Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8779 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:55

Opryski rzepaku i innych oleistych cześć ja wczoraj przeprowadziłem desykacje, nie wiem czy troszke nie za szybko, ale niektóre łuszczyny zielone a ziarko czarne, są i ziarka brązowe ale i też zielone. jakie moge mieć straty ze zbyt wczesnej dezykacji? czy te ziarka zielone mogą nie mieć tej masy co te czarne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 02:17
  •  

#3142 Share tomek10

tomek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:51

siemanko, co sądzicie o 2,5l gallup + 5-10kg siarczanu amonu na ha? Taka dawka da sobie radę z bardzo dobrze rozrośniętym visby? Do tego jeszcze sklejacz ale to już mniej istotne. Pozdrowionka dla waszych rzepaczków!

ja daje 3l gallup +5kg siarczanu na ha i jest ok

#3143 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za odpowiedzi a do kolegi wyżej desykacje najlepiej przeprowadzić (z tego co czytałem) jak 20% strąków jest w pełni dojrzałych a reszta lekko pęka i pokazują się brązowe nasiona. Jak pryskałeś zielone nasiona i było ich sporo to strata jest nieunikniona, ale jak wielka to już nikt Ci nie powie, chyba że z własnego doświadczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja mam zamiar przeprowadzić desykacje nie prędzej niż koniec przyszłego tygodnia o ile pogoda pozwoli, mój rzepak jeszcze musi poczekać góra nadaje się już do desykacji ale od dołu jest bardzo dużo zielonych łuszczyn więc jak się pospieszę to tylko na tym stracę. A stosował będę Klinik Duo 3l/ha + Flexi 1l/ha.

#3145 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:05

Opryski rzepaku i innych oleistych ja wczoraj desykowałem swojego Visbiego góra byała juz mijscami sucha i sie wysypywał a dól strasznie zilony ale w zilonej łuszczynie czarne lub brazowe nasiona wiec mysle ze termin ok. Po oprysku pokropiło a po 3 godzinach mocnij popadało. Dałem 3,5l glifosatu + spodnam0,6l mysle ze podziałą jak nie w 100% to napewno 60% przez ten deszczyk.

#3146 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja też wczooraj desykowałem... 4 godziny póżniej padało myśle ze nie zaskodzi...(okolice siedlec) rzepak w tym roku jest słabszy niż w ubiegłym myśle że na średnią 4t/ha nie mam co liczyc w tym roku...
Po jakim czasie srednio od desykacji kosicie, ja czekam 7-8 dni , mój kolega natomiast prawie po 2tygodniach czy nie za długo trzyma?

#3147 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Mi ise wydaje ze u mi jest łądnijszy niz w ubiegłym roku przynajmniej wizualnie ale co bedzie z plonem dowiemy sie po wykoszeniu. JA w ubiegłym roku kosiłęm po około 10-12 dniach patrzyłem na wilgotnosc miał wtedy 6%

#3148 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:28

Opryski rzepaku i innych oleistych abakus f1 już po desykacji, 3,2 l. glifo, wydaje się że dość równo dochodzi ale nawet w lekko zieonych na dolnych partiach łuszczynach nasiona są brązowo czarne.

#3149 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:46

Opryski rzepaku i innych oleistych niektórzy czekają aż przyschnie 70% i dopiero desykują, nie wiem czy to tak dobrze bo wszystko co w przejazdach leci na ziemię :) ja mój opryskałem w poniedziałek, wtorek i były już miejsca że po przejeździe się osypał a dołem jeszcze zielony, opryskałem 3l/ha Glyfosem + 0,6l BestKleju i teraz spokojnie sobie dochodzi, może do piątku coś ruszymy

#3150 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:41

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie może dopiero za trzy tygodnie ruszę na warmi

teraz wilgotność może mieć 8procent przechodzi zanieczyszczenia jak zwykle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:45

niektórzy czekają aż przyschnie 70% i dopiero desykują, nie wiem czy to tak dobrze bo wszystko co w przejazdach leci na ziemię :) ja mój opryskałem w poniedziałek, wtorek i były już miejsca że po przejeździe się osypał a dołem jeszcze zielony, opryskałem 3l/ha Glyfosem + 0,6l BestKleju i teraz spokojnie sobie dochodzi, może do piątku coś ruszymy

Mój na ścieżkach jest tak zielony że niema mowy o osypywaniu także o to się nie martwię ale tak czy siak koniec przyszłego tygodnia desykacja i po około 10 dniach spróbuję wjechać.

#3152 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 22:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Monolit dziś po desykacji już . Marker 4 l + Flexi 0,6 l na ścieżkach był zielony miejscami więc straty znikome na przejazdach . Słonecznej pogody życzę ;)

#3153 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:57

Opryski rzepaku i innych oleistych straty po przejazdach znikome, ale jakie straty tym że opryskany rzepak był zielony? mam nadzieje że nie duże. Jak rozgniotłem zielone ziarko to tam była sztywna jednolita masa.

#3154 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:29

Opryski rzepaku i innych oleistych za szybko to wiadomoże źle ale jak za dużo brązowych łuszczyn to jak dół dojdzie to góra się wysypie, a glifo wiadomo że działa od 8 do 21 dni w zależności od dawki, a mamy już 13.07

#3155 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:41

Opryski rzepaku i innych oleistych hahaha 21 dni to on sam by się dojrzał bez glifo.... łahahałahaha

#3156 Share magtom36

magtom36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 17:31

Opryski rzepaku i innych oleistych a czy ktoś was kiedyś opryskał zbyt wcześnie na dosuszanie. jakie miał skutki tego.

#3157 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:24

Opryski rzepaku i innych oleistych zielony był tylko na przejazdach bo odbił po obfitych deszczach . A oprysk wykonany w odpowiednim momencie B)

#3158 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Poszukuję skutecznego preparatu na perz lecz nie zawierającego glifosatu, i jak najmniej szkodzącego? który można stosować po żniwach, czy też są jakieś inne sposoby walki z perzem?może orientuje się ktoś w temacie?

Edytowany przez tre_k, 13 lipiec 2013 - 18:47.

#3159 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak jest troche rumianu w rzepaku to jak będzie kosił to bardzo go zanieczysci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:43

Opryski rzepaku i innych oleistych magtom36 ja 3 lata temu wjechałem na część pola za wcześnie efekt był taki że ziarno niebyło czarne tylko czarno-brązowe plon był ok ,to znaczy taki sam jak na części która niebyła desykowana ,ale zbiór był 5 dni wcześniej od tamtej pory wszystko desykuje