Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 10 lipiec 2010 - 19:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Wujek dzisiaj jechał pryskać rzepak, 2 tygodnie przed koszeniem na suchość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:16
  •  

#262 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja dzisiaj pryskałem znajomemu rzepak który nie był pryskany na płatka.Jeden kurz za mną i w ciągniku.Jestem ciekaw jakie będą różnicę między pryskanym a nie.

Ja po niedzieli wjeżdżam jeszcze trochę za zielony.

#263 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:55

Opryski rzepaku i innych oleistych już masz cały czarny? widać, że brązowe więcej niż 3/4, ale jak się otworzy tą skorupke to jeszcze widać zielone kulki i tak co któraś łodyga. My w tygodniu do jęczmienia, a za 1-1,5 rzepak, ale pewnie i tak prędzej będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 lipiec 2010 - 14:53

Opryski rzepaku i innych oleistych A wogóle jest sens kropić rzepak na dosuszanie glifosatem ?? 36 stopni w dzień 25 stopni w nocy jak zadziała on w takiej temperaturze? nie wydaje sie troche ryzykowne kropić w takich warunkach?

#265 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:54

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam czym zasilic mieszanke zbozową, bo posiałem ją 28 czerwca i już ma 5 listków i takie pytanie czy 50kg mocznika i 10kg siarczanu magnezu nie spali mi jej, tą dawke zamierzam dac na 2 hektary oczywiscie, prosze o szybką pomoc.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#266 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 16:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie byłbym taki odważny.Pół dawki tego co napisałeś,ale siarczan to późnym wieczorem i najlepiej w pochmurne dni.Najlepiej podziel to na pół i pryśnij 2 razy z tygodniowym odstępem.

#267 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:31

Opryski rzepaku i innych oleistych To że pryskac wieczorem to wiem o tym bo zawsze tak pyle, ale chodzi mi o taka dawke zeby nie spalic i zeby konkretnie zasilic, bo nie dawałem tam wogole nawozu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#268 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 08:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do oprysku na dosuszanie.W rzepakach nie pryskanych na grzyba to nie widzę sensu chyba że jest perz.Ale rzepaki u nas dzisiaj są jaszcze dość mocno zielone i ja prysnę bo nie raz już kosiłem niby suchy a on był jednak mokry.

W tamtym roku jechałem opryskiwaczem po polach i patrzyłem który jest zielony to wjeżdżałem.Efekt był taki że ten spryskany kosiłem bez problemów,a nie pryskany nie chciał iść tak dobrze albo musiałem go zostawić na 2-3 dni żeby doszedł i miał większą wilgotność o 1-2%.Więc w tym roku pryskam wszystko bez wyjątku.

#269 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 13:06

Opryski rzepaku i innych oleistych

A wogóle jest sens kropić rzepak na dosuszanie glifosatem ?? 36 stopni w dzień 25 stopni w nocy jak zadziała on w takiej temperaturze? nie wydaje sie troche ryzykowne kropić w takich warunkach?

Właśnie panowie mnie też to w sumie ciekawi.Planuje oprysk od środy do końca tygodnia to że taki oprysk wykonujemy wieczorem to nie podlega dyskusji ale jak zapowiadają na koniec tygodnia temperatury po 37 C w cieniu.Teraz pytanie czy działanie glifosatem w takich temperaturach nie spowoduje zbyt gwałtownych reakcji środka na ziarnach rzepaku i skurczy do postaci maczku ? .W okolicy mieliśmy taki przypadek tyle że zrobił to za wcześnie i przy zbiorze miał bardzo drobniutkie ziarno rzepaku.

#270 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Wjechałem dziś wieczorem do sąsiada i do mnie przy okazji.U mnie to na żwirku przypaliło a lepszej ziemi to dość zielony no i trochę poodbijał,jakieś dziki powychodziły?.Tak więc muszę pryskać.

Ale jest bardzo wysoki.Lance mam podniesione na 2 metry i niekiedy zahaczam w rzepak.To jest Toccata F1 hybryda.Była skracana ale nie za wiele.Jutro zobaczę na innych.

Doradca do mnie dzisiaj dzwonił [chociaż jest na urlopie]i mówił mi żebym pryskał tylko rano bo wieczorem to móze nie zadziałać zbyt dobrze.Więc jutro jadę o 4 rano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 07:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepak dojrzewa nierównomiernie, w związku z tym najtrudniejszy jest wybór optymalnego terminu desykacji. Za wcześnie zrobiony - jak koledzy piszą - zbierze się ziarnka wielkości maku, za późno - nie będzie różnicy w dojrzewaniu więc brak ekonomicznego uzasadnienia. Na próbę opryskałem 10 ha, będę miał porównanie z resztą niedesykowanego.

#272 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 12:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Spryskałem rzepak w tamtym tygodniu w czwartek i dzisiaj parzyłem to jeszcze za wiele środek nie zadziałał trochę za wcześnie na to ale jest spora część ze strąk dostaje czarnych plam i ziarno jest tam jak maczek czy to normalne??

#273 Share kules

kules

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak długo po siewie rzepaku można zastosowac devrinol top bo wczoraj wieczorem zasiałem częsc (3 ha) a dzisiaj pada co pól godziny i nie wiem kiedy wykonac oprysk a jesli nie dam rady to czym można pryskac póznej?

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2010 - 17:15

Opryski rzepaku i innych oleistych http://www.podrb.pl/...ak-jesieni.html Większość z podanych preparatów jest dalej w doborze.

#275 Share aqua

aqua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Po zasianiu rzepaku zaczęło lać i nie było szans wjechać z opryskami. Czy ktoś może podpowiedzieć czym najlepiej pryskać teraz kiedy rzepak już wschodzi?

#276 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych po wschodach to Gallerą.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#277 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 05:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Galera jest za bidna. Popryskaj Butisan Star. Galerę proponuję na poprawki jakby przytulia wyskoczyła

#278 Share aqua

aqua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 21:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za podpowiedź :D

#279 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 06:53

Opryski rzepaku i innych oleistych czy do talstar 100ec mogę dodać gramana na jednoliścienne w rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2010 - 11:40

Opryski rzepaku i innych oleistych co na samosiewy? Select? i na perz właściwy?

My siejemy, a Bóg daje plony.