Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:23

Opryski rzepaku i innych oleistych ... albo słodyszek zrobił swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:45
  •  

#2882 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:30

Opryski rzepaku i innych oleistych jednym slowem strata - przykre

Edytowany przez aro1975, 17 maj 2013 - 21:33.

#2883 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam pytanie czy po oparzeniu rzepaku siarczanem dostoi się sam czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#2884 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosował ktoś z was alert + dursban na opadanie płatka? czy może lepiej zastosować coś innego?

:) :)

#2885 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Dursban teraz nie możesz stosować pod żadnym pozorem w rzepaku, On 3 dni gazuje.

#2886 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:08

Opryski rzepaku i innych oleistych To co zastosować? mospilan?a moze coś innego?

:) :)

#2887 Share napusfarmer

napusfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:11

Właśnie ten problem nie zawiązywanie się łuszczyn jest dosyć dziwny i na niektórych odmianach jest bardzo nasilony może być to wina małej liczby owadów zapylających albo wysokich temperatur i pyłek nie może zapylić

Dokładnie tak może być, w tym roku w niektórych miejscach (szczególnie tam gdzie w zeszłym roku wypadł cały rzepak przez wymarznięcia) jest bardzo mało owadów zapylających - zarówno pszczół jak i słodyszków w kwiecie. Z kolei jeśli w dużym nasileniu występował słodyszek w fazie zielonego pąka też mógł narobić szkód. Bardzo ładnie wyglądają odmiany mieszańcowe "zrestorowane" (łatwo samopylące!!!). W takich odmianach nie widać niewykształconych łuszczyn.

Mogą to też być jak wcześniej kolega wspomniał niedobory boru i siarki(bledziutkie kwiatki)

#2888 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:27

u mnie już w niedzielę znalazłem chowacza, a słodyszek w tym deszczu żarł pąki zamiast siedzieć na kwiatach, pierwsze łuszczyny się nie zawiązywały dzisiaj sprawdzę co się zmieniło, wczoraj poszedł propulse + proteus

Acanto jest lepsze od Amistaru? w pszenicy różnica skuteczności jest niewielka,

ile płaciliście za Acanto i Amistar (lub zamienniki)?

nie wiem chłopaki gdzie Wy środki kupujecie, ale ja wczoraj opryskałem rzepak amistar 1l+proteus, to z tego co widziałem na fakturze 1l amistaru 170zł BRUTTO!

#2889 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2013 - 22:50

Opryski rzepaku i innych oleistych .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:35.

#2890 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 17 maj 2013 - 23:50

Stosował ktoś z was alert + dursban na opadanie płatka? czy może lepiej zastosować coś innego?

Zamiast Dursbanu daj Proteus.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 maj 2013 - 00:59

Sądzę że to nie taki zły wybór. Jednak w każdym razie jest to nowość na polskim rynku więc nad skutecznością nie ma co gdybać. Naprawo sprawdzona azoksystrobina będzie działać zapobiegawczo + cyproconazol- triazol nie wykorzystywany do tej pory w rzepaku więc na pewno powinien podnieść skuteczność. Co do innych rozwiązań ja stosuję Yamato 303SE, skuteczność dość wysoka i cena nie wygórowana, ma też parę innych zalet które mię przekonują

Jakie to zalety?

A inni co uważają o amistarze? Rzepak jest ładny w tym roku, nie oszczędzam na ochronę i wychodzę z założenia że to co drogie jest dobre, głównie dlatego wybrałem amistar. Dlatego pytam czy warto.

#2892 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 18 maj 2013 - 04:57

Dokładnie tak może być, w tym roku w niektórych miejscach (szczególnie tam gdzie w zeszłym roku wypadł cały rzepak przez wymarznięcia) jest bardzo mało owadów zapylających - zarówno pszczół jak i słodyszków w kwiecie. Z kolei jeśli w dużym nasileniu występował słodyszek w fazie zielonego pąka też mógł narobić szkód. Bardzo ładnie wyglądają odmiany mieszańcowe "zrestorowane" (łatwo samopylące!!!). W takich odmianach nie widać niewykształconych łuszczyn.

Mogą to też być jak wcześniej kolega wspomniał niedobory boru i siarki(bledziutkie kwiatki)

no nie wiem mojej okolicy jest na odwrót u mnie np co 15 roślina nie ma wogóle łuszczyn, Siarki poszło z 50 w czystym boru 2 litry na wiosne i dwa razy 2 na jesień.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#2893 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 maj 2013 - 07:08

Należy zapoznać się z treścią karty charakterystyki produktu. Można znaleźć je w Internecie. W przypadku Dursbanu gdy termin stosowania przypada przed kwitnieniem, prewencje określono jako " nie dotyczy" ponieważ ktoś mądry stwierdził że w tym czasie pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających na plantacji jeszcze nie ma, więc po co wydawać pieniądze na badania toksylogiczne- co nie do końca jest słuszne.

Sądzę że to nie taki zły wybór. Jednak w każdym razie jest to nowość na polskim rynku więc nad skutecznością nie ma co gdybać. Naprawo sprawdzona azoksystrobina będzie działać zapobiegawczo + cyproconazol- triazol nie wykorzystywany do tej pory w rzepaku więc na pewno powinien podnieść skuteczność. Co do innych rozwiązań ja stosuję Yamato 303SE, skuteczność dość wysoka i cena nie wygórowana, ma też parę innych zalet które mię przekonują

Kolego jak u Ciebie Yamato się ksztaltuja?? Ile Ci wyszło na Ha??i czy samo Yamato czy mieszanina??

#2894 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 maj 2013 - 07:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Wczoraj wieczorem poszedł oprysk na płatka nie obyło się bez awarii.
Dzików nie było za to jeden duży młody Jeleń był. Mój rzepak ma już sporo łuszczyn na pędzie głównym, nawet sąsiad mówił że jego ma mniej. Dziś miało padać a tu ani jednej chmurki. woj.kuj-pom

#2895 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 18 maj 2013 - 11:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Mieszańce są samopylne ale u mnie na odmianie exquisite na pedzie głównym i gdzieniegdzie na bokach nie zawiązuje łuszczynek kwitnie pięknie kolor intensywnie żółty bor siarka podana. może to spowodowane jest zbyt dużym rozgałęzieniem bo ma od 14 do 24 pędów bocznych a może brakiem wody. na pedzie głównym jak jeden mąż każda roślina nie zawiązała po 10 łuszczynek na środku pędu, i dodam że patrzyłem pare pól w okolicy to podobnie jest

#2896 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 18 maj 2013 - 12:40

Jakie to zalety?

A inni co uważają o amistarze? Rzepak jest ładny w tym roku, nie oszczędzam na ochronę i wychodzę z założenia że to co drogie jest dobre, głównie dlatego wybrałem amistar. Dlatego pytam czy warto.

co drogie jest dobre to daj pictor.

#2897 Share tomaszkopa

tomaszkopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 maj 2013 - 12:43

Opryski rzepaku i innych oleistych mam zamiar prysnąć mospilanem+rsm czy dać jeszcze raz na grzyba pierwsza dawka poszła przy pierwszym oprysku czy pryskać jeszcze raz czy nie

#2898 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 18 maj 2013 - 12:59

Opryski rzepaku i innych oleistych umnie też w okolicy dużo łuszczyn nie zawiązanych i w mieszańcach nawet więcej jakby ale one mają więcej pięter w stosunku do populacyjnych. Też planowałem dawać pictor ale kubić nie dało i wczoraj poszedł tebu z prochlorazem i proteusem teraz zobaczymy za kilka dni czy poprawki nie trzeba.

#2899 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jest problem. Przyhamowało mi rzepak placami, na początku opryskiwacz puszczony na pusto przed wjazdem w raps na zielsku żeby przepłukać koncówki i węże to spaliło aż czerwono nastepnie 3ha (kawałek tylko na nawrocie przytrzymany) czysto i pod sam koniec przytrzymany rzepak że sama kapusta chyba bedzie bo był fioletowy. Poszła mieszanka dusrban 480 0.6l + cyperkill 0.2l + florovit (chyba uniwersalny) + bormax 1l + siarczan magnezu jednowodny 7kg/ha coś mogło być nie tak?? Dodam że poprzedzająca tą ciecz był herbicyd opryskiwacz wypłukany. Nawet jakby zostało coś to powinno spalić na poczatku, a nie także pod koniec na innych działkach mam racje?? Zabieg wykonana 4 maja, mozliwe że za późna faza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share karllo

karllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:14

Opryski rzepaku i innych oleistych po ile płacicie za saletre , saletrzak i polifoską 8?????