Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#221 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 maj 2010 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych jeśli ktoś chce stosować amistar to tylko z dodatkiem tebukonazolu w dawce 0,5+0,5l. ponieważ amistar nie daje odpowiedniego zabezpieczenia przed zgnilizną twardzikową,do czego przyznał się przedstawiciel syngenty a sam boleśnie odczułem dwa lata temu w tym roku jade pictorem na płatek do tego mospilan i agroleaf K.co do desykacji to w moich stronach dobry rzepak bez desykacji to pózniej jak pszenica by dojrzał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:10
  •  

#222 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 maj 2010 - 22:15

Opryski rzepaku i innych oleistych agroleaf K w jakiej dawce? w jakiej fazie, na opadający płatek? podczas kwitnienia podobno nie wolno dodawać nawozów i odrzywek...

#223 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 13 maj 2010 - 19:59

Zupełnie nie chodzi mi o osypywanie się nasion, ani o jednoczesne odchwaszczanie. Jak kiedyś zarobię na nowy lub w miarę nowy kombajn to przestaję desykować rzepaki. Póki co to różnica polega na tym, że niedesykowany rzepak koszę prawie dwa razy dłużej, jak chcę szybciej pojechać to mam "pewną wizytę" na wytrząsaczach, ew. dłubanko w młocarni. Poza tym dzięki desykacji - tak jest u mnie od kilku lat- wjeżdżam na pole ze 2, 3 dni wcześniej co przedkłada się na ok 50zł różnicy w cenie na tonie w punkcie skupu. Ostatnia rzecz to to, że łuszczyny dolnego i średniego piętra potrafią być długo zielone lub zielonkawe i nawet jeżeli rzepak już nadaje się do omłotu to przy luźno puszczonym klepisku (bo jak dawałem ciaśniej to miałem zaprany kombajn)potrafi wyrzucić te niedoschnięte łuszczyny na wytrząsacze i papa ziarenka :lol:

Masz racje,jak ruszy skup to cena spada 20-30zł dziennie,tak więc trzy dni i już prawie 100zł sie na zbiera.A i omłot jest inny ,zwłaszcza w dołkach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 maj 2010 - 15:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja osobiście desykacji nie stosuje, ja może jeszcze raz wjadę w rzepak bo może równo dojrzewać nie będzie to na dojrzewanie popryskam

#225 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 maj 2010 - 08:32

Zupełnie nie chodzi mi o osypywanie się nasion, ani o jednoczesne odchwaszczanie. Jak kiedyś zarobię na nowy lub w miarę nowy kombajn to przestaję desykować rzepaki. Póki co to różnica polega na tym, że niedesykowany rzepak koszę prawie dwa razy dłużej, jak chcę szybciej pojechać to mam "pewną wizytę" na wytrząsaczach, ew. dłubanko w młocarni. Poza tym dzięki desykacji - tak jest u mnie od kilku lat- wjeżdżam na pole ze 2, 3 dni wcześniej co przedkłada się na ok 50zł różnicy w cenie na tonie w punkcie skupu. Ostatnia rzecz to to, że łuszczyny dolnego i średniego piętra potrafią być długo zielone lub zielonkawe i nawet jeżeli rzepak już nadaje się do omłotu to przy luźno puszczonym klepisku (bo jak dawałem ciaśniej to miałem zaprany kombajn)potrafi wyrzucić te niedoschnięte łuszczyny na wytrząsacze i papa ziarenka Dodany obrazek

To właśnie dolne 2/3 łuszczyn robi plon.
Lepiej jest dobrze chronić plantację i później kosić, nawet po przenicy.
Dobrze chroniony rzepak nie osypuje się tak bardzo.
Trzeba mieć tylko mocne nerwy i nie przejmowac się górnymi łuszczynami no i tym że sąsiad już kosiDodany obrazek.

U mnie na razie wygjąda na to, że jedną odmiane będę kosił po pszenicy.

Pozdrawiam

#226 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 maj 2010 - 11:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś wreszcie nie pada, ale w polu mokro pytanie wiec czy ma sens pryskac dzis pszenice na chwasty?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#227 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 maj 2010 - 15:36

Opryski rzepaku i innych oleistych a to jeszcze nie pryskałeś pszenicy? Trochę juz późno, teraz też zimno trochę.

#228 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 15 maj 2010 - 17:49

Dziś wreszcie nie pada, ale w polu mokro pytanie wiec czy ma sens pryskac dzis pszenice na chwasty?

A co ty do tej pory robiłeś że pszenica nie opryskana?.

#229 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 15 maj 2010 - 18:35

Opryski rzepaku i innych oleistych od 1 maja u mnie pada bez przerwy, do 1 uprawialem pod QQ zeby ja zasiac 2 ale jak zaczelo padac tak pada do dzsiaj B)
PS bedzie dzialac jeszcze na nia oprysk? to ze ja pogniote to walic tylko zeby chwasty w niej nie rosly...
u nas tez ludzie nie maja wszystkich ozimin popryskanych, ten rok to paranoja jakas :)

#230 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych może i będzie działać ale zależy też czym opryskasz i w jakiej dawce. Zawsze na pewno przyhamujesz chwasty-lepiej późno niż wcale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Dokladnie, myslalem nad Huzarem ale koledzy z czatu powiedzieli ze moze sie nie sprawdzic, moze bedzie sie dalo oddac jeszcze ten Huzar a kupic Grodyla B)

#232 Share lukaso100

lukaso100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 maj 2010 - 18:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie pryskałem rzepaku od samosiewów. Co teraz mogę zrobić?

#233 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 20 maj 2010 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych teraz to już nic nie zrobisz! A co Ci wyszło?

#234 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 23 maj 2010 - 10:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Proponuje Starane napewno mozesz pryskac i to nie wpłynie na plon. Jest tylko pytanie jakie masz chwasty i czy Starane ma je wrazliwe,mususz sprawdzic. Mam tu na mysli zboza ozime.

#235 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 maj 2010 - 10:46

Opryski rzepaku i innych oleistych na co proponujesz to starane? na samosiewy? :rolleyes:

#236 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 25 maj 2010 - 06:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Starane jest na chwasty dwuliscienne w zbozach .

#237 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2010 - 20:16

Opryski rzepaku i innych oleistych to jest temat o rzepaku ;)

#238 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 02 czerwiec 2010 - 20:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie potrzebuję jakiś tani ale skuteczny oprysk na poplon z rzepaku,ponieważ rzuciły się na niego chwasty.Nie chciał bym wydawać na to dużo kasy bo jest to poplon ale jest jeszcze za mały do przyorania(siany wiosną).

Co proponujecie?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#239 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 10:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Chwasty to jest pojęcie względne :) @benek79 ma trochę racji starane można stosować w rzepaku, nie koniecznie weźmie te jednoliścienne, ale pewnie niedopatrzenie :D @prorok walnij 300ml/ha starane. Zerknąłem na fakturkę, wyjdzie Cię jakieś 29PLN brutto. Możesz mieć chwilowy efekt obwiędnięcia liści rzepaku, ale nie ma się czym martwić będzie git. Tylko jest kwestia jakie masz chwasty. Zresztą zobacz etykietę na www czy środek będzie trafiony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za zainteresowanieDodany obrazek.
Najwięcej jest jak to u mnie na to mówią choinek,nie wiem skąd się tego tyle nasiałoDodany obrazek. Chciałbym podratować ten poplon bo do przyorania jest za mały, a nawet przyoranie go nie załatwi problemu chwastów.Zostawić w spokoju też nie ma sensu bo jak go chwasty przy hukną to nic z niego nie będzie.Tak sobie fajnie rósł ale u mnie ciągle deszcze i trawa rośnie jak szalona...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!