Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8779 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:43

Zastanawiałem się nad Butisanem, troche poczytałem i popytałem to wychodzi że przepuszcza chabra i rezygnuje z tego. Chyba pójdzie Navigator 0.2l + Metazanex 1-1.5l, gleby od lekkich do średnio-cięzkich mozaika III-V, głównie problem z przytulią i chabrem w 3 miejscach na piachu.

podobno ten max już ogarnia chabra, ale to jest nowość, ja akurat w najbliższym sezonie nie będę miał problemów z chabrem, gdyż rzepak sieję wyłącznie na ojcowiźnie, gdzie bławatka już nie spotkam, butisan star owszem chabra przepuszczał i trzeba było poprawiać navigatorem, ale największą przewagą butisanu jest brak przebarwień na roślinach, co jest istotne w stresowych warunkach u mnie jest to środek sprawdzony i raczej zmieniał go nie będę, jedynie rozważę przejście na butisan star max, a w tym sezonie może go sobie przetestuję na części areału

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 02:12
  •  

#3202 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Butisan tak jak podawałeś to wyjdzie sporo drożej niż mieszanki co podali chłopaki, one mieszczą się chyba w kwocie do 200zł/ha. Jedynie Colzor Trio porządnie trzpie po kieszeni. Najbardziej zależy mi na przytuli bo z tym jest problem w zbożach wychodzi ponownie wiosną i potrzebna poprawka, a chciałbym uniknąć tego w rapsie. Chaber wiem w jakich miejscach występuje i od biedy można zrobić poprawke wiosną bo nie jest to jakiś wielki obszar.

#3203 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 22:20

Koledzy a co powiecie na Mieszanine Command 480 EC 0,15-0,2 l/ha + Navigator 0.3.

wg mnie to trochę wyrzucenie pieniędzy w błoto bo navigator zawiera trzy substancje z czego dwie są te same co w galerze i one działają chyba wyłącznie przez liście a jak zastosujesz bo przedwschodowo (chyba tylko tak można chlomazon) to ich działanie będzie znikome, poza tym Command przebarwi rzepak i w razie ewentualnej przesiewki na wiosnę jest dylemat jaką roślinę zasiać. proponuje zamiast tego Comandu dać po wschodach około 1,25l Metazanexu i Navigatora 0,2 wyjdzie drożej ale łagodniej dla rzepaku i bez ewentualnego problemu na wiosnę.

aaabbb

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 lipiec 2013 - 00:29

Opryski rzepaku i innych oleistych W odchwaszczaniu rzepaku tak się nie orientuje ale do dobrego zwalczenia przytuli nie wystarczy chlomazon? Na resztę dorzucić dimetachlor i wychodzi ładna mieszanka, ale nie wiem jak z kosztem, nigdzie nie znalazłem ceny teridox+command.
Colzor w wyższej dawce to już koszt bardzo duży wręcz, ale jak ktoś lubi luksus w postaci braku mieszania kilku herbicydów to powinien wyczyścić wszystko poza rzepakiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3205 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 12:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja stosuję już drugi sezon Navigator 0,25 + chlomazon 0,2 bezp. po siewie i pole jest czyściutkie.

#3206 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 19:30

Opryski rzepaku i innych oleistych po navigatorze i chlomazonie znajomemu przytulia wyszła.zabieg robił bezposrednio po siewie.minusem było ze gleba była przesuszona i środki nie podziałały optymalnie

#3207 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Navigator 360 SL jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie,
stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów
dwuliściennych w rzepaku ozimym.
Środek Navigator 360 SL przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.
Navigator 360 SL jest herbicydem zawierającym trzy substancje aktywne: aminopyralid,
chlopyralid oraz pikloram. Navigator 360 SL jest herbicydem systemicznym, pobierany jest
poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w roślinie. Pierwszym objawem
działania herbicydu jest zahamowanie wzrostu, następnie chwasty ulegają deformacji, powstają
chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania.
Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2- 6 liści.

to jest fragment z etykiety Navigatora, wyraźnie jest napisane stosowany nalistnie i pobierany przez liście więc stosowanie go zaraz po siewie to wg mnie wyrzucenie pieniędzy ale każdy robi jak uważa. Wcześniej widziałem takie zalecenia ale teraz już na stronie producenta ich nie ma, zalecają jedynie z Metazanexem.

Edytowany przez emo87, 24 lipiec 2013 - 20:33.

aaabbb

#3208 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 17:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Chłopaki jaki środek polecilibyście by zwalczyć chwasty na łące (trwałym użytku zielonym) jak kto tam woli. Kiedyś stosowało się chyba "Rancho" czy jakoś tak się to piszę, ale tego środka ponoć nie ma w obiegu. Więc co byście polecili?

#3209 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Starane 250 EC najlepsze na łąki ale drogie około 100zł/ha jak coś tańszego to Chwastox Extra 300 SL około 50zł/ha.

#3210 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 07:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Wczorajsza nagonka w prasie o stosowaniu glifosatu http://www.nto.pl/ap...EGION/130729794

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:06

Opryski rzepaku i innych oleistych To nie nagonka tylko szczera prawda, niestety niektórzy nie zgadzają się z tym.
Podobnie z karbendazymem dla pszczół.

#3212 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Zgadzam się ale jak tak to powinno się przy rejestracji zabronić i tyle. A nie dopuszczać i piętnować za zgodne z przepisami stosowanie. Wszyscy mieliby po równo.

#3213 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 lipiec 2013 - 22:31

To nie nagonka tylko szczera prawda, niestety niektórzy nie zgadzają się z tym.
Podobnie z karbendazymem dla pszczół.

Zgadzam się to szczera prawda. A że desykacja glifosatem jest dużo tańsza niz np desykacja reglone to rolnicy będą wybierali glifosat. Już 3 lata temu czytałem o złym wpływie glifosatu w desykacji rzepaku czy ziemniaków. Ale jak zwykle prawda stoi po środku, wg mnie wszystko można używać ale z umiarem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3214 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 08:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w tym roku desykuję reglonę, i jak na razie nie jestem zadowolony,
Drogi, na 1 ha reglone 200 zł, ja kupiłem ring 200 w jesieni taniej i wychodzi 130 zł.
Dwa opryski na rzepak wykonuję, sklejaczem z 2 tygodnie przed planowanym koszeniem i 4 dni przed koszeniem reglone
Teraz ja wjeżdżam w ścieżki to za mną jest biało, wszystko się wysypuję ze ścieżek, a po glifosacie tego nie ma.

#3215 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:17

Opryski rzepaku i innych oleistych W tym roku zastosuję Chlomozon 0,2l zaraz po siewie i potem przy 2 -3 liściach dam Navigator 0,3l.

Edytowany przez marek1977, 01 sierpień 2013 - 21:29.

#3216 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Napiszcie czy jesteście zadowoleni ze sklejacza. Ja stosowałem claister max i bardzo jestem zadowolony, nie sądziłem że tak fajnie podziała. Nic łuszczyny w czasie koszenia nie pękają na stole
Ale dawałem z 3 tygodnie przed koszeniem tylko sklejacz. 0,6l/ha i 300 l wody.

#3217 Share tomek230

tomek230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 10:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Środek Navigator 360 SL ile kosztuje u was bo w Kostrzynie Wlkp.490 zł 1l

#3218 Share radian26

radian26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:11

Opryski rzepaku i innych oleistych K-OTHRINE 25 WP bayer
Witam wszystkich . Dzisiaj w magazynie ładując zeszłoroczną pszenicę zauwazyłem Wołki jest ich pełno :( Zboże przechowywane jest w Beczkach drewniannych . Tato Skropił dzisiaj
Pomieszczenie , skrzynie i wierzch zboża K-OTHRINE 25 WP i to jest moje pytanie czy ktos wie jaka jest karencja tego środka??? czy po tym środku zboże nadaje się do spozycia ????? Boję sie teraz je dać zwierzakom ponieważ na ulotce jest napisane tylko o kropieniu na puste magazyny . Prosze o szybka odpowiedz

#3219 Share agroMAJKA

agroMAJKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Chłopaki co polecacie do wytępienia KOBYLAKA?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Jake proponujecie środki chwastobójcze w rzepaku żeby było dodrze i przedewszystkim tanio?