Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3281 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 23 sierpień 2013 - 15:48

Opryski rzepaku i innych oleistych tobago jeżeli chodzi tobie o butisan star to chociaż opis jest że może wstrzymać kiełkujące nasiona to mi na cięższych ziemiach raczej w zeszłym roku nie wstrzymał ale było co prawada sucho i może dlatego puścił trochę przytuli. Ja chyba navigator + metazanex przetestuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 04:11
  •  

#3282 Share kornik2108

kornik2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Odnośnie Butisanu mamy 4 rodzaje: Butisan 400 (metazachlor), Butisan Duo (Metazachlor i dimetanamid), Butisan Star (Metazahlor i chinomerak) oraz nowość Butisan Star Max (metazachlor, chinomerak i dimetanamid)
Mamy 3 terminy stosowania bezpośrednio posiewie, 4-7 dni po siewie oraz powschodowo.
Najlepszym terminem stosowania jest termin 4-7 dni po siewie mamy tutaj działajnie doglebowe i dolistne.

#3283 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 08:19

Opryski rzepaku i innych oleistych ja metazachlor plus navigator jak na razie się sprawdza i co najważniejsze nie przepuszcza fiołka ja te drogie srodki colzor czy butisan star

aaabbb

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3284 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 20:53

Najlepszym terminem stosowania jest termin 4-7 dni po siewie mamy tutaj działajnie doglebowe i dolistne.

butisan star w tym terminie jest zalecany w najniższych dawkach 2-2,5l, czy zatem skuteczność w tym okresie jest najlepsza?

#3285 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:33

ja metazachlor plus navigator jak na razie się sprawdza i co najważniejsze nie przepuszcza fiołka ja te drogie srodki colzor czy butisan star

Skończyłem siew rzepaku dziś, opryskałem ostatni kawałek. Dawałem colzor trio, 2 raz z rzędu. Rok temu zadziałał bardzo dobrze nawet w niższej dawce 3l/ha. Rzepak idzie po pszenicy więc z miotłą, przytulia i fiołkiem jest największy problem i narzekać nie mogę na skuteczność. Nie wiem która substancja odpowiada za zwalczanie fiołka, może dałeś za niska dawkę albo nieodpowiedni termin. Niektórzy po oprysku mieszają z glebą i generalnie jak to ze środkami doglebowymi najlepiej dawać na wilgotną glebę. Butisan star to środek z tych droższych więc raczej tez nie powinien mieć problemu z fiołkiem.

#3286 Share kornik2108

kornik2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 22:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Odnośnie dawek Butisanu Star i Butisanu Star Max wiadomo im późniejszy termin oraz przewidziane większe nasilenie chwastów to zwiększamy dawkę (rodzaj gleby, przedplony itd.). Jak już pisałem i jest na etykiecie są 3 terminy stosowania. Optymalnym terminem wg.mnie jest termin 4-7 dni po siewie. Wiadomo, że musi być wilgotna gleba do dobrego działania każdego środka doglebowego. Jeśli nie ma wilgoci możemy stosować później lub wcześniej. To jest tak zwana elastyczność stosowania tych środków, dostosowujemy je do pogody oraz naszego wolnego czasu na zabieg (ilość ha do opryskania).
Etykieta środka
http://www.agro.basf...ails_13632.html

#3287 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 11:53

Opryski rzepaku i innych oleistych witam czy butisan star max 500se wezmie samosiewy zboz . zamierzam pryskac w terminie 4-7dni po siewie rzepaku . czy sam butisan star max zalatwi mi sprawe czy musze do niego cos domieszcz .
szawsze pryskalem butisanem 400 2l + command 0,15l tak do 3 dni po siewie tylko ze zawsze byla ta ziemia wilgotna . w tym roku jest dosc sucho i mysle o przejsci na ten butisan star tylko co z tymi samosiewami zboz ( pszenicy )

#3288 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Środki doglebowe generalnie słabo zwalczają samosiewy zbóż.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3289 Share kornik2108

kornik2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Na samosiewy musi pójść dodatkowo graminicyd powschodowo.

#3290 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie bierze bo jest tylko na dwuliscienne, moze powschodowo bedzie trochę hamował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3291 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:36

Opryski rzepaku i innych oleistych butisan star max na bank nie zahamuje wzrostu samosiewów do butisanu teraz nic nie dodasz bo to nie ten termin na samosiewy powinien iść graminicyd po wzejściu chwastów jednoliściennych targa labrador agil lub elegant lub coś w tym stylu
zabieg command plus zwykły butisan oczywiście troszkę stopował i odbarwiał samosiewy czy tam jakiekolwiek chwasty jednoliscienne ale po jakimś czasie wracały do fomy także polecam zawsze graminicyd powschodowo

Thug

#3292 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:54

Opryski rzepaku i innych oleistych stosował ktoś może pronap 430ec , na etykiecie pisze że zwalcza chwasty dwuliścienne i samosiewy zbóż, a co z jednoliśćiennymi ,chciałbym poznać waszą opinie?

#3293 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 sierpień 2013 - 23:39

witam czy butisan star max 500se wezmie samosiewy zboz . zamierzam pryskac w terminie 4-7dni po siewie rzepaku . czy sam butisan star max zalatwi mi sprawe czy musze do niego cos domieszcz .
szawsze pryskalem butisanem 400 2l + command 0,15l tak do 3 dni po siewie tylko ze zawsze byla ta ziemia wilgotna . w tym roku jest dosc sucho i mysle o przejsci na ten butisan star tylko co z tymi samosiewami zboz ( pszenicy )

Tak drogi środek to przynajmniej powinien lekko hamować samosiewy... A jak nie to musisz zastosować powschodowo tak jak wyżej: fusilade, targa czy lamador. Miałem polecić tańsze środki, ale jak sprawdziłem ceny to fusilade nie wychodzi znacznie drożej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3294 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 23:42

Opryski rzepaku i innych oleistych ja chyba zastosuje command grounded: Jest to zestaw dwóch preparatów przeznaczonych do ochrony rzepaku przed chwastami. W pakiecie znajduje się Command 480 EC, Fym 500 SC (metazachlor) oraz adiuwant doglebowy Grounded. Środki chwastobójcze stosowane doglebowo (Fym również nalistnie) do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. zestaw na 10ha kosztuje 1500zl

#3295 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 05:28

Opryski rzepaku i innych oleistych witam .
czy po wschodowo kiedy rzepak bedzie mial juz 2 liscie moge zobic mieszanke butisan star max (dwuliscienne ) + graminicyd na jednoliscienne lub navigator + gramicyd
czy te srodki mozna mieszac .
zawsze pryskalem butisanem 400 i comandem i nigdy nie mialem problemu z samosiewami zboz , tylko tu na forum dowiedzialem sie ze ta mieszanka nie bierze samosiewow rzepaku mam 5 ha 4 po jeczmienieu a 1 po przenicy . czy rzepak po jeczmienieu jarym jest wogule sens pryskac na samosiewy skoro jeczmien powinien wymarznac zima co doradzicie .

#3296 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 06:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Jęczmień może nie wymarznąć niekiedy i wtedy jest duży problem.
Sam się zastanawiam nad gramicydem z galerą i butisanem, ale z tego co pamiętam raaczej nie można tych środków łączyć.

#3297 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 07:04

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pryskam zaraz po siewie Metazachlor + Chlamazon juz kupe lat i chyba tylko raz poprawiałem na samosiewy zbóż, najcześciej szło po jarych i to co nie zgineło to wymarzło ozime czasem weźmie a czasem nie. W tym roku pryskałem Metazanex 1,5l + Reactor 480 0,18l koszt około 150zł ha.
@nie jakie dawki w tym zestawie?, u mnie te środki wychodzą około 200zł ha

#3298 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 15:17

Opryski rzepaku i innych oleistych gramicydami sę pryska osobno.samosiewy zbóż to podstawa w zwalczaniu jesienią.rzepak konkuruje z nimi o światło i wyciąga szyjke korzeniową jeśli nie zwalczymy samosiewów

#3299 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:31

ja chyba zastosuje command grounded: Jest to zestaw dwóch preparatów przeznaczonych do ochrony rzepaku przed chwastami. W pakiecie znajduje się Command 480 EC, Fym 500 SC (metazachlor) oraz adiuwant doglebowy Grounded. Środki chwastobójcze stosowane doglebowo (Fym również nalistnie) do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. zestaw na 10ha kosztuje 1500zl

Gdzie ten pakiet dostałeś? Kiedyś brałem na rudnik.agro ale teraz tego nie maja.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3300 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 22:03

Opryski rzepaku i innych oleistych pakietu nie mieli, zresztą nie potrzebuje całego więc kupowałem każy osobno, na 3ha: command 0,5L, fym 5L i grounded 1L , ceny nie pamiętam, muszę zobaczyc paragon