Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych wlasnie ja sie sugeruje ta szkodliwoscia i nie pryskam sam juz nie wiem... na jednej rolsinie siedzi 4 na 20 innych czysto nie wiem co zrobic

moze jutro opryskam cyperkilem rzepak zakwitnie za tydzien szerlok kwitnie dac ewentulanie do tego cyperkilu jakas odzywke zostalo mi troche florowitu chyba nie zaszkodzi?? a obok slodyszka zauwazylem jeszcze chowacza sporo a rzepak nie kwitnie przeciez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:15
  •  

#2682 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:28

Opryski rzepaku i innych oleistych co sądzicie o takich mieszankach?
- pictor 0,3l + tebukonazol 0,5l + mediator 0,1l
- acanto 0,5-0,6l + jakiś prochloraz 0,5l

i jakie macie ceny na fungocydy?
- propulse 2100zł netto 15l
- pictor 1445zł netto 5l

#2683 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Ceny masz ok myślę, Ja za 5 pictor dawałem 1464 PLN. A te mieszaniny to jakie zastosowanie? Propozycja na T2? Moja posiadana wiedza mówi iż nie powinno dawać się strobiluryny poniżej 100g, co robisz dając 0,3L pictor'a. Wydaję mi się, że cięcie kosztów na pictorze jest nieuzasadnione, bo ja bym dal 0,5L, by mieć wymaganą ilość strobiluryny. W drugiej wersji z acanto minimum 0,4L.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 maj 2013 - 10:18

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie czy chowacz podobnik jest wyrzadza szkody w rzepaku na początku kwitnienia ? bo trafaja sie sztuki i nie wiem czy pryskac czy czekac i jechac odrazu z opadaniem platka ?

#2685 Share marcinboniek

marcinboniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie ile czasu działa Avaunt?

#2686 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:54

Opryski rzepaku i innych oleistych Myślałem o stosowaniu pictora, ale zobaczyłem w tej karcie http://www.agro.basf...SC_14052008.pdf że należy go stosować do fazy początku kwitnienia. Zmartwiło mnie to bo chciałem połączyć ten zabieg ze zwalczaniem pryszcza:). Natomiast dziś natknąłem się na broszurę http://www.agro.basf..._ulotka2013.pdf gdzie termin zabiegu to początek kwitnienia do opadania płatków. Czy to nie dziwne?

Edytowany przez metiu20, 08 maj 2013 - 13:01.

#2687 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 maj 2013 - 12:33

Opryski rzepaku i innych oleistych pictor działa długo, stąd taki opis, ale kto będzie wjeżdżał w rzepak z łuszczynami, nie sposób chyba przewidzieć przebiegu warunków atmosferycznych i presji chorób grzybowych, więc najbezpieczniej jest zastosować go zapobiegawczo zgodnie z instrukcją na początku fazy kwitnienia

w jaki sposób mogę teraz przedłużyć wegetację rzepaku (azot już odpada), czy strobiluryna (amistar itd) da tutaj jakiś efekt? zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem stawiając na propulse a nie na pictor

#2688 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 maj 2013 - 13:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w tym roku pryskam Amistarem 0,6+tebukonazol 0,6+ Mavrik na robaczki ponoć dobra mieszanina na hektar wychodzi 140zł

#2689 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 08 maj 2013 - 18:05

Opryski rzepaku i innych oleistych a amistar xtra i zwykły jak są pakowane i ile się stosuje?

Ja w tym roku pryskam Amistarem 0,6+tebukonazol 0,6+ Mavrik na robaczki ponoć dobra mieszanina na hektar wychodzi 140zł

mavrik 56 dni karencja to nie wiem czy nie na styk

#2690 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:01

Opryski rzepaku i innych oleistych a ja chyba zdecyduje sie jednak na pictora skoro pisze, że można go stosować w pełni fazy kwitnienia a nawet do momentu pierwszych łuszczyn, u mnie 140zł ha. Traper wychodzi u mnie 200zł na ha :wacko: , choć sprzedawca mówi, że można dać 0,5-0,7l ale nie wiem na jakiej podstawie skoro na ulotce pisz 1l na ha. Alerta 375 SE nigdzie w okolicy nie mają i sprzedawcy gadają że nie można stosować choć ewidentnie w ulotce pisze, że można, pozatym mylą go z tym Solo... ehh ciężko się niekiedy dogadać.

"Amistarem 0,6+tebukonazol 0,6+ Mavrik na robaczki ponoć dobra mieszanina na hektar wychodzi 140zł" cena ciekawa, a skąd taka mieszanka i jak ma się do pictora?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Przedstawiciel z osadkowskiego mi zaproponował, cenowo wychodzi bardzo dobrze i mówił że efekt bardzo dobry choć Pictor jest lepszym fungicydem, z tym że ta mieszania ma ponoć na 100% zabezpieczy przed chorobami do zbioru, w tym roku zaryzykuję tą mieszankę i zobaczę efekty w lipcu dam info jak to wyklądało :)

#2692 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 08 maj 2013 - 22:34

Opryski rzepaku i innych oleistych taka mieszanina może być całkiem ciekawa tebu. ma działanie silnie wyniszczające, a strobilurina prewencyjne. Pictor ma jednak nieco bardziej działanie prewencyjne a w fazie opadania płatków mogą już jakieś choroby. Może i też się zdecyduje na to

Edytowany przez grego, 08 maj 2013 - 22:35.

#2693 Share CiociAania1

CiociAania1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2013 - 05:26

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie dotyczące randapu. planowałam dziś opryskać chwasty ale w nocy spadł deszcz niewielki ale jednak czy on zadziała skoro teraz świeci słońce i lekko obsuszyło już rośliny?

#2694 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 maj 2013 - 06:53

Opryski rzepaku i innych oleistych jeszcze chyba troszeczkę za wcześnie na glifosat w rzepaku;]

Ja w tym roku pryskam Amistarem 0,6+tebukonazol 0,6+ Mavrik na robaczki ponoć dobra mieszanina na hektar wychodzi 140zł

to ile kosztuje u nich sam amistar (i który to jest)?

#2695 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 maj 2013 - 07:08

Opryski rzepaku i innych oleistych U nich amistar nazywa się dobromir ale amistara mają w lepszej cenie wychodzi cos koło 160zł litr dzis bede miał fakture to napisze dokładnie

#2696 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 09 maj 2013 - 07:22

mam pytanie dotyczące randapu. planowałam dziś opryskać chwasty ale w nocy spadł deszcz niewielki ale jednak czy on zadziała skoro teraz świeci słońce i lekko obsuszyło już rośliny?

Śmiało można pryskać.

Myślałem o stosowaniu pictora, ale należy go stosować do fazy początku kwitnienia. Zmartwiło mnie to bo chciałem połączyć ten zabieg ze zwalczaniem pryszcza:). Natomiast dziś natknąłem się na broszurę gdzie termin zabiegu to początek kwitnienia do opadania płatków. Czy to nie dziwne?

Ja stosuję Pictor jak tylko wszedł. Zawsze daję go na początek opadania płatków razem z insektycydem na chowacza, pryszczarka. Jak ktoś nie zlekceważył zabiegu T1, to o chorobach do tego czasu nie ma mowy, nawet przy silnej presji. Tak czy siak robię tak od kilku lat i jest super.

Ja w tym roku pryskam Amistarem 0,6+tebukonazol 0,6+ Mavrik

Teoretycznie normalne, że długo podziała bo masz 0,6*250=150g azoksystrobiny. wszystko podad 100g (czyli tu 50) nie tyle poprawia skuteczność - choć pewnie też, co wydłuża działanie. Choć ja przyznam, że prze4stałem wierzyć w azoksystrobinę już parę lat.

Edytowany przez darolee, 09 maj 2013 - 07:25.

#2697 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 maj 2013 - 08:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam mam pytanie czy można pryskać zboże dzień za dniem, bo wczoraj opryskiwałem na guchy owies a dzisiaj chce regulatorem wzrost. Czy nic sie nie stanie jeśli bd pryskal dzisiaj. Pozdro

#2698 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 maj 2013 - 09:09

Śmiało można pryskać.

Ja stosuję Pictor jak tylko wszedł. Zawsze daję go na początek opadania płatków razem z insektycydem na chowacza, pryszczarka. Jak ktoś nie zlekceważył zabiegu T1, to o chorobach do tego czasu nie ma mowy, nawet przy silnej presji. Tak czy siak robię tak od kilku lat i jest super.

Teoretycznie normalne, że długo podziała bo masz 0,6*250=150g azoksystrobiny. wszystko podad 100g (czyli tu 50) nie tyle poprawia skuteczność - choć pewnie też, co wydłuża działanie. Choć ja przyznam, że prze4stałem wierzyć w azoksystrobinę już parę lat.

Wiadomo że dużo zależy od zastosowanego wcześniej systemu ochrony. Ja np. fungicyd dawałem na jesień a na wiosne już nie głównie ze względu na to że miał byc on połączony z zabiegiem na słodyszka, którego jednak nie było i zabieg odpuściłem. Zresztą u nas większość robi zabieg na jesień a później na opadanie i na tym koniec ochrony. 2 lata temu pryskałem horizonem na wiosne i później traperem i rzepak był czarny :wacko: , ale to raczej ze wzglądu, że sprzedawca ma tendencje do obniżania dawek i zamiast 1l poszło 0,5l trapera. Wiele opini słyszałem że pictor musi być stosowany na zdrowy i dobrze chroniony rzepak bo działanie interwencyjne ma słabe. A jeśli tak nie jest to dobrze jest dac coś z triazoli na wyniszczenie+strob. na prewencje, zresztą taki skład ma przecież Amistar Xtra.

#2699 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 maj 2013 - 12:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosuję ktoś topsin na opadanie co możecie o nim powiedzieć?
co polecacie na szkodnik łuszczynowe, karate zeon czy proteus?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 maj 2013 - 12:51

Opryski rzepaku i innych oleistych nic się nie stanie, ale zmień dział!