Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 11:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli litr Eleganta kosztuje niecałe 40zł., to chyba Targa jest droższa bo trzeba za nią zapłacić prawie dwa razy tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 08:16
  •  

#3322 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 17:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Hej koledzy,
w poniedziałek (26.08) zasiałem resztkami nasion ok 2ha rzepaku na 6 klasie. Było przeraźliwie sucho (siewnik na bronie aktywnej ledwo był widoczny za traktorem :). Dzisiaj spadł pierwszy deszcz. Czy moge to jutro z rana opryskać Devinrolem Top czy to bedzie za późno? Zostało mi z poprzedniego roku akurat na 2ha. Na etykiecie pisze "bezpośrednio po siewie", ale z tego co pamiętam pare lat temu to na chlomazonach pisało "do 3 dni po siewie" - jutro bedzie 4 dzień... co myślicie?

#3323 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Możesz jutro opryskać Devrinolem Top pod warunkiem, że nasionka rzepaku nie mają jeszcze kiełków. Jeśli to 6 klasa to nie przekraczaj dawki 1,5l/ha, gdyż po większym deszczu przypali Ci rzepak. Dobrze byłoby dodać preparat z matazachlorem np. Metazanex- większe spektrum działania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3324 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:25

Opryski rzepaku i innych oleistych 1,5 litra? W etykiecie jest 3 litry :| No chyba, żeby faktycznie dolać metazachloru....

1,5 litra devinrol top + 1 litr Metazanex 500 SC bedzie ok?

#3325 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:32

Opryski rzepaku i innych oleistych 1,5 + 1,5 Tak w ub. roku stosowałem na 6 klasie, a opryskiwałem po 3 dniach od siewu. Trzy lata temu zastosowałem 2litry Devrinolu Top+ 1litr Metazanexu na 5 klasie i po większych opadach zrobiło się żółciutko- mniejsze rośliny rzepaku poległy.

Edytowany przez s17, 29 sierpień 2013 - 21:38.

#3326 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 12:42

Opryski rzepaku i innych oleistych a jaką polecacie mieszankę butisan star + navigator, bowiem prawdopodobnie nie zmieszczę się z zabiegiem w terminie 7 dni od siewu, a mam tylko 2,5l środka na hektar

#3327 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:55

Opryski rzepaku i innych oleistych a ja stosowałem butisan star 2.5l na ha gleba była pszesuszona czy oprysk zadziała normalnie czy będą jakiesc straty?

#3328 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:57

a jaką polecacie mieszankę butisan star + navigator, bowiem prawdopodobnie nie zmieszczę się z zabiegiem w terminie 7 dni od siewu, a mam tylko 2,5l środka na hektar

Butisan Star 2l + Navigator 0,2l- powinno być ok.

a ja stosowałem butisan star 2.5l na ha gleba była pszesuszona czy oprysk zadziała normalnie czy będą jakiesc straty?

Strat nie będzie. Chwasty w takich warunkach nie będą szalały, więc jeśli wkrótce popada Butisan je zniszczy.

#3329 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:24

Opryski rzepaku i innych oleistych witam. mam problem z samosiewami w rzepaku. boje sie że zagłuszą rzepak. kupiłem supero i czekam bo rzepak albo dopiero wschodzi albo wykształca liscie. od jakiej fazy można by tym prysnąc wczesniej?

#3330 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:43

Opryski rzepaku i innych oleistych gramicydy stosuje się od 2 liścia rzepaku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Jakim środkiem najlepiej jest skracać rzepak?

#3332 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:15

Opryski rzepaku i innych oleistych w tamtym roku na jesieni pryskałem rizą ale krótko działała na choroby, w tym roku jedno pole toprexem, a drugie caryxem

#3333 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 wrzesień 2013 - 00:09

Jakim środkiem najlepiej jest skracać rzepak?

A już się zbliża moment skracania? Generalnie wg mnie najlepsze środki do skracania i ochrony fungicydowej to toprex i caryx. Toprex ma 2 triazole, oba z funkcją regulatora wzrostu. Fungicyd bardzo dobry, skracanie dobre. Caryx ma 1 triazol z funkcją regulatora wzrostu, i chlorek mepikwantu czyli substancja skracająca. Ktoś tu pisał że w skracaniu lepszy, w ochronie słabszy no i koszt na ha znacznie wyższy od toprexu. Najważniejsze to zastosować w fazie 4-6 liści i ani wcześniej, ani później. Jeżeli spełnisz wszystkie warunki to toprex też ładnie skróci i nie powinno być problemu z przezimowaniem (jeżeli nie będzie srogiej zimy bez śniegu).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3334 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 00:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy Metazanexem+Kilof/targa mogę pryskać 5dni po siewie lub po wschodach?Ziemia III,IV klasa. Pogoda jak dotąd nie pozwoliła na opryskanie Rzepaku, jak nie wiatr to deszcz.

#3335 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:07

Opryski rzepaku i innych oleistych a co z tak popularnym kiedyś tebukonazolem do skracania rzepaku jesienią, nie nadaje się już? koszt o wiele mniejszy od toprexu nie wspominając o caryxie. Jak mowa o caryxie to u nas pryskali 0,7l ja też i przycisło rzepak do ziemi

Edytowany przez grego, 03 wrzesień 2013 - 07:14.

#3336 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:20

Opryski rzepaku i innych oleistych W tamtym roku jechałem tebu , 1 l/ha ale z Routem z Dalgety, jest to amonowy octan cynku, dobry stymulator który wpływa na korzenie.
Na początku byłem tak sobie zadowolony, ale jak zobaczyłem u sąsiada oto u mnie wyszła rewelacja. Ładnie go wstrzymało niski przy samej ziemi.
Ale podstawowa rzecz jest przy skracaniu, jak ma 4 liść właściwy to w pole , nie można się spóźnić z tebu, ja myślałem że pojadę w poniedziałek, a musiałem wszystko zostawić i w piątek pryskać.

#3337 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 08:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. czy mozna w pszenzycie i pszenicy jesienią wykonac zabieg z mieszaniny izoproturonu i ccc ???

Ani pszenżyto ani pszenica nie jest rośliną oleistą, zatem zapraszam do odpowiedniego działu z tym pytaniem.
Marcin91.

Edytowany przez Marcin91, 03 wrzesień 2013 - 14:58.

#3338 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:17

A już się zbliża moment skracania? Generalnie wg mnie najlepsze środki do skracania i ochrony fungicydowej to toprex i caryx. Toprex ma 2 triazole, oba z funkcją regulatora wzrostu. Fungicyd bardzo dobry, skracanie dobre. Caryx ma 1 triazol z funkcją regulatora wzrostu, i chlorek mepikwantu czyli substancja skracająca. Ktoś tu pisał że w skracaniu lepszy, w ochronie słabszy no i koszt na ha znacznie wyższy od toprexu. Najważniejsze to zastosować w fazie 4-6 liści i ani wcześniej, ani później. Jeżeli spełnisz wszystkie warunki to toprex też ładnie skróci i nie powinno być problemu z przezimowaniem (jeżeli nie będzie srogiej zimy bez śniegu).

A u mnie był przedstawiciel handlowy już niepamiętam jakiej firmy i powiedział że u nich pryskają najtańszym fungicydem w fazie 4 liści a później dopiero w fazie 8 skracają i w tamtym roku faktycznie tak powinno być bo jak pryskałem w fazie 6 liści na skracanie caryxem to musiałem poprawiać w fazie 8-10 horizonem a szyjka i tak lekko uciekła:D

#3339 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 11:44

Opryski rzepaku i innych oleistych to wątpie czy w ogóle ten horizon pomógł w takiej fazie przecież to tebukonazol, no właśnie i tu drugie moje pytanie bo horizon kosztuje jakieś 100zł za l a np. Orius 65zł różnica spora a substancja ta sama czy jakiś inny cud w tym horizonie jest że tyle kosztuje? Pozatym jakby tak dzielić to coś sporo tych oprysków by było w samej jesieni 4..
chwast, samosiewy, fungicyd i jeszcze skracanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 11:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie co myślicie o Toledo 250 EW zamiast Toprex? Dużo tańszy i ma rej. Na suchą zgniliznę, czerń i szarą pleśń. Ja ze skracaniem tym środkiem? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Pozdr.