Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 05:47

Opryski rzepaku i innych oleistych zamiennik randapu dobry jest marker.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 17:18
  •  

#3242 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 09:44

Aż mi ciężko uwierzyć... Nie spotkałem round*pu oryginalnego w cenie niżej niż 25zł/l a zazwyczaj cena to ok 30 zł/l.

Może w 1 litrowych opakowaniach to uwierzę. W 20l bańce Roundup po 19 zł/l u mnie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3243 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:14

to jest temat o rzepaku...
zebrałeś 300 kg z 0,6 ha czyli miałeś wydajność pół tony z ha???? kup 5l jakiegoś glifosatu, tanio wychodzi chyba gallup albo tajfun te 5l na 0,6 ha trochę za dużo ale za bańkę 5 wyjdzie pewnie tyle co za 4l w litrówkach a efekt będzie lepszy, tylko nie pryskaj teraz tylko ja perz trochę podrośnie(zakładam że teraz jest nisko skoszony), jak będzie miał około 20cm czyli około 2-3 tygodni, i po oprysku musisz odczekać przynajmniej 3 tygodnie po oprysku do uprawy ścierniska.

Tak wyszło, to był pierwszy rok uprawy. Dlatego pytam jaką dawkę dać, wszędzie jest ile na ha i co zwalcza. Czyli co na to 0.6 ha dac 5l glifosatu? Tylko jak zrobię oprysk na początku wrzesnia czy to podziała? nie wiem jaki ma okres wegetacji

Edytowany przez tre_k, 15 sierpień 2013 - 15:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 12:52

Opryski rzepaku i innych oleistych CZY METAZANEX 500 SC można stosować doglebowo?? bo na etykiecie pisze tylko o stosowaniu powschodowo

#3245 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 16:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Można.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3246 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:22

Opryski rzepaku i innych oleistych czy między środkami zawierającymi metazachlor są jakieś różnice oprócz producenta? Z tego co widzę to są dość spore róźnice cenowe między nimi np. 5l Agro metazachlor 350, Metazanex 400 a Rapsan 450zł o butisanie nie wspominając

#3247 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 09:21

Opryski rzepaku i innych oleistych no właśnie!!! ja prysnełem butisanem 3 dni po siewie chociaż etytkieta mówi o natychmiastowym zabiegu po siewie. rapsan można pryskac doglebowo i powschodowo a to te same substancje czynne tylko w innym stezeniu. \

#3248 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Gleba wilgotna była jeszcze 3 dni po siewie??

#3249 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:15

Tak wyszło, to był pierwszy rok uprawy. Dlatego pytam jaką dawkę dać, wszędzie jest ile na ha i co zwalcza. Czyli co na to 0.6 ha dac 5l glifosatu? Tylko jak zrobię oprysk na początku wrzesnia czy to podziała? nie wiem jaki ma okres wegetacji

oprysk możesz zrobić pod koniec sierpnia, i musisz odczekać przynajmniej 3 tygodnie po oprysku aby środek dobrze zniszczył perz. Na te Twoje 0,6ha wystarczy już nawet 3l ale daj przynajmniej 4l wtedy efekt będzie lepszy a środek jest dość tani, około 15zł/l w opakowaniach 5l. Nie wiem o co chodzi z tym okresem wegetacji

aaabbb

#3250 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:24

Opryski rzepaku i innych oleistych stosował ktoś z Was command 0,15 + navigator 0,25 przedwschodowo? jak wygląda skuteczność i koszt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 11:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, co polecacie na rzepak na chwasty? Wolałbym coś bezpośrednio po siewie, planuje siać sobota/niedziela i oprysk zaraz po siewie. Mam trochę metazu i metazanexu(to chyba to samo tylko inna firma) i command z przed dwóch lat kiedy zaprzestałem siania rzepaku na 2 lata. Data ważności niby sierpień tego roku, butelki nie otwierane, radzicie tym opryskać bo szkoda wyrzucić, jeśli słabiej zadziała to poprawię poźniej czymś innym, boję się tylko czy nie spali rzepaku? Tego starego oprysku mam na hektar, potrzebuję jeszcze na 2,5 hektara, kupić metaz i command czy polecacie coś innego? 3 lata temu rzepak był na tym samym polu co teraz i zadziałała ta mieszanina bardzo dobrze, co radzicie robic?(sorry jak chaotycznie napisane ale nie wiem jak to czytelniej przedstawić)

Edytowany przez koczas, 19 sierpień 2013 - 11:35.

#3252 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Możesz bez obaw zastosować. Metaz z chlomazonem (command) to b. dobra kombinacja do posiewnego zastosowania.

#3253 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:47

czy między środkami zawierającymi metazachlor są jakieś różnice oprócz producenta? Z tego co widzę to są dość spore róźnice cenowe między nimi np. 5l Agro metazachlor 350, Metazanex 400 a Rapsan 450zł o butisanie nie wspominając

Właśnie różnica jest w cenie i producencie. I to norma że środki zawierające tylko 1 substancje i które wymagają mieszanin wypadają taniej. Te droższe środki jak butisan czy colzor trio nie wymagają mieszania z innymi środkami, wychodzą drożej ale swoje zadanie wykonują wzorowo co nie zawsze wychodzi jeżeli mieszasz 2 czy 3 jednoskładnikowe herbicydy. W środkach ochrony roslin juz tak jest że to co droższe to jest pewniejsze.

Witam, co polecacie na rzepak na chwasty? Wolałbym coś bezpośrednio po siewie, planuje siać sobota/niedziela i oprysk zaraz po siewie. Mam trochę metazu i metazanexu(to chyba to samo tylko inna firma) i command z przed dwóch lat kiedy zaprzestałem siania rzepaku na 2 lata. Data ważności niby sierpień tego roku, butelki nie otwierane, radzicie tym opryskać bo szkoda wyrzucić, jeśli słabiej zadziała to poprawię poźniej czymś innym, boję się tylko czy nie spali rzepaku? Tego starego oprysku mam na hektar, potrzebuję jeszcze na 2,5 hektara, kupić metaz i command czy polecacie coś innego? 3 lata temu rzepak był na tym samym polu co teraz i zadziałała ta mieszanina bardzo dobrze, co radzicie robic?(sorry jak chaotycznie napisane ale nie wiem jak to czytelniej przedstawić)

Możesz dać, tylko pamiętaj o odpowiednim terminie zabiegu, chlomazon ma tendencje do bielenia liści rzepaku jeżeli będziesz pryskać za późno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3254 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 23:03

stosował ktoś z Was command 0,15 + navigator 0,25 przedwschodowo? jak wygląda skuteczność i koszt?

też myślałem o takim rozwiazaniu i ciekaw jestem efektu, ale powino być dobrze

#3255 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 01:43

Opryski rzepaku i innych oleistych ktoś chyba wcześniej pisał o tej mieszaninie że coś nie podziałało, Navigator to środek nalistny nie doglebowy. dwie substancje są takie jak w galerze a jedna jest z lancetu, oba te środki stosuje się nalistnie, nvigator to taka galera tylko ze ma jedną substancje z lancetu dzięki której zwalcza fiołka i tobołki w skrócie mówiąc. ja polecam navgator plus jakiś metazachlor powschodowo. tylko wychodzi grożej

aaabbb

#3256 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:07

stosował ktoś z Was command 0,15 + navigator 0,25 przedwschodowo? jak wygląda skuteczność i koszt?

Ja w zeszłym roku wymyśliłem taką mieszankę i o dziwo efekt był dobry pomimo dość suchej gleby. Koszt 120zł na ha. W tym roku chlomazon (Reactor) i metazachlor (Metazanex) koszt 170zł

#3257 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 09:42

Gleba wilgotna była jeszcze 3 dni po siewie??

po 1 jest sucho po orce miałem taką skibe że dopiero po 5 krotnym przejezdzie agregatem talerzowym można było myslec o wjezdzie siewnikiem. uprawiałem na lebokosc 10 cm i było sucho jak pieprz. 3 dni nie robiły róznicy wczoraj był lekki deszczyk i troszke przemoczył a może i nie tak wiec do zimy rzepak bedzie pewnie konkurował z chwastami ale na wiosne bedzie czysto. potrzebujemy deszczu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3258 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 13:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy najlepiej zastosować butisan star bezpośrednio po siewie kilka dni po czy po wschodach?

#3259 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 15:04

ktoś chyba wcześniej pisał o tej mieszaninie że coś nie podziałało, Navigator to środek nalistny nie doglebowy. dwie substancje są takie jak w galerze a jedna jest z lancetu, oba te środki stosuje się nalistnie, nvigator to taka galera tylko ze ma jedną substancje z lancetu dzięki której zwalcza fiołka i tobołki w skrócie mówiąc. ja polecam navgator plus jakiś metazachlor powschodowo. tylko wychodzi grożej

czy w takim razie można zastosować te środki oddzielnie command 0,2l przedwschodowo + navigator 0,2l po wschodach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 16:25

Opryski rzepaku i innych oleistych wiesz na pewno można tylko nie wiem czy wtedy nie trzeba byłoby dać pełnej dawki nawigatora bo te 0,2 może być mało, to ciekawe rozwiązanie ale musi być wilgotno po siewie. zawsze można zastosowac metazachlor plus navigator powschodowo

aaabbb