Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8789 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych na słodyszka polecam Avaunt-a, u mnie padło prawie wszystko, a teraz zaczyna kwitnac to te parę sztuk zrobi wiecej pożytku niz szkody, działa kontaktowo i żołądkowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 11:24
  •  

#2642 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 06 maj 2013 - 20:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Opryskałem swój rzepak Mospilanem 100g/ha.Chciałbym się zapytać czy słodyszek nadal niszczy pąki rzepaku, ponieważ nadal można zaobserwować słodyszka na plantacji po opryskaniu.

#2643 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Po co nowy temat, nie mogłeś zapytać w temacie Rzepak albo Opryski??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie mogłem znaleźć tego tematu :) Proszę o odpowiedź :) Lub link do aktualnego tematu.

#2645 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli jest to będzie nadal go podgryzal. Sprawdz czy słodyszki są żywe. Możliwe też że to świezy nalot. Kiedy pryskałeś ?

#2646 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskałem 01.05.13r

#2647 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:26

Opryski rzepaku i innych oleistych To jest juz zapewne nowy nalot słodyszka. Ja pryskałem dzisiaj drugi raz.

Edytowany przez radzio445, 06 maj 2013 - 20:26.

#2648 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:27

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskałem 2 tyg temu poszedł dursban, rzepak za tydzień będzie kwitł, zostawić go tak bez ochrony i dopiero koniec kwitnienia dać coś na pryszcza? dursban raczej już nie działa ale w polu na razie czysto

#2649 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 06 maj 2013 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

#2650 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:44

Opryski rzepaku i innych oleistych a ja 3 razy juz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 06 maj 2013 - 21:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Opryskaj Dursbanem efekt piorunujacy.

#2652 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:06

Opryski rzepaku i innych oleistych ja też pryskałem ale nie 3 maja i nie w niedziele tak jak niektórzy to robią :) ja dzisiaj pryskałem od owada

#2653 Share Jaxx

Jaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, oglądałem dzisiaj swój rzepak i już dużo kwitnie pewnie coś z 50% jest już rozkwitniętego ale co zauważyłem to teraz mam jakiś nalot słodyszka, bardzo dużo go jest. Ostatni raz pryskałem chyba 25.04 dursbanem ale wtedy bardzo mało było tych szkodników. Też zauważyłem już gdzie nigdzie chowacza podobnika. Powiedzcie mi czy jest teraz sens jeszcze pryskać od tego słodyszka czy dać mu już spokój?

#2654 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj poszedł decis mega w dawce 0.15 l/ha . Po kilku godz słodyszek jak był przed zabiegiem tak był po :/ jak działa ten środek ???

#2655 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:32

Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

i masz racje mieszadło eżektorowe (na dnie beczki) włącza się czerwoną dżwignią , a sąsiad miał pewnie na myśli rozwadniacz który włącza się oddzielnie - wyłącza się go bo przeważnie ciśnienie jest za niskie jak działa

#2656 Share slodowy17

slodowy17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam pytanie.. opryskalem na chwasty mustangiem+ izoproturon ale nic na miotlee zbozowa nie pomoglo... czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

#2657 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:10

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego lintur spróbuj

#2658 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:15

Opryski rzepaku i innych oleistych nie wiem jak u innych ale w tym roku to oprysk u mnie działa tydzień czasu ale nie wiem jak dziś mospilan zadziała. rzepak zaczął już pomału kwitnąć....

#2659 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 maj 2013 - 22:16

czym mogę teraz potraktować słodyszka? 22.04 szła sherpa a 01.05 proteus

Daj plenum, nowa substancja aktywna, warto spróbować.

chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?
czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

Nie ma przeszkód takich mieszanin. Jest sens, po kwitnieniu będzie problem z pryszczarkiem i kolejnym chowaczem które znacznie zagrażają rzepakowi.

Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

Ta dzwignią zamykasz sekcje, ciecz wraca powrotem do zbiornika. A te mieszadło na dole zbiornika zawsze trochę miesza, chociaż ciśnienie w nim jest małe.

Panowie mam pytanie.. opryskalem na chwasty mustangiem+ izoproturon ale nic na miotlee zbozowa nie pomoglo... czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

To temat o oleistych ale po substancjach domyślam się ze chodzi o pszenicę. Gdy masz późniejszą fazę, już jest kolanko to warto dać axial. Lintur nie zwalcza miotły.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share slodowy17

slodowy17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:21

Opryski rzepaku i innych oleistych tak chodzi o pszenice, sorki o napisanie pytania w nieodpowiednim miejscu.. mowisz ze axial wystarczy?