Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 maj 2013 - 18:02

Opryski rzepaku i innych oleistych 0,6 proteusa/ 60zł + 1,6 yamato/120zł , ceny brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:19
  •  

#2922 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:05

0,6 proteusa/ 60zł + 1,6 yamato/120zł , ceny brutto.

Dziękować kolego za Proteusa drogo dałes ja kupiłem za 48 brutto przy dawce 0,6
A jak ze skutecznością Yamato?? będę pierwszy raz to stosował warto czy nie warto to dać?

#2923 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:28

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie mam takie nie typowe pytanie do fachowców od rzepaku, mianowicie na rzepaku zauważyłem gdzie nie gdzie pajączyny (nie wiem czy to tak się fachowo nazywa ) co to może być dodam że na innych plantacjach też to jest , czy wiąże może się to z jakimiś szkodnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 maj 2013 - 20:22

Opryski rzepaku i innych oleistych poprostu pająki na owady latajace polują - też muszą jeść

#2925 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam pytanie. Jesli chodzi o szkodniki łuszczynowe. Czy aby zwalczyć je musze stosować srodek który działa systemowo i wgłębnie czy można zastosować który działa powierzchniowo? W tym roku mój rzepak był potraktowany mospilanem. fastacem proteusem i pyrinex. Proteusa niestety nigdzie dostać nie mogę. Jedynie jest na teraz karate i pochodne nadaja się czy nie warto zaprzatać sobie nimi głowe?
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#2926 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 maj 2013 - 15:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli chcesz zwalczać je doraźnie to możesz pyrytroidy stosować, w ten sposób będziesz niszczył kolejne naloty szkodnika. Jednakże jeśli szkodniki już poskładały jaja w łuszczynach pyrytroidy będą mało skuteczne. Najlepszy był by Proteus ale jeśli go dostać nie możesz to powtórz zabieg Mospilanem w dawce 0,12 on sobie z nimi poradzi. Z pyrytroidów najsilniej na szkodniki łuszczynowe działa etofenprox, (TREBON) ma trochę inny mechanizm działania i po części działa wgłębnie więc na pewno sobie lepiej poradzi niż np. Karate Zeo

#2927 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie zostało mi +/- 12 litrów dursbana, w tym roku naloty słodyszka okazały się mało intensywne więc mam problem co zrobic z pozostałym środkiem. Wiem że nie można go stosowac według etykiety na opadanie platka, chociaz z drugiej strony szkoda mi wykladac kilkaset zlotych na proteusa, moge tym opryskiem uszkodzic rzepak? Wiem ze odbije sie to na pszczolach i zapyleniu. Ostatnio chodzi mi także zabieg na mszyce i skrzypionki w pszenicy jak myslicie mógłbym go tak wykorzystac?

Panowie jest problem. Przyhamowało mi rzepak placami, na początku opryskiwacz puszczony na pusto przed wjazdem w raps na zielsku żeby przepłukać koncówki i węże to spaliło aż czerwono nastepnie 3ha (kawałek tylko na nawrocie przytrzymany) czysto i pod sam koniec przytrzymany rzepak że sama kapusta chyba bedzie bo był fioletowy. Poszła mieszanka dusrban 480 0.6l + cyperkill 0.2l + florovit (chyba uniwersalny) + bormax 1l + siarczan magnezu jednowodny 7kg/ha coś mogło być nie tak?? Dodam że poprzedzająca tą ciecz był herbicyd opryskiwacz wypłukany. Nawet jakby zostało coś to powinno spalić na poczatku, a nie także pod koniec na innych działkach mam racje?? Zabieg wykonana 4 maja, mozliwe że za późna faza??

Tomek wydaje mi się że to poprzez zmieszanie bormaxa z siarczanem magnezu. W tabelach intermagu odnośnie mieszania odzywek jest zaznaczona sygnatura, która mówi o zakazie mieszania bormaxu z siarczanem magezu.

#2928 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 maj 2013 - 20:09

Opryski rzepaku i innych oleistych wykorzystaj dursban na zboża ozime dorzuc cyperkilla i bedzie fajna miesznka cos jak nurella. Ja tez to co mi zostało pyrinexu w ten sposób zużyje na pszenice :)

ja mieszałem nie tylko siarczan z bormaxem ale i z moczniekie m, caryxem, tebu i pyrinexem i cyperkilem i było i jest ok :) takze według mnie to cos innego.

#2929 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 maj 2013 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy pytanie: czy zabieg na płatka traktujecie już jako ostateczne zwalczanie szkodnika? W czwartek dałem sarfun+tebu+cyperkill i tak się zastanawiam czy po 7 dniach nie poprawić profilaktycznie jakimś pyrinexem.... Co myślicie?

#2930 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Zostało mi tez sporo cyperkilla ale z tym akurat nie mam problemu bo jest zamknięty, będzie na następny sezon. Trudno jade jutro po proteusa i ruszam z opryskiem. Już mnie portfel boli... =]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 20 maj 2013 - 20:17

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak mają się u was owady już po zabiegach? Widziałem gdzie niegdzie chowacza i trochę słodyszka a pryszczarka chyba nie, zobaczymy z tydzień czy jeszcze raz nie bd trzeba walnąć czymś. Czy ktoś praktykuje po kwitnieniu dokarmianie mocznikiem?

#2932 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Umnie nie widać owadów po zabiegu ostatnim a robiłem go tydzień temu. Teraz jest trochę chłodno, było wietrznie, deszczowo i to ma też wpływ, że wszystkiego jest mniej ale to nie znaczy, że to już koniec nalotów. Trzeba obserwować.

#2933 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 maj 2013 - 06:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Tak troche ku przestrodze dla "odważnych", którzy w środku dnia pryskają kwitnący rzepak...
http://www.nto.pl/ap...EGION/130529893

#2934 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 maj 2013 - 06:53

Panowie zostało mi +/- 12 litrów dursbana, w tym roku naloty słodyszka okazały się mało intensywne więc mam problem co zrobic z pozostałym środkiem. Wiem że nie można go stosowac według etykiety na opadanie platka, chociaz z drugiej strony szkoda mi wykladac kilkaset zlotych na proteusa, moge tym opryskiem uszkodzic rzepak? Wiem ze odbije sie to na pszczolach i zapyleniu. Ostatnio chodzi mi także zabieg na mszyce i skrzypionki w pszenicy jak myslicie mógłbym go tak wykorzystac?

Tomek wydaje mi się że to poprzez zmieszanie bormaxa z siarczanem magnezu. W tabelach intermagu odnośnie mieszania odzywek jest zaznaczona sygnatura, która mówi o zakazie mieszania bormaxu z siarczanem magezu.

Z tego co pamiętam to chyba można właśnie tylko z Intermagu bormax mieszać z Siarczanem magnezu bez obaw o uwstecznienie boru.

#2935 Share michal_1208

michal_1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:09

Opryski rzepaku i innych oleistych co sądzicie o yamato na T2 w pszenżycie?

#2936 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:22

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego w innym temacie!

#2937 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Podejżewam że to musztarda po obiedzie ale zapytam . Rzepak siejemy około 10 lat zbiór z roku na rok lepszy (człowiek cięgle się uczy) .W tym roku przegapiłem opryski na grzyba i skracanie rzepak po wczorajszej wichurze i lekkim gradzie praktycznie zgubił już kwiat . Co teraz zastosować czy jeszcze pryskać na grzyba czy skracać czy jakiś nawóz dolistny dać ? poproszę o poradę i konkretne nazwy środków bo rolnik ze mnie nie zbyt rozgarnięty :)

#2938 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 21 maj 2013 - 10:59

Z tego co pamiętam to chyba można właśnie tylko z Intermagu bormax mieszać z Siarczanem magnezu bez obaw o uwstecznienie boru.

asbor z adoba można mieszać z siarczanem magnezu i środkami basf;] nie wspominają tylko o moczniku;

#2939 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:26

Podejżewam że to musztarda po obiedzie ale zapytam . Rzepak siejemy około 10 lat zbiór z roku na rok lepszy (człowiek cięgle się uczy) .W tym roku przegapiłem opryski na grzyba i skracanie rzepak po wczorajszej wichurze i lekkim gradzie praktycznie zgubił już kwiat . Co teraz zastosować czy jeszcze pryskać na grzyba czy skracać czy jakiś nawóz dolistny dać ? poproszę o poradę i konkretne nazwy środków bo rolnik ze mnie nie zbyt rozgarnięty :)

faktycznie teraz to musztarda. Mam nadzieję, że na robaki łuszczynowe pryskałeś, no chyba że ich nie miałeś? Teraz to tylko ewentualnie dosuszanie i sklejanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:08

Opryski rzepaku i innych oleistych a jeśli rzepak zawiązał już prawie wszystkie łuszczyny jest jeszcze sens pryskać na szkodniki łuszczynowe? Gdzieś czytałem że zabieg powinno się wykonać jeśli jest 8 łuszczyn na roślinie