Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8790 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 maj 2013 - 11:23

Opryski rzepaku i innych oleistych jesli masz ladny rzepak daj cos ze strobiluryna.jest jeszcze nowosc na ten sezon propulse

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:18
  •  

#2562 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 11:51

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie pojawily sie już pierwsze kwiaty ale jest też mnóstwo słodyszka. Jak myślicie potraktować go teraz Proteusem czy jest już zapuźno?

U mnie pojawily sie już pierwsze kwiaty ale jest też mnóstwo słodyszka. Jak myślicie potraktować go teraz Proteusem czy jest już zapuźno?

U mnie pojawily sie już pierwsze kwiaty ale jest też mnóstwo słodyszka. Jak myślicie potraktować go teraz Proteusem czy jest już zapuźno?

#2563 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:46

Opryski rzepaku i innych oleistych a wcześniej coś dawałeś ? jak jest mnóstwo to jeszcze trzeba zwalczać o ile nie zeżarły pąków wcześniej. z jakiego regionu jesteś ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#2564 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Co sądzicie o oprysku pictorem? Koszt to ok 170zł/ha więc nie mało, pytanie czy to się zwróci?

#2565 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:54

Opryski rzepaku i innych oleistych jak zainwestujesz w litr wódki to zawsze Ci się zwróci :) a po Pictorze no to przy ładnym rzepaku możesz sobie obliczyć że to może być wzrost plonu o np. 100 kg z ha i inwestycja również się zwróci
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#2566 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:47

Opryski rzepaku i innych oleistych pictor czy amistar ?? co lepsze ??

#2567 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3216 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Pewnie że to pierwsze.

Edytowany przez Tomek90, 03 maj 2013 - 15:59.

#2568 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 03 maj 2013 - 23:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Czytam etykietę pictora i pisze na nim : Środek stosować od fazy zielonego pąka do początku fazy kwitnienia. Większość z Was stosuje ten środek na opadanie pierwszych płatków , czy ten zabieg jak Wy robicie w późniejszym terminie jest tak samo efektywny jak w zalecanym okresie przez producenta ????

#2569 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 maj 2013 - 06:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy można mieszć Vital B z siarczan magnezu i Proteusem? :rolleyes:

#2570 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 maj 2013 - 07:08

Opryski rzepaku i innych oleistych strobiluryny mają przede wszystkim działanie prewencyjne, więc trzeba je dawać zanim wystąpią widoczne objawy chorób. Z tego powodu nie należy przesadzać z przeciąganiem zabiegu. Dając wiosną dawkę zalecaną 0,5L mamy 100g strobiluryny, a jest to minimalna dawka, aby zapewnić nam skuteczną ochronę na około miesiąc czasu. Po tym okresie ochrona sukcesywnie spada. Dodam, że zwiększenie dawki strobiluryny wydłuża jej działanie. No i meritum sprawy......
Nie ma sensu dawać pictor na zielonego pąka z 2 powodów. Po pierwsze jest to zbyt krótki okres od pierwszego zabiegu, który w tym czasie powinien nam jeszcze chronić roślinę, a przynajmniej jego działanie skończyło się na tyle niedawno, że o grzybach nie ma mowy. Po drugie dając strobilurynę na zielony pąk (u mnie pomijając ten nietypowy rok jest to III dekada kwietnia) zabieg musiałby trzymać w zasadzie 3 miesiące do żniw. Byłbym bogaty gdybym wynalazł taki fungicyd w "normalnych pieniądzach". Dając drugi zabieg na początek opadania płatków rozkładasz racjonalniej ochronę fungicydową no i bonus, że można wykonać z nim zabieg insektycydowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 04 maj 2013 - 07:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Pictor to nie tylko strobiluryna ,to fungicyd dwuskładnikowy z drugą substancją ,która działa interwencyjnie boskalid, z moich doświadczeń mogę stwierdzić,że ten preparat stosowany w fazie opadania pierwszych płatków daje znakomite efekty ,oczywiście na plantacjach prowadzonych od początku intensywnie.

#2572 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2013 - 08:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Co sądzicie o propulse?Zachwala bayer że ma działać ponad miesiąc.

#2573 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 04 maj 2013 - 13:11

Opryski rzepaku i innych oleistych podobno proteusa można dawać dwa razy podczas wegetacji i ja będę musiał dać napewno około wtorku i się zastanawiam czy sprawdzony proteus teraz i na opadanie czy teraz np. plenum jeszcze nie sprawdzony? Słodyszek łazi ale nic nie uszkadza narazie ale po pyrinexie i minuecie już mija 7 dzień

#2574 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 maj 2013 - 14:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w czwartek pryskalem Avaunt-em na słodyszka... o dziwo nie ma go u mnie w tym roku jakoś mega dużo w przeciwieństwie do moich sąsiadów., jeden pryskal juz trzeci raz w ciagu tygodnia bo niby Proteus i cos tam jeszcze nie podzialaly... teraz dal dursbana

#2575 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 maj 2013 - 15:30

Opryski rzepaku i innych oleistych avaunt dobry środek substancja czynna świeża. jest mało słodyszka bo jest zimno całkiem na razie. zobaczymy później czy nie będzie kolejnych nalotów

#2576 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym będziecie zwalczać pryszczarka w tym roku i czy ma to sens jak było mało chowacza

#2577 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:21

Opryski rzepaku i innych oleistych chowacz podobnik jeszcze sie pojawi razem z pryszczarkiem.planuje mospilan w polaczeniu z pyretroidem

#2578 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. pryskałem we czwartek dursban delta o,6/ha + mospilan w pełnej dawce 120gr\ha i słodyszek dalej sobie grasuje w pakach. 5 godzin po oprysku padał lekki deszcz czy te srodki mogły nie zadziałac?

#2579 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:53

Opryski rzepaku i innych oleistych srodki powinny dzialac.moze masz nalot slodyszka .pojedza i powinny spadac.dursbanu delta daje sie 1.5 l

Edytowany przez slawek2209, 04 maj 2013 - 18:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 04 maj 2013 - 22:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy opryskałem 4 dni temu Mospilanem na słodyszka i chwilowo go nie było a potem się znowu pojawił przedstawiciel mówił mi że to są nowe naloty i on żyje ale nie żeruje i spada po paru godzinach co wy na to, to prawda? :)