Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 06 maj 2013 - 22:36

Opryski rzepaku i innych oleistych axial wystarczy tylko skubany kosztuje 190 na 1,5 ha ale dawkuj zgodnie z opakowaniem możesz jeszcze dać pume ale chyba troche droższa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 18:10
  •  

#2662 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 maj 2013 - 22:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Bo środki w tak późnych fazach pszenicy są drogie. Najlepiej odchwaszczać jesienią, wtedy wychodzi najtaniej i miotle tez można skutecznie wyeliminować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2663 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 07 maj 2013 - 07:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Za pewne chodziło mu o rozwadniacz. Rozumiem że powinienem pryskać jak rozwadniacz jest wyłączony bo przy włączonym ciśnienie nie jest odpowiednie ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2664 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 maj 2013 - 07:55

Opryskałem swój rzepak Mospilanem 100g/ha.Chciałbym się zapytać czy słodyszek nadal niszczy pąki rzepaku, ponieważ nadal można zaobserwować słodyszka na plantacji po opryskaniu.

Zobacz, czy słodyszek jest żwawy, czy widać uszkodzone pąki. Jeśli tak to przeba lecieć ponownie. Znów powiem, że dla mnie mospilan to woda, ale... kolega mi mówił, że na zachodzie dodają do niego kwasku cytrynowego, co znacznie zwiększa jego skuteczność.

dursban raczej już nie działa ale w polu na razie czysto

Czysto nie pryskaj, poczekaj, szkoda kasy może dotrwa do kwitnienia bez zabiegu.

Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

Nie znam tego opryskiwacza, ale raczej się nie spotkałem z opryskiwaczem, który ma osobny zawór odcinający na mieszadło, więc jak koledzy pisali zapewnię sąsiadowi chodziło o rozwadniacz. Ta czerwona dzwignia to zapewne główny zawór odcinający sekcje (cała ciecz kierowana jest na powrót) i ma funkcję wyłączenia całej belki polowej przy nawrotach. Ja z lenistwa w starym opryskiwaczu wyłączałem pompę. Jeśli ma opryskiwacz jakąś nietypową budowę, to przy pracy..... mieszadło włączone, a rozwadniacz wyłączony. I nie chodzi tu o ciśnienie, bo daję głowę ze ustawisz przy włączonym rozwadniaczu prawidłowe, by uzyskać odpowiednie ciśnienie zalecane przez producenta rozpylaczy i wydatek cieczy na ha. Chodzi o to by podczas pracy nie wytwarzać sztucznie piany. Warto czasem nie spać na szkoleniu chemizacyjnym ;)

teraz mam jakiś nalot słodyszka, bardzo dużo go jest. Ostatni raz pryskałem chyba 25.04 dursbanem ale wtedy bardzo mało było tych szkodników. . Powiedzcie mi czy jest teraz sens jeszcze pryskać od tego słodyszka czy dać mu już spokój?

Zaobserwuj gdzie najwięcej żeruje? Ja kiedyś miałem podobną sytuację. Po nalocie mocno się ochłodziło i z moich obserwacji stwierdziłem, że wtedy schodzi na niższe partie więc popryskałem profilaktycznie. Zobacz jak u Ciebie i czy widać uszkodzenia pąków.

czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

jak koledzy pisali (odbiegając od tematu ;) )axial, to rakieta na miotłę. Stosuję go od pierwszej rejestracji w Polsce. Raz mi puścił inny środek miotłę i axialem prysnąłem miotłę już wychodzącą na zboże. Trochę się bałem, bo dałem minimalną dawkę 0,3 na tak dużą miotłę i długo nie było widać efektu. Dopiero po tygodniu coś niecoś tam zauważyłem, ale w ostateczności wyczyścił do zera. Nie wiem w jakiej masz fazie pszenicę, ale u mnie jeszcze można zastosować wszystko....np Atlantis też jest ok, choć ja daję dawki 0,6-0,7 zobacz jakie ceny, zamienniki pumy też nie kosztują już fortuny co kiedyś

#2665 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 07 maj 2013 - 10:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Co będzie lepsze Amistar Xtra, Pictor czy Propulse? cena podobna raczej ok 160-170zł

#2666 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 maj 2013 - 12:15

Opryski rzepaku i innych oleistych w zeszlym sezonie lecialem Pictorem i bylem zadowolony z efektow, poradzil sobie idealnie, wiec polecam. Sam rowniez bede stosowal Pictor

#2667 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2013 - 13:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie a co powiecie na np. atak (prochlaz) na platka w rzepaku zalecana dawka to 1.5l ? , na t1 poszedl alert , a na t2 stroliburyny nie chce dac bo jak sasiad zastosowal pictora to trzymal mu do 20 lipca rzepak gdzie normalnie kosi sie u nas ok 5 lipca i byl problem bo nikt stolu juz nie mial zalozonego

#2668 Share CARYX

CARYX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 maj 2013 - 14:56

Opryski rzepaku i innych oleistych co do słodyszka jaki środek w tym momencie będzie lepszy karate zeon mam kupiony, czy lepiej kupić proteusa? z mospilanem czekam do opadania płatka, ile tego kwasku cytrynowego daje się do mospilanu czy można dać jescze do tego pictor, próbował ktoś może?

#2669 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 maj 2013 - 15:52

Opryski rzepaku i innych oleistych teraz polecialbym mospilanem a pozniej proteusem, mospilan dziala krocej
niektorzy nawet twierdza, ze nie stosuja mospilanu, bo szkoda jechac z sama woda w pole ;)

#2670 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 07 maj 2013 - 16:36

Opryski rzepaku i innych oleistych a popozycja zamiru na rzepak na płatek to dobry pomysł? piktor drogi a amistar chyba też coś podobnie, a alert to mówicie o tym zwykłym czy o alert solo bo ten zwykły to nadal jest w toksycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share CARYX

CARYX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 maj 2013 - 18:52

Opryski rzepaku i innych oleistych oki dzięki za poradę,i tak trzeba będzie zrobić najpierw mospilan pózniej proteus

#2672 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 07 maj 2013 - 19:11

Zobacz, czy słodyszek jest żwawy, czy widać uszkodzone pąki. Jeśli tak to przeba lecieć ponownie. Znów powiem, że dla mnie mospilan to woda, ale... kolega mi mówił, że na zachodzie dodają do niego kwasku cytrynowego, co znacznie zwiększa jego skuteczność.

Czysto nie pryskaj, poczekaj, szkoda kasy może dotrwa do kwitnienia bez zabiegu.

Nie znam tego opryskiwacza, ale raczej się nie spotkałem z opryskiwaczem, który ma osobny zawór odcinający na mieszadło, więc jak koledzy pisali zapewnię sąsiadowi chodziło o rozwadniacz. Ta czerwona dzwignia to zapewne główny zawór odcinający sekcje (cała ciecz kierowana jest na powrót) i ma funkcję wyłączenia całej belki polowej przy nawrotach. Ja z lenistwa w starym opryskiwaczu wyłączałem pompę. Jeśli ma opryskiwacz jakąś nietypową budowę, to przy pracy..... mieszadło włączone, a rozwadniacz wyłączony. I nie chodzi tu o ciśnienie, bo daję głowę ze ustawisz przy włączonym rozwadniaczu prawidłowe, by uzyskać odpowiednie ciśnienie zalecane przez producenta rozpylaczy i wydatek cieczy na ha. Chodzi o to by podczas pracy nie wytwarzać sztucznie piany. Warto czasem nie spać na szkoleniu chemizacyjnym ;)

Zaobserwuj gdzie najwięcej żeruje? Ja kiedyś miałem podobną sytuację. Po nalocie mocno się ochłodziło i z moich obserwacji stwierdziłem, że wtedy schodzi na niższe partie więc popryskałem profilaktycznie. Zobacz jak u Ciebie i czy widać uszkodzenia pąków.

jak koledzy pisali (odbiegając od tematu ;) )axial, to rakieta na miotłę. Stosuję go od pierwszej rejestracji w Polsce. Raz mi puścił inny środek miotłę i axialem prysnąłem miotłę już wychodzącą na zboże. Trochę się bałem, bo dałem minimalną dawkę 0,3 na tak dużą miotłę i długo nie było widać efektu. Dopiero po tygodniu coś niecoś tam zauważyłem, ale w ostateczności wyczyścił do zera. Nie wiem w jakiej masz fazie pszenicę, ale u mnie jeszcze można zastosować wszystko....np Atlantis też jest ok, choć ja daję dawki 0,6-0,7 zobacz jakie ceny, zamienniki pumy też nie kosztują już fortuny co kiedyś

Mogę polecieć Dursbanem z Sherpą?

#2673 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:46

Opryski rzepaku i innych oleistych dziś powrócił do mnie słodyszek czym go potraktować? mospilan ? nie zaszkodzi? za tydzień rzepak będzie kwitł

#2674 Share Maniek007

Maniek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam takie pytanko zamierzam opryskać jutro jęczmień ozimy od grzyba Safir 125 SC i nie wiem czy można było by go pomieszać z jakąś odżywką ? :) Jęczmień ogólnie nie jest zły ale chciał bym go jeszcze wzmocnić jakąś odżywką ;) Jaką odżywkę byście polecali na jęczmień ??

#2675 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:20

Mogę polecieć Dursbanem z Sherpą?

Dursbanem jak zaczyna kwitnąć to nie wolno, bo on gazuje 3 dni i mogą polecieć pszczoły i wtedy koszty mogą bardzo poważnie wzrosnąć.
Dwa lata temu pod Jelenią Górą poszło 300 uli, nie wiem jak rolnik wypłacił się z tego.
Było o tym głośno w telewizji.
Tak samo jak pszczelarz nie postawi uli na polu gdzie są konie, bo w tamtym roku też pod Jelenią Górą pszczelarz zapłacił za konia 11 tyś jak 3 pszczoły ugryzły konia i on padł.
Był u mnie pszczelarz z Jeleniej w niedziele i mówił.

#2676 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3020 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:22

a popozycja zamiru na rzepak na płatek to dobry pomysł? piktor drogi a amistar chyba też coś podobnie, a alert to mówicie o tym zwykłym czy o alert solo bo ten zwykły to nadal jest w toksycznych

Może w toksycznych ale rejestrację w rzepaku ma.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2677 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Mospilan chyba już będzie musiał odejść z ochrony rzepaku, ojciec umie stosować środki, a rzepak mamy 1 rok co powinno pozytywnie wpłynąć na zwalczanie słodyszka. Tymczasem mam wrażenie, że mospilan słodyszek zlizuje ze smakiem. Po oprysku proteusem innej plantacji na rzepaku jest 10% tego co po mospilanie, a pąki są mniej obgryzione mimo, że mospilan był dany 3 dni przed proteusem (idealnie w nalot). Mam jeszcze do was takie pytanko. Mospilan był dany dokładnie tydzień temu, słodyszka jest po 5 sztuk na jednym pąku, a rzepak jesdt w takim stadium jak ten
http://www.agrofoto....osliny-oleiste/
czy pryskać ponownie czy już sobie darować?

Edytowany przez metiu20, 07 maj 2013 - 20:30.

#2678 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:39

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego już pisałem że ekonomiczna szkodliwość słodyszka to 4-6 sztuk na luźny kwiatostan jak zaczął kwitnąć to bym sobie darował, z tego co obserwuje u siebie to większość słodyszka siedzi na kwiatkach a tam są nieszkodliwe. Ja na pewno już nie będę pryskał

#2679 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Mospilanem pryskałam 4 lata temu i to był ostatni raz przereklamowany moim zdaniem :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:04

Opryski rzepaku i innych oleistych w programie ochrony podają że próg szkodliwości to 3-5 chrząszczy na roślinie w stadium lużnego kwiatostanu, a nie na kwiatostanie