Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:00

czy jakiś inny cud w tym horizonie jest że tyle kosztuje?

jeśli masz mały opryskiwacz to możesz podzielić plantacje i zrobić test, horizon powinien mieć lepsze działanie jako regulator wzrostu niż jego zamienniki, wszystko wynika z nośnika, gdyż to zasadniczo za niego się płaci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 10:00
  •  

#3342 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:01

Opryski rzepaku i innych oleistych jakie opinie macie o Carambie w jakiej fazie stosować i czy warto?? bo mam w dobrej cenie do zakupu

#3343 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 14:18

Opryski rzepaku i innych oleistych witam,mam do sprzedania 2 * 5 litrow Metazanexu jest ktos zainteresownay,bo mi zostało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:01

Opryski rzepaku i innych oleistych na następny rok Ci zostanie :)

#3345 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Byłem dzisiaj na polu i zauważyłem że rzepak a w zasadzie jego korzeń wystaje około 1 cm nad ziemie i dopiero jest wezeł z liśćmi. troche mnie to niepokoi bo przy silnych powiewach wiatru lata jak pacynka. czy to normalne? może prysnąc go tebukonazolem? dodatkowo samosiewy żyta przeraża mnie ich ilość cześc rzepaku ma już dwa listki własciwe i dwa liścienie . jakieś sugestie panowie ?

#3346 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie czy u was też sa nie równe wschody?? U mnie jeden już wyszedł a drugi dopiero kiełkuje .Fakt było sucho ale u innych jest równiejszy fakt siali trochę wcześniej . Czy Command i Nawigator może przytrzymać Rzepak ? Dziekuje za rade POzdrawiam

#3347 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Comand bardzo lubi wstrzymać wschody, dlatego nie pryskam nim od 5 lat.
Ale u mnie nie pryskany niczym i też nie równo wschodzi, po prostu za sucho.

#3348 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Siałem tydzień temu w wilgotną glebę, w niedziele jeszcze popadał deszcz i wschody są idealnie równe.
Brak oprysków przedwschodowych.

Edytowany przez Arek, 03 wrzesień 2013 - 21:11.

#3349 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:13

a co z tak popularnym kiedyś tebukonazolem do skracania rzepaku jesienią, nie nadaje się już? koszt o wiele mniejszy od toprexu nie wspominając o caryxie. Jak mowa o caryxie to u nas pryskali 0,7l ja też i przycisło rzepak do ziemi

Oczywiście że się nadaje. Podałem środki z wyższej półki, racja że droższe ale i skuteczniejsze. Toprex to jednak 2 traizole zamiast jednego.

Comand bardzo lubi wstrzymać wschody, dlatego nie pryskam nim od 5 lat.
Ale u mnie nie pryskany niczym i też nie równo wschodzi, po prostu za sucho.

Nie pryskałeś niczym? A czym zamierzasz?

Panowie czy u was też sa nie równe wschody?? U mnie jeden już wyszedł a drugi dopiero kiełkuje .Fakt było sucho ale u innych jest równiejszy fakt siali trochę wcześniej . Czy Command i Nawigator może przytrzymać Rzepak ? Dziekuje za rade POzdrawiam

Standard, raczej mało mamy regionów obecnie w Polsce gdzie nie jest sucho. chlomazon w commandzie przytrzymuje rzepak, liście mogą bieleć. Ale potem rzepak to nadrobi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3350 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Przy 4 liściu 0,35 galery i z 1,5 l metazachloru.
Galere kupowałem jeszcze po 300 zł za litr, metazachlor 500 po 57 , razem wyjdzie około 190 zł/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 22:03

Opryski rzepaku i innych oleistych To ładnie kupiłeś, stare zapasy czy szmuglowałeś w tym roku z Ukrainy? :) Ja muszę się niestety wykosztować, navigator 2000zł/5l, metazanex (bora) 338zł/5l.

#3352 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 22:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Co dać na skrócenie rzepaku? Zazwyczaj dawałem toprex, nie mam zarzutów. Tylko że w tym roku rzepak jest strasznie nierówny. Niedługo może być tak że tam gdzie wilgotno to będzie miał 4 liście, a miejscami ledwie 1.

#3353 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 wrzesień 2013 - 23:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Właśnie w takim wypadku toprex będzie ok. W temacie o nawożeniu ostatnio było trochę postów o regulowaniu rzepaku, tam też popatrz. Toprex w Czechach ma rejestracje od 1 liścia. Na Twoim miejscu jak 4 liść ukarze się na 40-50% roślin to daj toprex, młodszym roślinom nic się nie stanie. A jak będziesz czekać to późniejszy zabieg wiąże się ze słabszym skróceniem i sam chyba wiesz co to spowoduje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3354 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Galerę przypatkowo kupiłem z 2 lata temu i tak sobie stoi.
Metazachlor 500 po 57 netto normalnie kupuję, a Butisan 400 u Osadkowskiego po 310 zł brutto za 5 l chyba.

#3355 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 11:07

Opryski rzepaku i innych oleistych a czy zastosowanie na taki nierówny rzepak horizonu czy tam oriusa może jakoś negatywnie na niego wpłynąć? Toprex kosztuje 2x tyle co jakiś tebukonazol i się zastanawiam czy warto tyle płacić. Lepiej skróci lepiej ochroni? Jak sobie przypomne to w ostatnich 10 latach to na moim terenie nie miało znaczenia czy ktoś skracał czy albo zimowało albo wymarzało wszystko równo także ja jakoś wielkiej wagi do skracanie nie przywiązuje, ale na grzybka czymś prysnąć trzeba.

Edytowany przez grego, 06 wrzesień 2013 - 11:07.

#3356 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:41

Opryski rzepaku i innych oleistych zaszkodzi bardziej zaniechanie niż samo zaaplikowanie tebukonazolu,

co polecacie na samosiewy zbóż w rzepaku? Chemirol ma w cenniku elegant 05ec po 28zł/ha brutto, czyli można to wyrwać za około 25zł, pytanie brzmi czy ten środek działa szybko i skutecznie w zalecanej dawce?

#3357 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:52

Opryski rzepaku i innych oleistych elegant 05ec W słabszym rzepaku zaniżyłem dawke i samosiew bardzo słabo był brany.. Dawka zalecana musi być w tym roku też pryszcze tym środkiem..

#3358 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 22:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeżeli ten elegant jest generykiem targi, to powinien sobie poradzić z samowsiewami w dawce 1,2l/ha. Kiedyś pryskałem innym zamiennikiem targi 05 w dawce 0,85l/ha i nieco mi przepuściło pszenicy ozimej (było tego bardzo, bardzo mało, ale jednak było), więc radziłym nieco zwiększyc dawkę, dużo to nie kosztuje.

#3359 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2013 - 00:46

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 09:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie a ten "elegant" działa tylko przez liście, czy wschodzące samosiewy po oprysku też zniszczy?
W jakim okresie wykonujecie opryski na samosiewy? (było już pryskace comand+.... ale nie wiem czy dobrze zadziała bo sucho)