Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8783 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:15

Opryski rzepaku i innych oleistych kołomnie spółdzielnia przedwczoraj wjechała w rzepak, a łuszczyny prawie wszystkie już były zawiązane i kwiatów mało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:39
  •  

#2942 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:06

Opryski rzepaku i innych oleistych co dać z fungi na opadanie płatka ? będę pryskał mospilanem napewno bo mi zostało a nie stosowałem w tym sezonie. Amsitar 250, Acanto, Pictor czy coś jeszcze wchodzi w grę ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2943 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:25

co dać z fungi na opadanie płatka ? będę pryskał mospilanem napewno bo mi zostało a nie stosowałem w tym sezonie. Amsitar 250, Acanto, Pictor czy coś jeszcze wchodzi w grę ?

można dać np 0,4-0,5 acanto plus 0,6-0,8 tebu zależy od presji chorób i od tego co wcześniej było stosowane jezeli nie widac objawów to można obniżyć dawkę triazoli bo strobiluryny maja słabe działanie interwencyjne ta mieszanina korzystnie cenowo wychodzi

Edytowany przez emo87, 22 maj 2013 - 18:33.

aaabbb

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Acanto 0,5 + Topsin 1L+ Proteus 0,6 + Nutribor 1,5 kg -Ha Ja to stosowałem wczoraj .Dobra mieszanka

Edytowany przez Adrenalina, 22 maj 2013 - 18:49.

#2945 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 22 maj 2013 - 19:16

Opryski rzepaku i innych oleistych a kolega to z jakich stron pomorza, pogoda była ok?

#2946 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:21

Opryski rzepaku i innych oleistych zaczełem wczoraj po 21 i do 4 jechałem nic nie Padało. Południe Pomorskiego

#2947 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:44

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak do dziś z chowaczem i pryszczarkiem pojawiał się?

#2948 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Znajomy przedwczoraj opryskał rzepak protesusem i tebu. Dzisiaj byłem zobaczyć ten rzepak a tam wszystkie łuszczyny poskręcane i pozwijane do środka. Coś im musiało zaszkodzić, Mówił że opryskiwacz był czysty i nie wie czym to jest spowodowane.

#2949 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:18

a jak do dziś z chowaczem i pryszczarkiem pojawiał się?

Kolego brak jakichkolwiek robaczków .A takie Pytanie czy u Was tez nie zauważyliście słodyszków na ciągniku?? Co roku jak pryskalem na płatka było pełno czarnych robaczków na masce ciągnika a teraz może z 1 bym znalazł.

#2950 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:27

Opryski rzepaku i innych oleistych na masce to nie ;) miałem ekran założony ale w czwartek to normalnie nalot chowacza i pryszcza na brzegu pola także musiałem już w zeszłym tygodniu prysnąć. Teraz to patrzę czy nie wraca, a swoją drogą to dziwne że u was ani jednego robaczka a prawie ten sam region

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:37

Opryski rzepaku i innych oleistych tez się dziwiłem ale pewnie Jest tylko jest go mało. A teraz po oprysku już nie wchodzę w rzepak aby się nie denerwować niech rosnie co będzie to będzie żniwa pokaża.

#2952 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 22 maj 2013 - 23:48

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie też brak robaków, kilkadziesiąt minut poświęciłem na obserwacje i teraz odczuwam stres, że może coś przegapiłem. :) Oprysk na opadanie także pominięty, dzień przed kwitnieniem poszedł pierwszy i zapewne ostatni zabieg fungicydowy, szkoda mi też truć pszczół (mimo prawidłowo przeprowadzonego oprysku), mam z 40 uli przy rzepaku.

#2953 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 maj 2013 - 06:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam,
Panowie czy ktos z was stosował dokarmianie azotem w zabiegu na płatek w rzepaku ? Jak tak to czym i w jakiej dawce ?
pozdrawiam

Edytowany przez lipnicak, 23 maj 2013 - 06:31.

#2954 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 maj 2013 - 07:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja akurat nie stosowałem i nie wiem, niech wypowiedzą się inni ale uważam, że jest dostatecznie dużo zabiegów od samej wiosny do płatka gdzie można dać mocznik a teraz lepiej być ostrożnym.

#2955 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 maj 2013 - 09:36

Opryski rzepaku i innych oleistych można podać na płatek 10-20 kg N, rzepak w tej fazie z pogłónego nawożenia nic nie wykorzysta, jedynie co to dolistnie. należy jednak pryskać wodą nie prosto z wodociągu bo taka ma niską temperaturę a mocznik dodatkowo obniżą temperaturę cieczy roboczej. Kwiat rzepaku jest delikatny jak każdy kwiat dlatego tak jak napisałem można ale z nieco ogrzanej wody i po wcześniejszym przygotowaniu roztworu mocznika
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#2956 Share Adamp1976

Adamp1976

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Ogólnie opryski i nawozy to temat delikatny, nie tylko dla samych upraw ale i okolicznej przyrody. Nieumiejętne przeprowadzanie tych zabiegów może nie tylko niekorzystnie wpłynąć na zbiory a również na znacznie rozleglejszy obszar. Złe praktyki, często prowadzone nieświadomie, wpływają negatywnie na środowisko, zwłaszcza na zbiorniki i cieki wodne. A że gospodarstw jest bardzo dużo w całym kraju zagrożenie potencjalnie może mieć charakter globalny.

#2957 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 maj 2013 - 12:49

Opryski rzepaku i innych oleistych to jest temat o opryskach a nie off top polemika czy gospodarstwo ma być schemizowane czy ekologiczne. niech państwo poprowadzi politykę rachunku ekonomicznego żeby zysk dl arolnika był na poziomie plonów 1t/ha rzepaku czy 2 t/ha pszenicy i nikt nie będzie tak intensyfikował produkcji. temat rzeka ... lepiej wrócić do tematu

#2958 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 23 maj 2013 - 15:06

Witam,
Panowie czy ktos z was stosował dokarmianie azotem w zabiegu na płatek w rzepaku ? Jak tak to czym i w jakiej dawce ?
pozdrawiam

Jeśli rośliny są prawidłowo odżywione nie ma potrzeby go dokarmiać dolistnie azotem. Tak jak już ktoś wspominał obniżamy temp. cieczy roboczej czym możemy uszkodzić kwiatostan, a jeśli rośliny nie odczuwają głodu na ten mikroelement to i tak nie będą z niego korzystać. Słuszne było by zastosować siarczan magnezu w tej chwili. Bo jak wiemy siarka i magnez są prekursorami metabolizmu azotu więc dobrze by było by rośliny wykorzystały rezerwy glebowe w jak największym stopniu.

#2959 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 maj 2013 - 16:17

co dać z fungi na opadanie płatka ? będę pryskał mospilanem napewno bo mi zostało a nie stosowałem w tym sezonie. Amsitar 250, Acanto, Pictor czy coś jeszcze wchodzi w grę ?

Amistar 250 jest do zbóż. Na opadanie płatka zalecany jest amistar xtra, oprócz azoksystrobiny ma także cyprokonazol.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 maj 2013 - 16:57

Opryski rzepaku i innych oleistych mylisz się, rejestracja jest normalnie na rzepak też aczkolwiek wiadomoco 2 substancje to nie jedna w xtra