Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#241 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Znaczy domniemam, iż mówisz o skrzypie polnym, bo u nas tak się na to mówi potocznie. Jest to dosyć kłopotliwy chwast...jak "widzi" Roundup to się cieży z "kąpieli odświeżającej" :D starane Ci to weźmie, ale kłopot zostanie na przyszłość. Stosowałem chwastox w dawce 6l/ha, ale też nie do końca pomoże, bo spokój jest na parę lat. I nie słuchaj pierdół o wapnowaniu czy czymś takim bo to bzdury. Głęboka orka też nie bardzo... ja co roku oram na ok 30 cm. Jak będziesz miał z tym kłopot, to nic lepszego nie wymyślił nikt jak MCPA ( na ściernisko lub przed zbiorem pszenicy - zastosuj tak jakbyś miał ją Rundupować)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 04:47
  •  

#242 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 04 czerwiec 2010 - 10:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeszcze raz dzięki Kolego za zainteresowanie..
Jeśli mógłbym Cię prosić o podsumowanie:
Ile środka na ha?
Ile wody na ha?(wiem jest to na opakowaniu ale może trzeba zastosować jakąś specjalną kurację)Dodany obrazek
I ile będzie mnie to mniej więcej kosztować?

Wielkie dzięki i sorry za kłopotDodany obrazekDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#243 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Toć wszystko napisałem :)
1) W poplonie rzepakowym Starane 300ml/ha, wody tyle co pisze na każdym opakowaniu środków 200-400 l/ha :D
2) W pszenicy (jak będą dalej kłopoty na polu) MCPA, np. Chwastox 6l/ha, wody patrz wyżej ;)jednak działanie jest kilkuletnie i wraca kłopot. A i do chwastoxu nie dodawaj glifosatu (Roundup)jak to niektórzy robią - szkoda kasy, bo glifosaty nie biorą skrzypu, no chyba że ktoś przy okazji chce sobie wyczyścić pole z innego "śmiecia" to ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedź i zainteresowanie.
Jak się zrobi pogoda i pozwoli w ople wjechać to będę coś działał....No chyba że tak trawa ruszy że nie będzie co ratować...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#245 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 10:49

Opryski rzepaku i innych oleistych mam taki problem otoz mam posiana gorczyce na 0,5ha w dosyc dlugim i waskim kawalku i sprawa polega na tym ze sasiad pryskal w wietrzna pogode zboze granstarem i wypalilo mi niezly pas gorczycy ( juz mi zaplacil za szkode ) ale niewiem co z tym teraz zrobic bo pas 4-6 m od miedzy jest kompletnie zniszczony, czy jest sens odsiewac gorczyce w tak poznym terminie ?? co radzicie posiac ??

#246 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:17

Opryski rzepaku i innych oleistych może gorczyce zasiej na poplon?

#247 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:07

Opryski rzepaku i innych oleistych a plon był ze ma byc juz poplon? juz zdecydowalem co dosieje;

#248 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak w waszym rejonie wyglada sprawa łuszczynca? w mojej okolicy tam gdzie opryskane jest ok ale kto nie opryskałto szkody sa i to u niektorych dosc duze.

#249 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:46

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pryskałem w momencie opadania kwiatków a i tak trochę szkody jest!

#250 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 07:00

Jak w waszym rejonie wyglada sprawa łuszczynca?

nie spotkałem się z taką nazwą, ale myślę, że chodzi Ci o pryszczarka, bo w zasadzie robi on 80% szkody na strąkach rzepaku. Jest tego po całej Polsce full. Na pomorzu jest. Byłem 2 lata temu w okolicach Gór Świętokrzyskich, tam tego jest chyba jeszcze więcej, więc można powiedzieć że lata to wszędzie.

Jeśli chodzi chodzi o zabiegi to ja uważam, że jeden zabieg jest za mało! robiłem różne warianty na przełomie 3 lat i teoria pracowników syngenty sprawdza się w 100% a poniżej warianty:

1) początet opadania płatków zwykły insektycyd (np Karate Zeon), po 7-10 dniach Mospilan
2) początek opadania płatków insektycyd i powtórzyć po 7-10 dniach

Aaaa pierwszy zabieg robię z grzybówka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 07:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Środki na pszeniczkę już zakupione: Rubric, Orius oraz Danadim. Dziś i jutro będę pryskał na kłos :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#252 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 15 czerwiec 2010 - 21:25

nie spotkałem się z taką nazwą, ale myślę, że chodzi Ci o pryszczarka, bo w zasadzie robi on 80% szkody na strąkach rzepaku. Jest tego po całej Polsce full. Na pomorzu jest. Byłem 2 lata temu w okolicach Gór Świętokrzyskich, tam tego jest chyba jeszcze więcej, więc można powiedzieć że lata to wszędzie.

Jeśli chodzi chodzi o zabiegi to ja uważam, że jeden zabieg jest za mało! robiłem różne warianty na przełomie 3 lat i teoria pracowników syngenty sprawdza się w 100% a poniżej warianty:

1) początet opadania płatków zwykły insektycyd (np Karate Zeon), po 7-10 dniach Mospilan
2) początek opadania płatków insektycyd i powtórzyć po 7-10 dniach

Aaaa pierwszy zabieg robię z grzybówka.

rzepak nie ma strąków tylko łuszczyny to tak dla wiadomości
u mnie pojawił się jakieś 6 lat temu i od tamtej pory pryskamy i wiem jedno próba niszczenia robaków nic nie daje, niszczyć można muchę nie trzeba do tego żadnych nadzwyczajnych środków bo mucha nie żeruje tylko znosi jaja więc środki układowe nie mają większego sensu wystarczy zwykły cyperlik za nieco ponad 10 zł na ha i jest dobrze, pryskamy zazwyczaj około 5-7 dni od opadania pierwszych płatków razem z fungicydami i efekt jest taki że brak tego szkodnika w uprawie czyli nie ma sensu przepłacać trzeba tylko dobrze trafić w nalot, a środki układowe to tylko strata pieniędzy bo nic więcej nie dadzą bo mucha nie żeruje

#253 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 04:47

Opryski rzepaku i innych oleistych no ale to chowacz podobnik "szykuje" miejsce w łuszczynie do składania jaj pryszczarce a więc to głównie jego musimy zwalczyć.

#254 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 16 czerwiec 2010 - 19:58

Opryski rzepaku i innych oleistych ale chowacza akurat tego masz w czasie kiedy pryskasz na słodyszka zazwyczaj kilka razy więc on jest niszczony

#255 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 16 czerwiec 2010 - 21:46

Opryski rzepaku i innych oleistych tak jak by nalot trwał jeden dzień to byś z nim wygrał a ten co był dzień wcześniej lub dzień później zrobił swoje i jajeczko czeka w łuszczynie zastosowałem jeden oprysk na opadanie płatka proteusem i mam spokój pozdro
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#256 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 20:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Przez te deszcze nie opryskałem na płatka od grzyba i na robaka, ptanie czy jest teraz sens pryskac, widac grzyba na roślinach na niektórych nawet bardzo i też łuszczyny są zaatakowane przez robaka.. Co robić - doradźcie.

#257 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 21:06

Opryski rzepaku i innych oleistych w tej fazie juz sie nieoplaca wjezdzac w pole duze szkody i brak efektu .
u mnie w okolicy lepiej bylo pryskac przed samym bedzczem 0,5H niz jak byla pogoda jak rzepak konczyl kwitnac
nie ma zadnego efektu

#258 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 08:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja pryskam zawsze w fazie kwitnienia ponieważ najwazzniejsze jest zeby zwalczyc chowacza podobnika a jego następca ma znacznie utrudnione skłądanie jaj... pozatym zwalaczanie pryszczarka kapustnika przesówa sie w kalendarzu o jakies 10-12 dni a straty powstałe przy zabiegu wówczas sa znacznnie wiksze jak na poczatku kwitnienia pozdrawiam:]

#259 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 03 lipiec 2010 - 15:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy pryskać rzepak na suchość? Podobno ma się 2 tygodnie przed koszeniem, więc za tydzień powinno się już pryskać? Jaki środek polecacie wujek ma Randoup.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 08:26

Opryski rzepaku i innych oleistych W którym momencie powinno się desykować dokładnie rzepak? Gdzieś czytałem ze jak zegniemy łuszczyne w literke U i pojawią się pękniecie to jest odpowiedni moment i jak wilgotność nasion jest mniejsza niż 30 %? Bo sporo cześć tego co zasiałem ma taki brązowo zielonkawy kolor i nie jestem pewien czy to juz ten moment a sieje rzepak 1 raz dopiero.