Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 sierpień 2013 - 00:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Tanio to pojęcie względne, ogólnie koszty odchwaszczania rzepaku w porównaniu do np zbóż są wysokie więc tanio nie jest. Najtaniej będzie pomieszać ze sobą 2 środki które będą się uzupełniać działaniem. Drogo nie powinna wyjść mieszanina na przytulię command, na miotłę i rumian teridox. 2 substancje aktywne przy trochę niższych nakładach na rzepak i mniejszym zachwaszczeniu powinno być czysto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 14:24
  •  

#3222 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:54

Opryski rzepaku i innych oleistych ja proponuję metazanex+reactor koszt ok 160zł/ha - do 3 dni po siewie - zadowolony byłem z działania w tamtym roku + opryst na jednoliścienne również na jesieni

Edytowany przez aro1975, 11 sierpień 2013 - 20:47.

#3223 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 18:31

Opryski rzepaku i innych oleistych zgubiłeś zero:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:47

Opryski rzepaku i innych oleistych już poprawiłem :)

#3225 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 21:40

ja proponuję metazanex+reactor koszt ok 160zł/ha - do 3 dni po siewie - zadowolony byłem z działania w tamtym roku + opryst na jednoliścienne również na jesieni

jakie dawki dajesz 1,5l + 0,2l? W tamtym roku dawałem Rapsan + Command czyli w sumie to samo tyle że drożej :wacko:, więc teraz poszukam Metazanexu bo taniej nieco. Po co pryskałeś na jesienie na jednoliścienne skoro samosiewy zbóż metazanex powinien wziąć, perz miałeś?

#3226 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 23:50

Opryski rzepaku i innych oleistych metazanex nie zwalcza samosiewów zbóż, w butisanie niby jest napisane ze średnio wrażliwe ale jak piszą średnio wrażliwe czyli nie zwalcza (tylko lekko i na chwilę może przychamować wzrost), tak samo jak piszą ze galera zwalcza fiołka(średnio wrażliwe) a on nic sobie z oprysku nią nie robi, prędzej spali się rzepak niż fiołka

aaabbb

#3227 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 10:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie zebrałem jęczmień z 0.6 ha wyszlło mi troche ponad 300 kg, teraz chce zlikwidować perz który mi to przydusił. Jakie środki i w jakich ilościach najlepiej zakupić na taki areał? pozdrawiam

Edytowany przez tre_k, 12 sierpień 2013 - 10:48.

#3228 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 15:12

Opryski rzepaku i innych oleistych to jest temat o rzepaku...
zebrałeś 300 kg z 0,6 ha czyli miałeś wydajność pół tony z ha???? kup 5l jakiegoś glifosatu, tanio wychodzi chyba gallup albo tajfun te 5l na 0,6 ha trochę za dużo ale za bańkę 5 wyjdzie pewnie tyle co za 4l w litrówkach a efekt będzie lepszy, tylko nie pryskaj teraz tylko ja perz trochę podrośnie(zakładam że teraz jest nisko skoszony), jak będzie miał około 20cm czyli około 2-3 tygodni, i po oprysku musisz odczekać przynajmniej 3 tygodnie po oprysku do uprawy ścierniska.

aaabbb

#3229 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 18:37

jakie dawki dajesz 1,5l + 0,2l? W tamtym roku dawałem Rapsan + Command czyli w sumie to samo tyle że drożej :wacko:, więc teraz poszukam Metazanexu bo taniej nieco. Po co pryskałeś na jesienie na jednoliścienne skoro samosiewy zbóż metazanex powinien wziąć, perz miałeś?

daję 1,5l + 0,13l, perzu nie miałem tylko samosiewy przenżyta

#3230 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych trochę maławo tego chlomazonu no chyba że nie masz problemu z przytulią ja dawałem 1,8 i na jednym kawałku przepuściło chociaż może coś nie tak było z opryskiem bo miałem z 10 kawałków i tylko na tym jednym puściło. Ja z samosiewami zbóż mało kiedy miałem problem bo po jarych siałem a w tym roku idzie po pszenicy ozimej i pewno trzeba będzie polecieć czymś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:38

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie metazanex +comand dawka 2 litry + 0.25 na ha czy to dobre steżenie czy za male tak mi wialanie powiedzieli

#3232 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:24

metazanex nie zwalcza samosiewów zbóż, w butisanie niby jest napisane ze średnio wrażliwe ale jak piszą średnio wrażliwe czyli nie zwalcza (tylko lekko i na chwilę może przychamować wzrost), tak samo jak piszą ze galera zwalcza fiołka(średnio wrażliwe) a on nic sobie z oprysku nią nie robi, prędzej spali się rzepak niż fiołka

Większość środków doglebowych średnio zwalcza samosiewy zbóż, dlatego zazwyczaj trzeba dac cos powschodowo. Z tego co pamietam fusilade forte będzie dobry na samosiewy, 0,5l/ha daje koszt ok 60zł czyli nie tak dużo, gorzej jakbyś też perz zwalczał bo koszt wtedy by wzróśł do ponad 200zł.

Panowie zebrałem jęczmień z 0.6 ha wyszlło mi troche ponad 300 kg, teraz chce zlikwidować perz który mi to przydusił. Jakie środki i w jakich ilościach najlepiej zakupić na taki areał? pozdrawiam

Jeżeli tyczy to się rzepaku to patrz wyżej. Jak chcesz zwalczyć sam perz to kup tańszy zamiennik roundupu jak avans i wiele innych, cena prawie 2 razy niższa a skuteczność podobna.
Zapraszam na swój profil

#3233 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 00:33

trochę maławo tego chlomazonu no chyba że nie masz problemu z przytulią ja dawałem 1,8 i na jednym kawałku przepuściło chociaż może coś nie tak było z opryskiem bo miałem z 10 kawałków i tylko na tym jednym puściło. Ja z samosiewami zbóż mało kiedy miałem problem bo po jarych siałem a w tym roku idzie po pszenicy ozimej i pewno trzeba będzie polecieć czymś

samosiewy trzeba zwalczać nawet gdy są to samosiewy zbóż jarych, jare są wg mnie jeszcze gorsze niż ozime bo mają szybszy rozwój początkowy niż ozime, a i tak znaczna większość jest w stanie przezimować, ja zawsze zwalczam samosiewy chociaż rzepak przeważnie siany jest po pszenicy jarej.

milanreal1 najtaniej na perz i inne jednoliścienne wychodzi leopard i lablador, z tego co kojarzę fusilade wychodziło trochę drożej

aaabbb

#3234 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 08:21

Jeżeli tyczy to się rzepaku to patrz wyżej. Jak chcesz zwalczyć sam perz to kup tańszy zamiennik round*pu jak avans i wiele innych, cena prawie 2 razy niższa a skuteczność podobna.

kupiłem kiedyś beczkę w Agroloku po 12zł/l a avans był tylko złotówkę tańszy, a używaliście już tych nowych formulacji max?

#3235 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 11:47

Opryski rzepaku i innych oleistych chce spryskać ok 2/3 ha od perzu i innych złośliwych roślin i teraz nie wiem czy warto dopłacać więcej i kupić roundup czy zastanowić się nad innymi opryskami np.tajfun,glifocyd ? w jakich stężeniach powinny być? jaki jest efek po dodania siarczanu amonu?(zmienia się dawka oprysku?)

#3236 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 15:00

Opryski rzepaku i innych oleistych wg mnie nie ma sensu kupować roundapu kup najtańszy zamiennik daj 6l/ha i efekt będzie taki sam jak po roundapie albo lepszy a cenowo taniej, niektórzy dodają siarczan i obniżają dawkę oprysku, ja nigdy nie stosowałem ale podobno efekty są dobre

aaabbb

#3237 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:00

samosiewy trzeba zwalczać nawet gdy są to samosiewy zbóż jarych, jare są wg mnie jeszcze gorsze niż ozime bo mają szybszy rozwój początkowy niż ozime, a i tak znaczna większość jest w stanie przezimować, ja zawsze zwalczam samosiewy chociaż rzepak przeważnie siany jest po pszenicy jarej.

milanreal1 najtaniej na perz i inne jednoliścienne wychodzi leopard i lablador, z tego co kojarzę fusilade wychodziło trochę drożej

No słyszałem że są tańsze środki na samosiewy. Dzięki za podpowiedz, teraz może zapamiętam.

kupiłem kiedyś beczkę w Agroloku po 12zł/l a avans był tylko złotówkę tańszy, a używaliście już tych nowych formulacji max?

Avans tylko o złotówkę tańszy od oryginalnego roundupu czy jak? Jak kupiłeś jakiś zamiennik za 12zł/l to już dobra ofertę trafiłeś. Rok temu jak kupowałem tajfun był po 18zł a avans po 19zł więc niewielka różnica.

chce spryskać ok 2/3 ha od perzu i innych złośliwych roślin i teraz nie wiem czy warto dopłacać więcej i kupić roundup czy zastanowić się nad innymi opryskami np.tajfun,glifocyd ? w jakich stężeniach powinny być? jaki jest efek po dodania siarczanu amonu?(zmienia się dawka oprysku?)

Do zwalczania perzu nie radzę siarczanu amonu, szybciej pali ale tylko części nadziemne a w zwalczaniu perzu najważniejsze jest spalić rozłogi. I lepiej daj zamiennik zawsze taniej wyjdzie z podobnym skutkiem.
Zapraszam na swój profil

#3238 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:18

Opryski rzepaku i innych oleistych roundup po 12zł/l, avans był po 11zł/l, a pomyślcie sobie jakie ceny są na 1000l pojemnikach;]

#3239 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 11:26

Opryski rzepaku i innych oleistych a jakie polecacie zamienniki Round*pu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 23:43

roundup po 12zł/l, avans był po 11zł/l, a pomyślcie sobie jakie ceny są na 1000l pojemnikach;]

Aż mi ciężko uwierzyć... Nie spotkałem roundupu oryginalnego w cenie niżej niż 25zł/l a zazwyczaj cena to ok 30 zł/l.
Zapraszam na swój profil