować tym efektem, korzystniej będzie zaoszczędzić 30zł/ha stosując toprex, efekt przynajmniej będzie gwarantowany,

#3455 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:24

Opryski rzepaku i innych oleistych czytam tu że oprysk na samosiewy zbóż ta 20 parę zł na ha ale jakoś mi to nie wychodzi. Biorąc cene zamiennika np targi czyli jakieś 35zł l, a dawka to 1,5l/ha to daje ponad 50 zł

#3456 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:38

Opryski rzepaku i innych oleistych witam ! Panowie czy mozna zastosowac fusilade razem z leopardem?

#3457 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:17

Opryski rzepaku i innych oleistych a po co Ci je mieszać ? jeśli na samosiewy wystarczy sam leopard.
Greg zalecana dawka przykładowo leoparda to 0.7-1 litr na hektar a nie tak jak piszesz półtora

#3458 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Dokładnie, można jakieś 0,7 w czas, potem 1 l spokojnie wystarczy. U nas duże gospodarstwo dali 0,5 niestety nie wzieło i teraz drugi raz jadą.

#3459 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:52

ZETI77 ile kosztuje Navigator?

Czyli Fusilade z Toprexem można stosować tylko uważac na przymrozki a co powiedziałbyś o środku Supero 1l + Toprex bo mam trochę z ub. roku.??

aha rozumiem, czyli bądz świadom że tym postem przekonałes mnie do skuteczności tego środka :) tak na poważnie to postaram się go zakupić i wykonac oprysk tylko nie wiem czy mogę dodać do niego jeszcze Toprex.

Sprawa wygląda następująco podczas mojej rozmowy z gościem od syngenty ustaliliśmy ze najbezpieczniejszy wariant i sprawdzony to toprex+fusilade (wiadomo ten sam producent i kasa musi się zgadzać) ale sam widziałem na oczy ze taki wariant zdaje egzamin. Pytałem się tez o zamienniki bo wiadmo fusialede na ha u mnie kosztuje 78zł netto. I miły Pan od syngenty powiedziałmi że owszem można próbować ale oni napewno nie wezmą odpowiedzialności jeżeli coś pójdzie nie tak. Supero jest z tej samej grupy co fusilade lecz sub. czynna ma inna, a więc inny nośnik i nie wiadomo jak zachowa się w miksie. Ja osobiście pojadę wszystko z fusilade bo mam naprawde fajny rzepak i nie darowałbym sobie jak coś by się z nim stalo, a jest tego troche.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3460 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:53

Opryski rzepaku i innych oleistych no chyba że takie dawki starczą. A co to za środek agil bo jakoś nie ma nigdzie zamienników targi nawet w rudniku i agroloku. Agil kosztuje 160zł za 1l a zalecane dawki 0,35-0,45. Tak myśle dać jakąś odżywke fosforową na jesień . Na rudniku mają 10-52-10 tylko ile tego dać na ha przy 200l na ha?