Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8779 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 maj 2013 - 17:49

Opryski rzepaku i innych oleistych A rzeczywiście coś mi przeoczyło że amistar ma rejestrację w rzepaku. Ale tak jak wspomniałeś xtra to 2 substancje oprócz strobuliny jest jeszcze dobry triazol.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 17:57
  •  

#2962 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jak duze szkody moze wyrzadzic pryszczek w rzepaku?

#2963 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam czy pryskac rzepak który juz przekwit na robaka byl pryskany na pąka umni ciągle pada i nie było kiedy prysnąc drugi raz robaków nie widać zeby było ich dużo dodam że rzepak sieje pierwszy raz i nie wiem co zrobić prosze o porade pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#2964 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych no musisz obserwować rzepak, chowacza podobnika na pewno rozpoznasz jak będzie chadzał a pryszczarka kapustnika zawsze jest gorzej spotakać gdyż to jest taka delikatna mała muszka. Na osłodę na razie chyba nie będzie szkodników ze względu na chłód i opady.

#2965 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam,
Wiecie może co to może być, że łuszczyny przebarwiają się na fioletowo, dodam ze ostatnie noce są dość chłodne około 5 stopni a w dzień 12, ale z drugiej strony nie jest to aż tak zimno (chyba że przy gruncie jest jeszcze mniej). Na płatka był zrobiony oprysk topsin m 1,4L + brasifun 0,5L + proteus 0,6L ale to było 10 dni temu i do tej pory nie było żadnych oznak.

#2966 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:21

no musisz obserwować rzepak, chowacza podobnika na pewno rozpoznasz jak będzie chadzał a pryszczarka kapustnika zawsze jest gorzej spotakać gdyż to jest taka delikatna mała muszka. Na osłodę na razie chyba nie będzie szkodników ze względu na chłód i opady.

dzieki za podpowiec pozdrawiam

#2967 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 maj 2013 - 16:46

Witam,
Wiecie może co to może być, że łuszczyny przebarwiają się na fioletowo, dodam ze ostatnie noce są dość chłodne około 5 stopni a w dzień 12, ale z drugiej strony nie jest to aż tak zimno (chyba że przy gruncie jest jeszcze mniej). Na płatka był zrobiony oprysk topsin m 1,4L + brasifun 0,5L + proteus 0,6L ale to było 10 dni temu i do tej pory nie było żadnych oznak.

Dołączam się do pytania kolegi, mam to samo spostrzeżenie.

#2968 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 24 maj 2013 - 20:51

Opryski rzepaku i innych oleistych temat przerabialem w tamtym roku w tym jest ok przyczyn moze byc co najmniej dwie skonczyl sie bor( sprawdz czy lodyga jest pusta w srodku i robi sie ciemna) lub fosfor

takie pytanie jak sprawa sie ma z gradobiciem?? bo mi rzepak pocielo obilo luszczyny ze sa biale troche obcielo lusczyn troche wisi do tego w niedziele california kwitla jeseszcze bardzo ladnie

we wtorek poszedl grad i skonczylo sie kwitniecie zglosilem to maja przyjechac ktos mial podobny przypadek? uznali cos? ? ubezpieczone w concordia

#2969 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 24 maj 2013 - 21:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Kiedy można najpóźniej pryskac na choroby grzybowe? Ciągle deszcze i nie ma kiedy wyjechać. Dzięki

#2970 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 24 maj 2013 - 21:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do fioletowych łuszczyn to występują one u mnie tam, gdzie nie sięgnął opryskiwacz, czyli przyczyną może być niedobór boru, który aplikowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 24 maj 2013 - 23:43

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie tez sie takie rosliny zdarzaja z fioletowymi łuszczynami, tak pojedynczo w łanie.

#2972 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:31

temat przerabialem w tamtym roku w tym jest ok przyczyn moze byc co najmniej dwie skonczyl sie bor( sprawdz czy lodyga jest pusta w srodku i robi sie ciemna) lub fosfor

takie pytanie jak sprawa sie ma z gradobiciem?? bo mi rzepak pocielo obilo luszczyny ze sa biale troche obcielo lusczyn troche wisi do tego w niedziele california kwitla jeseszcze bardzo ladnie

we wtorek poszedl grad i skonczylo sie kwitniecie zglosilem to maja przyjechac ktos mial podobny przypadek? uznali cos? ? ubezpieczone w concordia

niewiem jak w tym konkretnym przypadku oszacują szkodę, ale ja w zeszłym roku miałem ubezpieczenia w concordi to bez mrugniecia okiem uznali 100% szkody (wymarzniecie) a rzepak sypał jeszcze po 2 tony

#2973 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:36

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak wy to robicie skoro rzepak jest oszacowany na 100% szkody to plantacja jest do zlikwidowania (zaorania) i przesiania?

#2974 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie fioletowe łuszczyny oznaczają że wystąpiły niedobory fosforu w czasie wegetacji.

#2975 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 maj 2013 - 10:47

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie zrobił sie fioletowy i zanikł bo sąsiad opryskał herbicydem, ale on tak lubi pryskać w najwieksze wiatry. Zeby to nie było po rodzinie to bym tak ręką nie machnął. W zeszłym roku doprawił mi pszenżyto pryskając sciernisko glifosatem w tym rzepak.

#2976 Share mariusfm

mariusfm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Spawanie budowa maszyn

Napisany 25 maj 2013 - 17:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam mam pytanko czy ktos stosowal dolistnie na zboza nutrivant
Cereal Grain Quality
10-19-29+2MgO+TE

Jesli tak to napiszcie czy to jest oplacalne i w jakich fazach zboza najlepiej to zastosowac

#2977 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:45

Opryski rzepaku i innych oleistych stosowalem nutrivant w tym roku w pszenicy i rzepaku cos pewnie tam daje moj mial innny sklad fruktus byl najlepszy moim zdaniem i najlepiej cenowo wychodzil;)
kristalon tez dobrze dziala

#2978 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 maj 2013 - 06:33

a jak wy to robicie skoro rzepak jest oszacowany na 100% szkody to plantacja jest do zlikwidowania (zaorania) i przesiania?

ale ubezpieczalni to nie interesuje czy ty to zaorasz czy zostawisz, porostu oni już za ta uprawę nie odpowiadają, np jak dostałem odszkodowanie za wymarzniecie i zostawiłem ten rzepak to jak by mi później wytłukł grad to już nie dostane odszkodowania bo dla nich tej plantacji już nie ma

#2979 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 26 maj 2013 - 07:14

ale ubezpieczalni to nie interesuje czy ty to zaorasz czy zostawisz, porostu oni już za ta uprawę nie odpowiadają, np jak dostałem odszkodowanie za wymarzniecie i zostawiłem ten rzepak to jak by mi później wytłukł grad to już nie dostane odszkodowania bo dla nich tej plantacji już nie ma

aj w tamtym roku dostałem odszkodowanie , niby mówili że mam przeorać. I ubezpieczyłem od gradu w innej firmie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share artursniegocki

artursniegocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam:) odwiedziłem pszenżyto swoje pole obsiane pszenżytem Baltico zauważyłem rozwój grzyba... pszenżyto jest w fazie strzelania w źdźbło proszę o pomoc czy pryskać czy za późno a jeżeli tak to jakim środkiem?? zdj http://www.rolnik-fo...-proszę-o-pomoc

Edytowany przez artursniegocki, 26 maj 2013 - 13:22.