Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:58

szczerze mówiąc sklejacze można skwitować takim stwierdzeniem hehehehehehehe sam glifo wystarczy

i takie stwierdzenie mi się podoba haha :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:32
  •  

#3102 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:20

Opryski rzepaku i innych oleistych mam trochę perzu w rzepaku w takich pasach jakby po przejazdach czy opryskanie glifosatem znacznie ułatwi zbiór bo domyslam się że na czystość i tak nic nie pomoże czy dać sobie spokój?. U nas rzepaku jest zawsze baardzo dużo i nie przypominam sobie aby ktokolwiek w minionych latach i w bieżącym roku pryskał na dosuszanie i właściwie mnie do tego nie ciągnie tylko ten perz..

#3103 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 11:38

Opryski rzepaku i innych oleistych To nie prawda że na czystość nie pomoże suchy chwast zawsze lepiej odczyści kombajn a po drugie nie patrz na to że nikt z sąsiadów nie dosusza rób tak jak ci rozum podpowiada zwalczysz perz problem z samosiewami rzepaku w roślinie następczej zniknie a jeśli rzepak długo i nierównomiernie kwitł to tak samo będzie dojrzewał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3104 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 17:33

Opryski rzepaku i innych oleistych a co ma desykacja do samosiewów rzepaku w roślinie następczej??????? co to za bzdura

#3105 Share honker

honker

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:29

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dzisiaj opryskalem. Galup 3l + sklejacz 0.7l na ha tylko nie wiem czy nie za wczesnie bo duzo zielonego jest.
odmiana to pr44d06.
linux, don't be afraid penguin!

#3106 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:42

Opryski rzepaku i innych oleistych jak dużo zielonego to masz od 70-100 kg na ha mniej rzepaku z każdym dniem do zbioru

#3107 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:45

Opryski rzepaku i innych oleistych czy na pomorzu już kotoś ruszył z desykacją? A w ogóle jak się jeździ w tym roku w rzepaku dużo się łamie?

#3108 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:54

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dzis byłem na polu visbiego i góra juz sie nadaje do desykowania ziarna czarne, łuszczyna peka ale dól zielony co z nim robic pryskac czy czekac ?

#3109 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:00

Opryski rzepaku i innych oleistych czekać aż dół zżółknie. prawidłowa desukacja powinna być przeprowadzona z reguły przy już suchej górze czyli dojrzałych pędach górnych.... lepiej trzy dni późnej niż dzień za wcześnie

#3110 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 07:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Wczoraj poszedł oprysk. Zielony na ścieżkach, moim zdaniem on nie dojrzałby długo na tych ścieżkach. tak jak kolega @Bialy pisze. Pryskałem 2-żółtymi(drobnokropliste). 3,5L+sklejacz.
Lepiej pryskać wcześnie rano, kończyłem gdy było ciemno i lanca mi się zawinęła. Moim zdaniem można jeszcze poczekać z dwa ,trzy dni.

Pryskałem tylko dlatego że przytulia mi się pojawiła i nie chciałem dłużej czekać tym bardziej jak zapowiadają burze w mojej okolicy.
woj.kuj-pom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:45

ja dzis byłem na polu visbiego i góra juz sie nadaje do desykowania ziarna czarne, łuszczyna peka ale dól zielony co z nim robic pryskac czy czekac ?

ten Visby to jakaś nie ciekawa odmiana,byłem na polu u kolegi(zawołał mnie co robić) ta odmiana ma pęd główny już całkiem dojrzały praktycznie do koszenia,a pędy boczne praktycznie zielone.Pewnie musi go desykować,ale 12 m opryskiwaczem to masakra.Do desykacji to minimum 18 m.Ja mam odmiany francuskie to naprawdę równo dochodzą ,jedynie na ścieżkach wygląda to gorzej.Ja rzepaku nigdy nie desykowałem i w tym roku też nie mam zamiaru.

#3112 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 12:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Visby- w mojej okolicy jedna z popularniejszych odmian tym bardzie że zima 2011/12 nie wykończyła go.Siać go na lepsze ziemię.
Do desykacji przede wszystkim ścieżki technologiczne, ekran z przodu i pod przekaźnikiem i wąskie opony. Moim zdaniem jakby jeszcze zdjąć błotniki z przodu i to do nawracania przed opryskiwaczem to byłoby super.

#3113 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 10 lipiec 2013 - 15:23

Opryski rzepaku i innych oleistych słyszeliście o desykacji samym siarczanem?

#3114 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:45

a co ma desykacja do samosiewów rzepaku w roślinie następczej??????? co to za bzdura

Ziarno desykowane nie nadaje się do siewu po prostu nie skiełkuje niezależnie czy to jest groch łubin rzepak czy też zboże. Poczytaj trochę o desykacji a potem zarzucaj komuś bzdury.

#3115 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 17:25

Opryski rzepaku i innych oleistych a ty może zamiast czytać to zrób doświadczenie... jeśli chcesz wiedzieć to siałem desykowany rzepak glifosatem na polach i patrz jakoś skiełkował wyrósł i tu cię może zdziwię/zaskoczę w lipcu następnego roku wydał plon... także mniej książek więcej doświadczeń, ale desykacja musi być przeprowadzona w odpowiednim terminie, a nie tak jak zalecają gdy dolne łuszczyny są zielone,

#3116 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:44

Opryski rzepaku i innych oleistych chomik111 ma racje!!! ja miałem desykowany rzepak i nawet po 3 latach było strasznie dużo samosiewów. samosiewy zawsze będą bo nawet gdy dolne łuszczyny są zielone to ziarno z górnych skiełkuje, poza tym desykacje można przeprowadzić nie glifosatem ale regnone i tam w zaleceniach są plantacje nasienne. kramer nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze plantacji nasiennych nie można desykować. zarzucasz komuś brak wiedzy a sam jej na ten temat nie posiadasz. obecnie prawie wszystkie plantacje koniczyny są desykowane.

Edytowany przez emo87, 10 lipiec 2013 - 18:48.

aaabbb

#3117 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:13

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego @kramer nie masz racji z desykacja. juz nie raz desykowałem łubin i zboża i smiało można je siac aby tylko desykacje przeprowadzic w odpowiednim momencie. Sa nawet publikacje naukowe o desykacji łubinu glifosatem, reglone i niedesykowany, a siła kiełkowanie rózniła sie w granicach 2-5%.

#3118 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:13

Opryski rzepaku i innych oleistych macie panowie rację.. desykacje należy przeprowadzić później w ostatnim możliwym momencie jak ziarna są już praktycznie fizjologicznie dojrzałe, a nie jak "madrę" głowy zalecają na zielonych nasionach wtedy raz że mamy ogromny spadek plonu, dwa niszczymy zarodki,

#3119 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:25

Opryski rzepaku i innych oleistych X lat temu zasieliśmy rzepak z pewnej renomowanej firmy i rzepak powschodził i ginął po kilku dniach, przedstawiciel twierdził że to jakieś pozostałości środków po uprzedniej uprawie, ale jak w okolicy ten problem się nasilił (poleciało ok. 50 ha rzepaku tej odmiany) to zaczęli twierdzić że była za wcześnie zrobiona desykacja).

Na części materiału siewnego jest robiona desykacja aby uzyskać dużą obsadę roślin przy niskiej ilości wysiewu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:49

Ziarno desykowane nie nadaje się do siewu po prostu nie skiełkuje niezależnie czy to jest groch łubin rzepak czy też zboże. Poczytaj trochę o desykacji a potem zarzucaj komuś bzdury.

Rok temu zebrałem właśnie kilka łuszczyn z czyjegoś pola , które było deskowane i skiełkowało bardzo dobrze .
Więc nie wiem co Ty opowiadasz :o