Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3301 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 sierpień 2013 - 22:51

witam .
czy po wschodowo kiedy rzepak bedzie mial juz 2 liscie moge zobic mieszanke butisan star max (dwuliscienne ) + graminicyd na jednoliscienne lub navigator + gramicyd
czy te srodki mozna mieszac .
zawsze pryskalem butisanem 400 i comandem i nigdy nie mialem problemu z samosiewami zboz , tylko tu na forum dowiedzialem sie ze ta mieszanka nie bierze samosiewow rzepaku mam 5 ha 4 po jeczmienieu a 1 po przenicy . czy rzepak po jeczmienieu jarym jest wogule sens pryskac na samosiewy skoro jeczmien powinien wymarznac zima co doradzicie .

Samosiewy zbóż jarych są jeszcze groźniejsze niż samosiewy zbóż ozimych. Samosiewy zbóż jarych mają szybszy wzrost przez co bardziej konkurują z rzepakiem jesienią, z kolei samosiewy zbóż ozimych przetrwają zimę. Tak czy inaczej warto stosować graminicydy, ale nie stosować ze środkami na chwasty dwuliscienne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:02
  •  

#3302 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 09:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Dlaczego nie można mieszać graminicydu z dwuliściennym?

#3303 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie, dziś rano (od godz.6.00) opryskałem móją mieszankę rzepaku (Monolit z Kadore) zasiany 54 rośliny/ m2 agregatem Amazone KG 3000 Super i AD 3000 Super. Oprysk to Command 480 EC w dawce 0,1l (norma 0,25l) + Fym 500SC w dawce 1,6l ( norma 2l). Na jedną parę liści rzepaku pójdzie Pantera 040 EC na samosiewy i perz. Co myślicie o takich kombinacjach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#3304 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 15:33

Opryski rzepaku i innych oleistych gramicydy stosowane ze środkami na dwuliscienne łącznie mogą uszkodzić rzepak.sam gramicyd stosowany za wcześnie też może uszkodzic

#3305 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Co sadzicie o metazanex 500 sc + devrinol top ? Będzie to dobra mieszanka ?

#3306 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:48

Panowie, dziś rano (od godz.6.00) opryskałem móją mieszankę rzepaku (Monolit z Kadore) zasiany 54 rośliny/ m2 agregatem Amazone KG 3000 Super i AD 3000 Super. Oprysk to Command 480 EC w dawce 0,1l (norma 0,25l) + Fym 500SC w dawce 1,6l ( norma 2l). Na jedną parę liści rzepaku pójdzie Pantera 040 EC na samosiewy i perz. Co myślicie o takich kombinacjach?

Trochę skromnie z tymi opryskami.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3307 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 27 sierpień 2013 - 22:04

Opryski rzepaku i innych oleistych aż tak bardzo się nie znam jeszcze ale myśle że chlomazon troche negatywnie wpływa na rzepak szczególnie na ciężkich ziemiach gdzie są późniejsze wschody, i dużo pustych placów jest, ale nie zawsze tak musi być ale mimo wszystko lepiej szukać nowych rozwiązań.

#3308 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 06:25

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie czym najtaniej i skutecznie zwalczyć samosiewy jęczmienia ozimego w rzepaku ? jest również trochę perzu który za jednym machem chciałbym się pozbyć

kiedy najwcześniej można zrobić taki zabieg ? rzepak siany bezorkowo

#3309 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2013 - 08:21

gramicydy stosowane ze środkami na dwuliscienne łącznie mogą uszkodzić rzepak.sam gramicyd stosowany za wcześnie też może uszkodzic

Oprysk wykonany wczoraj rano a dziś rano zauażyłem na piaseczku już małe rośliny rzepaku. Mogłem mu zaszkodzić?

panowie czym najtaniej i skutecznie zwalczyć samosiewy jęczmienia ozimego w rzepaku ? jest również trochę perzu który za jednym machem chciałbym się pozbyć

Panterą :)

#3310 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Pantera jest drogim środkiem. Ja rok temu pryskałem Agil ale myślę że są jeszcze tańsze np. Leopard.

P.S Moim zdaniem jakbyś zaraz pryskał np.Agilem na mały rzepak, po tygodniu od siewu to byś mu nic nie zaszkodził ale nigdy tak nie robiłem.

Edytowany przez tespis17, 28 sierpień 2013 - 15:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3311 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:44

Opryski rzepaku i innych oleistych najtaniej wyjdzie supero ja go w tamtym roku stosowałem w dawce 0.5l na ha i perz zginął

#3312 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Targa bądz Agil są w rozsądnej cenie. Teraz jak opryska to chyba perzu nie zwalczy, za wcześnie.

#3313 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 18:32

Oprysk wykonany wczoraj rano a dziś rano zauażyłem na piaseczku już małe rośliny rzepaku. Mogłem mu zaszkodzić?

Panterą :)

chlomazon moze zaszkodzić jesli rzepak zaczął wschodzić.mogą wystąpić przebarwienia i wypadnięcie części roślin.metazachlor nie powinien uszkadzac

Edytowany przez slawek2209, 28 sierpień 2013 - 18:34.

#3314 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:23

najtaniej wyjdzie supero ja go w tamtym roku stosowałem w dawce 0.5l na ha i perz zginął

Kolejny Trol0,5 l perz mu zginoł.

#3315 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych 0.5 l supero nie da rady perzowi

Edytowany przez slawek2209, 28 sierpień 2013 - 19:37.

#3316 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:43

panowie czym najtaniej i skutecznie zwalczyć samosiewy jęczmienia ozimego w rzepaku ? jest również trochę perzu który za jednym machem chciałbym się pozbyć

Najtaniej graminicydem Elegant 05 EC

#3317 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:15

Opryski rzepaku i innych oleistych także polecam eleganta. Mimo zastosowania dawki tylko na samosiewy przychamował też trochę perz.

#3318 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:28

Kolejny Trol0,5 l perz mu zginoł.

Trolem to ty jesteś widać jak mądrość paruje ci z łepetyny. miałem perzu znikomą ilość ale sporo pszenicy ozimej po oprysku 2tygodnie i było czysto.

#3319 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:53

Opryski rzepaku i innych oleistych eleganta albo supero nigdy nie stosowałem ale ma tą samą substancję co leopard, lablador czy targa super. u mnie lablador albo leopard w dawce 1,5 l ladnie hamuje rzadki perz nawet można powiedzieć ze zwalcza ale wiadomo 100% w tej dawce nie załatwi. ale w dawce 0,5l w dwa tygodnie perz zginął jak kolega wyżej pisze to trochę bajka bo u mnie samosiewy po 1-1,2 l/ha giną około 3 tygodni zależy od pogody jeszcze. ta substancja aktywna z ladbladora czy leoparda ma chyba najlepsze działanie na perz ze wszystkich wystepującuch, na stronie Liz-buraki zalecają jeszcze fusilade forte, pantere i Arrow ale nie wiem jak one wychodza cenowo. Agil ma wg tej tabeli mniejsza skuteczność na perz.

Edytowany przez emo87, 28 sierpień 2013 - 21:13.

aaabbb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3320 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 sierpień 2013 - 23:50

Najtaniej to będzie targa jej generyki. Niewiele drożej wyjdzie fusilade forte ok 60zł/ha (dawka 0,5l.ha), ale to tylko na samosiewy zbóż. Na perz trzeba dawkę zwiększyć do 1,5l/ha lub nawet 2l to już ładnie trzepie po kieszeni. Najwcześniej to jak rzepak wykształci 1 parę liści no i perz musi wykształcić od 2 do 6 liści. Fusilade i targę można stosować nawet wczesną wiosną więc nie musisz się tak śpieszyć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)