Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#2621 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2013 - 07:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Ile dni działa pyrinex w rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 05:29
  •  

#2622 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 maj 2013 - 07:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam pytanie czy pryskać od grzyba czy jeszcze troche sie wstrzymac dodam ze umnie okolo 40% plantacji kwitnie?

#2623 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 maj 2013 - 08:46

Opryski rzepaku i innych oleistych czym mogę teraz potraktować słodyszka? 22.04 szła sherpa a 01.05 proteus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2624 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:13

Opryski rzepaku i innych oleistych seat@ pyrinex to generyk dursbanu powinien działać w porywach do 2 tygodni ale przy tak intensywnej wegetacji może zostać zmetabolizowany przez roślinę trochę wcześniej

mucha7@ ja sobie dałbym jeszcze na wstrzymanie poczekał aż zakwitnie co najmniej 80% plantacji ( pod warunkiem że do tej pory nie zaobserwoałaeś żadnych objawów chorób w pszeciwnym razie nie ma na co czekać)

kissmy..@ jeśli stosowałeś proteusa w dawce 0,6 to powinien jeszcze działać. Określ liczebnośc szkodnika jeżeli pszekracza próg szkodliwości zastosój Mospilan lub Trebon lub wyprubój tegoroczne nowośći Avaunt lub Plenum. Jeżeli rzepak jeszcze nie zakwitł i jest w fazie zielonu lub żułtego pąku możesz ostatecznie zastosować chloropiryfos ( Dursban, Pyrinex) + pół dawki pyretroidu

#2625 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym będziecie pryskali na płatka? Zastosowałbym Pictor ale mam tylko 1 ha rzepaku w tym roku a Pictor jest w opakowaniach na 2 ha, a nie chcę żeby mi to w garażu leżało bo raz to kasa a dwa to zawsze coś zostaje i później tak leży. Dodajecie jeszcze do oprysku coś innego, np odżywki, mocznik lub na jakieś robactwo??

#2626 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 06 maj 2013 - 10:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosował już ktoś Plenum jeśli tak to jakie efekty?

#2627 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 maj 2013 - 11:18

Czym będziecie pryskali na płatka? Zastosowałbym Pictor ale mam tylko 1 ha rzepaku w tym roku a Pictor jest w opakowaniach na 2 ha, a nie chcę żeby mi to w garażu leżało bo raz to kasa a dwa to zawsze coś zostaje i później tak leży. Dodajecie jeszcze do oprysku coś innego, np odżywki, mocznik lub na jakieś robactwo??

Jesli chcesz fungicyd ze strobiluryna to amistar xtra chyba jest w litrowkach.dodaj jeszcze insektycyd

#2628 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 maj 2013 - 11:41

Opryski rzepaku i innych oleistych @slawek22, a którym lepiej polecieć fungicydem jak wiosną nie pryskane było na grzyba Alert, Traper czy Pictor. Z tego co się orientuje to Pictor ma działanie głównie zapobiegawcze i chyba się zbytnio nie nada bo pewno do tego czasu może coś wystąpić a inne to właśnie nie wiem.

#2629 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 maj 2013 - 13:04

Opryski rzepaku i innych oleistych pytanko; rzepak pomalu zaczyna kwitnac (pojedyncze kwiaty) i pojawil sie slodyszek, pryskac teraz czy wstrzymac sie do opadania platkow?? na opadania planuje pictor i proteus

#2630 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy najlepiej jechać na pryszczarka ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2631 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś na ostatni (planowany) gwizdek pojechałem na słodyszka, rzepak zaczyna kwitnąć (pojedyncze kwiaty). Przy opadaniu dostanie coś na pryszczara i moczniku i powinno być ok :)

#2632 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 maj 2013 - 18:41

Opryski rzepaku i innych oleistych rzepak zaczyna kwitnąć dzisz poszedł Pictor i ammo super na jakies pojedyńcze słodyszki. na szczęście u nas nie było jakiś mega nalotów tak jak np niektórzy z was pisali że pryskali z 5 razy i to nie wiadomo jakimi srodkami.

#2633 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 06 maj 2013 - 18:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Za wcześnie chyba ten Pictor.

#2634 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 maj 2013 - 19:12

Opryski rzepaku i innych oleistych chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?
czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

#2635 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 maj 2013 - 19:42

Opryski rzepaku i innych oleistych na etykiecie Pictora piszeżeby stosować odfazy zielonego pąka do początku kwitnienia. ponadto przedstawiciel BASF mówił że ten środek ma długie działanie i w tej fazie bez problemu moża go stosować. Jak będzie się okaże. do tej pory zawsze był alert na opadanie płatka. zobaczymy pole po piktorze

#2636 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 maj 2013 - 19:51

@slawek22, a którym lepiej polecieć fungicydem jak wiosną nie pryskane było na grzyba Alert, Traper czy Pictor. Z tego co się orientuje to Pictor ma działanie głównie zapobiegawcze i chyba się zbytnio nie nada bo pewno do tego czasu może coś wystąpić a inne to właśnie nie wiem.

trapera nie stosowalem ale jesli nic nie bylo robione wiosna fungicydami to alert bedzie lepszym rozwiązaniem.

na etykiecie Pictora piszeżeby stosować odfazy zielonego pąka do początku kwitnienia. ponadto przedstawiciel BASF mówił że ten środek ma długie działanie i w tej fazie bez problemu moża go stosować. Jak będzie się okaże. do tej pory zawsze był alert na opadanie płatka. zobaczymy pole po piktorze

pictora stosuje sie standardowo na opadanie platkow.przy okazji zabieg na chowacza podobnika i pryszczarka

#2637 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 maj 2013 - 19:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Ostatnio grad dość solidnie grad mi wybił rzepak. To co zostało zaczyna kwitnąć. Znów pojawił się słodyszek i to dosłownie wygląda jak inwazja. Po kilkanaście na na jednym pąku. Czym to pryskać? Niby mówią, że on zapyla jak już kwitnie, ale mam w nosie tego "dobrodzieja". Zauważyłem też kilka chrząszczy chyba podobnika. Chce te robale zniszczyć a nie chciałbym potruć pożytecznych owadów. Doradźcie coś bo już nie mam sił do tych robali... 4 razy już pryskałem i ciągle są.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2638 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 06 maj 2013 - 19:58

chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?
czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

najgorsze robale są właśnie po kwitnieniu łuszczynowe

teraz dawajcie jakieś rady co na płatek na owada bo dziś musiał iść proteus bo plennum i aviatora nie ma w zasięgu 50 km coś zaspane te hurtownie. Może drugi raz proteus bo mospilan może nie dać rady?

#2639 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 maj 2013 - 19:59

Opryski rzepaku i innych oleistych koło mnie spółdzielnia dzisiaj pryskała rzepak (początek kwitnienia) także podejrzewam że fungicydem bo słodyszka nie ma. A jeśli teraz się opryska dajmy na to Pictorem to później jeszcze raz trzeba jechać na pryszczarka czy już odpuszczacie późniejsze zabiegi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2640 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych mospilan miesza sie z pyretroidem i dzialanie podobne do proteusa.chociaz proteusa mozna dwa razy stosowac wiosna