Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share jendreks

jendreks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:35

Opryski rzepaku i innych oleistych No wlasnie,... to jak to jest z ta GALERA, bo producent pisze, ze mozna stosowac do fazy wytworzenia pakow kwiatowych.
Moj rzepak ma narazie okolo 10cm przyrostu i pakow kwiatowych jeszcze nie widac, wiec teoretycznie mozna stosowaca.Chyba ze czegos tu nie zrozumialem?...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 03:23
  •  

#2362 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:31

Opryski rzepaku i innych oleistych tez sie zastanawiam, co wiecej, czytam o jej plonotwórczym działaniu http://msdssearch.do...fromPage=GetDoc i jakoś mam mieszane uczucia.
Sam mam ochotę poprawić jeszcze rzepak na dwuliścienne ale nie wiem kogo słuchać.
Zastanawia mnie jeszcze to że praktycznie ten sam skład substancji aktywnych w Nawigatorze już nie nadaje sie do stosowania wiosennego :/

#2363 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 12:49

Opryski rzepaku i innych oleistych pisze do pąków kwiatowych to znaczy tak się stosuje jak zaleca producent i etykieta a nie jak się komuś przysniło ja mam zamiar dopiero w czwartek pryskać, rzepak dopiero co ruszył także nie ma co się spinać do pąków to mu jeszcze z 2 tyg brakuje i do tej pory mam czas także zależy jaka część polski to w rożnej fazie jest rzepak i każdy jedzie kiedy może

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#2364 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:02

Opryski rzepaku i innych oleistych pąk kwiatowy masz wytwozony juz jak rzepak jest jeszcze w rozecie,strzelanie w ped jest obecnie w rzepaku.więc termin bezpiecznego stosowania galery minął

#2365 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja tam dziś jade z galera ryzyko, ale potem sobie nie dam rady z chwastem bo jest go naprawde sporo ... dam znać co sie stanie po zastosowaniu galery w opóźnionym terminie :) Oby nic

#2366 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:51

Opryski rzepaku i innych oleistych jesli nie masz wyboru to i tak musisz zwalczyc jakos te chwasty.galera przystopuje troche wzrost rzepaku ale wyraznych uszkodzen nie powinno byc

#2367 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 22 kwiecień 2013 - 16:13

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy co polecacie na chowacza i słodyszka teraz? w przystępnej cenie na 6,3ha
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#2368 Share jendreks

jendreks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja dzis jade na slodyszka cyperkilem od wczoraj nalecialo 25 szt.chowaczy zlapalem 6.
Okolice Sandomierza

#2369 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:41

Opryski rzepaku i innych oleistych sam cyperkil jest zaslaby.na pierwszy zabieg trzeba polaczyc go z dursbanem.

#2370 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:01

Opryski rzepaku i innych oleistych W sobotę opryskałem na robale łącznie z asahi i mikro. Wczoraj nie znalazłem ani jednego :) Dzisiaj poszła Galera. Zobaczymy co będzie. U mnie chyba się robi susza bo rzepak jakoś dziwnie wygląda. Liście mu się dziwnie pomarszczyły i zrobiły się grubsze :blink: .
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Master 20002 u mnie to samo lascie jakby pomarszczone. Faktycznie przydalo by sie troche deszczu , mimi ze w dolkach stoii woda to na wzniesieniach sucho jak diabli.

#2372 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:45

Opryski rzepaku i innych oleistych rzepaki w tym roku opóźnione i sucho się robi , trzeba dać odżywki

#2373 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mozna pryskac tebu + dursban + cyperkil jak nadaj przymrozki w nocy ??
PS. Czy mozna pryskac razem Galrea z Labradorem czy lepiej oprskac odzielnie??

Edytowany przez mathewc385, 22 kwiecień 2013 - 20:13.

#2374 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:14

rzepaki w tym roku opóźnione i sucho się robi , trzeba dać odżywki

I co Ci z tych odżywek. Dałem i jakoś nic się nie zmieniło. Za tydzień poleci tebu, mikrokomleks i mocznik. A około soboty druga dawka N. A jak będzie sucho to ani woda święcona nie pomoże.

Panowie mozna pryskac tebu + dursban + cyperkil jak nadaj przymrozki w nocy ??

Ja opryskałem na robala i w nocy przyszedł przymrozek i robale pospadały. Może to podwójna moc? :ph34r:
A co do oprysku na jednoliścienne to nie jest już późno?? Tymbardziej mieszając. Galera troszke kopie po tyłku rzepak więc już bym jej nic więcej na raz do szczęścia nie dawał. Po galerze min. 3 dni przerwy od oprysku. Ja chyba przejadę tylko boki pól bo tam pojawiaja się jakieś jednoliścienne. Najpierw zobaczę co się stanie po samej galerze.

Edytowany przez master20002, 22 kwiecień 2013 - 20:19.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2375 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja pryskalem w piątek dursbanem i ammo super a dzisiaj toprexem. Po skończonej robocie wybrałem się na oględziny i widziałem że w zwiniętym pędzie głównym występuje sporadycznie słodyszek. Niektóre żywe a inne padłe. Pryskać to znów czy co robić?

#2376 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:28

Opryski rzepaku i innych oleistych To zależy ile ich jest. Czy się opłaci. Dursban chyba działa też żołądkowo, więc może jak spróbuje tego "miodku" to da sobie spokój. Tak jak jego towarzysze.

Edytowany przez master20002, 22 kwiecień 2013 - 20:31.

#2377 Share krywus

krywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:01

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie w sobote poleciał Dursban + cyperkill, bo w naczynku troche topielców było chowacze i słodyszki.

dziś natomiast poszła zupka. Toprex, Bor, Molibden, OSD Fosfor, Aminocat, Maximus Aminomicro, Mocznik 15 kg / 300L. rzepak idzie ostro w główny pęd. pąki już widoczne.

jutro jak dopisze pogoda na drugim polu ta sama zupka tylko zamiast toprex będzie Orius.

#2378 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:03

Ja opryskałem na robala i w nocy przyszedł przymrozek i robale pospadały. Może to podwójna moc? :ph34r:
A co do oprysku na jednoliścienne to nie jest już późno?? Tymbardziej mieszając. Galera troszke kopie po tyłku rzepak więc już bym jej nic więcej na raz do szczęścia nie dawał. Po galerze min. 3 dni przerwy od oprysku. Ja chyba przejadę tylko boki pól bo tam pojawiaja się jakieś jednoliścienne. Najpierw zobaczę co się stanie po samej galerze.

Jestem z Lubelskiego takze raczej jeszcze nie jest za pozno w ta sobote poszla dopiero 1 dawka saletry a o pryskaniu jeszcze mało kto mysli. Tez mi sie wydaje ze pepiej nie stresowac podwojnie rosliny ale wolałem sie zapytac ;)

#2379 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Nerwowi strasznie jesteście z tymi robakami wszystkich się nie pozbędziecie.
Popryskajcie i z 5 dni zajmijcie się czymś innym. Dłużej pożyjecie i mniej $$$$ wydacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:53

Jestem z Lubelskiego takze raczej jeszcze nie jest za pozno w ta sobote poszla dopiero 1 dawka saletry a o pryskaniu jeszcze mało kto mysli. Tez mi sie wydaje ze pepiej nie stresowac podwojnie rosliny ale wolałem sie zapytac ;)

Też jestem z lubelskiego okolice Lublina dokładnie , ja bym ci radził dawać już 2 dawke albo było zrobić 1 dawkę bo rzepak żre teraz azot jak gupi , a pryskać już trzeba od robala + odżywki , + ja jutro pryskam galera , pąki już sa małe i schowane ale sa jak sie odsłoni liscie więc mam strach ,