Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8777 odpowiedzi na ten temat

#2861 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 maj 2013 - 22:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Jadzis pojechałem z pictorem i proteusem nie iwem czy dobrze zrobiłęm ale 2 beczke pryskałem około 22.00 bo zaczynałem od 20. czy rosa może pogorszyc skutecznośc ? Choc w sumie to i o 20 juz była rosa konkretna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:47
  •  

#2862 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 maj 2013 - 05:17

Opryski rzepaku i innych oleistych no dobra to za 1h zrobi 20ha, gdyby przepisowo pryskać czyli powiedzmy od 18 do 20 bo już rosa jest mocna to zrobi na dzień 50 a niech nawet 70ha, a jak mają po kilkaset ha rzepaku a tu 2-3 dni i już jest po terminie.No chyba że jadą cały dzień... Kołomnie spółdzielnia ma z 500ha rzepaku ale nie pryskali na opadanie.
I oczywiście mam na uwadze racjonalny sprzęt do powierzchni, bo są i tacy co 1 zbiornikiem opryskają cały areał... ja np 10 razy musiałem napełniać opryskiwacz

Edytowany przez grego, 16 maj 2013 - 05:29.

#2863 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:58

Jadzis pojechałem z pictorem i proteusem nie iwem czy dobrze zrobiłęm ale 2 beczke pryskałem około 22.00 bo zaczynałem od 20. czy rosa może pogorszyc skutecznośc ? Choc w sumie to i o 20 juz była rosa konkretna.

ja też wczoraj prysnełem to samo. tyle że zaczełem o 18 a kończyłem o 21 rosy nie było jako takiej. ale dzisiaj nad ranem była ulewa i też sie zastanawiam czy wszystko nie poszło na marne?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2864 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale Proteusz i mospilan nie ma karencji dla pszczół, więc można nim pryskać cały dzień.

#2865 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 maj 2013 - 08:43

Na kujawach tez chowacza poki co nie ma i slodyszka chociaż słodyszek teraz to więcej pożytku robi niż straty gorzej z chowaczem podobnikiem ale narazi cisza. :)

u mnie już w niedzielę znalazłem chowacza, a słodyszek w tym deszczu żarł pąki zamiast siedzieć na kwiatach, pierwsze łuszczyny się nie zawiązywały dzisiaj sprawdzę co się zmieniło, wczoraj poszedł propulse + proteus

zastosowane środki to:
- Acanto 250SC 0,5 l/ha

Acanto jest lepsze od Amistaru? w pszenicy różnica skuteczności jest niewielka,

ile płaciliście za Acanto i Amistar (lub zamienniki)?

#2866 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Acanto 1l to koszt u mnie 162 zł a amistar nie stosuje bo za drogi koszt 230 minimum. moim zdaniem skuteczność tych środków jest na tym samym poziomie

#2867 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:44

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie amistar zwykły 270zł :blink: z trudem dostałem za 230, o acanto to nie słyszeli nawet ehh a tez bym wolał jak amistara

Ale Proteusz i mospilan nie ma karencji dla pszczół, więc można nim pryskać cały dzień.

nie wiem jak mospilan ale na proteusie wyraźnie pisze aby stosować po wieczornym oblocie pszczół, a pewno sporo osób pryska cały dzień

Edytowany przez grego, 16 maj 2013 - 09:50.

#2868 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 16 maj 2013 - 10:44

Opryski rzepaku i innych oleistych ja za amistara 1l płaciłem 213,94 brutto, a amistar xtra z 5l - 834,76 brutto
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#2869 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy stosował może ktoś attribut z mustangiem + jeszcze lontrel attribut można z mustangiem mustang z lontrelem a te trzy na raz ?

#2870 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:41

Opryski rzepaku i innych oleistych jakie opryski stosujecie/polecacie na odpadanie płatków ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2871 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:13

Czy stosował może ktoś attribut z mustangiem + jeszcze lontrel attribut można z mustangiem mustang z lontrelem a te trzy na raz ?

Co to ma do tego tematu?? Widać chyba że dział Oleiste.

#2872 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 maj 2013 - 15:38

Acanto 1l to koszt u mnie 162 zł a amistar nie stosuje bo za drogi koszt 230 minimum. moim zdaniem skuteczność tych środków jest na tym samym poziomie

w Chemirolu mają zamiennik amistaru Golden Azzox za 140zł/l netto

#2873 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 16 maj 2013 - 16:34

Opryski rzepaku i innych oleistych zauważyłem na obrzeżach że jest i chowacz i pryszczarek i kurcze teraz problem bo jak koledzy wyżej piszą to o 19 rosa idzie a pszczółki aż spocone tak zasówają do ciemnego i się zastanawiam czy nie przelecieć na rosę nawet kontakten naprzykład fastac a w poniedziałek może proteus i tebu z prochlorazem, pierwszych łuszczyn też u mnie nie zawiązał dzis lepiej pewnie przez zimno i deszcz niewiem. Jak z tymi owadami zrobić doradźcie i jak długo na roślinie działa perytroid, czy tylko w momencie zabiegu? I czy propozycja mospilanu w dawce zwiększonej o 20 % da efekt bo mi tak ktos doradza ale się wacham? Sory za tyle do czytania ;P

Edytowany przez ZETTI77, 16 maj 2013 - 16:39.

#2874 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:07

Ale Proteusz i mospilan nie ma karencji dla pszczół, więc można nim pryskać cały dzień.

Co innego karencja a co innego szkodzenie na owady. Jak popryskasz pszczołe nawet odżywką to ona bedzie "zabita" w ulu przez strażników bo bedzie miała inny zapach. Więc lepiej uważać na pszczoły bo bardzo dużo im zawdzięczamy.

#2875 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam koledzy jestem tu nowy, to mój 1 post i szukam porady.
Zamierzam opryskać rzepak amistarem xtra na opadanie płatka. Co sądzicie o tym środku? Może zaproponujecie jakieś inne rozwiązania, i czemu je stosujecie?

#2876 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 maj 2013 - 23:00

Co innego karencja a co innego szkodzenie na owady. Jak popryskasz pszczołe nawet odżywką to ona bedzie "zabita" w ulu przez strażników bo bedzie miała inny zapach. Więc lepiej uważać na pszczoły bo bardzo dużo im zawdzięczamy.

Gdzie znaleźć dane nt szkodliwości poszczególnych substancji stosowanych w środkach ochrony roślin? Dlaczego np Dursban nie ma karencji dla pszczół, a wiadomo że jest szkodliwy i na etykiecie jest napisane żeby nie stosować bezpośrednio przed kwitnieniem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2877 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2013 - 08:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Należy zapoznać się z treścią karty charakterystyki produktu. Można znaleźć je w Internecie. W przypadku Dursbanu gdy termin stosowania przypada przed kwitnieniem, prewencje określono jako " nie dotyczy" ponieważ ktoś mądry stwierdził że w tym czasie pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających na plantacji jeszcze nie ma, więc po co wydawać pieniądze na badania toksylogiczne- co nie do końca jest słuszne.

Witam koledzy jestem tu nowy, to mój 1 post i szukam porady.
Zamierzam opryskać rzepak amistarem xtra na opadanie płatka. Co sądzicie o tym środku? Może zaproponujecie jakieś inne rozwiązania, i czemu je stosujecie?

Sądzę że to nie taki zły wybór. Jednak w każdym razie jest to nowość na polskim rynku więc nad skutecznością nie ma co gdybać. Naprawo sprawdzona azoksystrobina będzie działać zapobiegawczo + cyproconazol- triazol nie wykorzystywany do tej pory w rzepaku więc na pewno powinien podnieść skuteczność. Co do innych rozwiązań ja stosuję Yamato 303SE, skuteczność dość wysoka i cena nie wygórowana, ma też parę innych zalet które mię przekonują

#2878 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 17 maj 2013 - 20:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie Mam taki problem opadaja platki w rzepaku a nie zawiazuja sie luszczyny. Czego to przyczyna?

#2879 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 maj 2013 - 20:41

Opryski rzepaku i innych oleistych teraz to musztarda po obiedzie może być wiele przyczyn ale stawiałbym na niedobór boru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2880 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Właśnie ten problem nie zawiązywanie się łuszczyn jest dosyć dziwny i na niektórych odmianach jest bardzo nasilony może być to wina małej liczby owadów zapylających albo wysokich temperatur i pyłek nie może zapylić
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)