Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych nie ma jak nurella na pierwszy zabieg reszta to fajans... szkoda że ją w Polsce wycofali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 22:03
  •  

#2282 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 22:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam!
Mam pytanie czy ktoś z was orientuje się może do jakich oprysków powinno się stosować adiuwant a do jakich nie? Posiadam Asystent+ i chce go zastosowac do oprysku na chowacza
(dursban + asahi). Wiem na pewno ze do fungicydów i do herbicydów ale nie orientuje sie jak z resztą, no i jak to jest w mieszaninach np: tilmor+ siarczan magnezu+basfoliar+bor+ dursban?

#2283 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 22:33

nie ma jak nurella na pierwszy zabieg reszta to fajans... szkoda że ją w Polsce wycofali

Ale bez problemu można ja zrobić z dostępnych środków.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2284 Share CARYX

CARYX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 05:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do nurelli mam zakupiony dursban i cyperkil tosamo co nurella będzie, czy na drugi zabieg będzie dobra ta mieszanka czy lepiej dać na pierwszy, na pierwszy zabieg planowałem karate zeon+ toprex+bormax+tytanit czy to dobre będzie rozwiązanie?

#2285 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 06:02

Opryski rzepaku i innych oleistych musisz tak kombinować aby po zabiegu jeszcze przez jakieś 2 tygodnie rzepak nie zakwitł bo pszczoły potrujesz

#2286 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 12:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Planuję jechać Toprex +Micro top+Proteus można dać w jednym zabiegu?

#2287 Share Jarunio666

Jarunio666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:54

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam pytanie jakim środkiem zwalczyć fiołka i chabra w rzepaku...???

#2288 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam :) w piątek mam zamiar opryskać rzepak na chowacza mieszanką Dursban 480EC, Decis, Ekolist i mikro RB co sądzicie o tych opryskach i co byście polecili na grzyba oraz skracanie ? Z góry dziękuje za odp ;)

#2289 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:42

Panowie mam pytanie jakim środkiem zwalczyć fiołka i chabra w rzepaku...???

Mam ten sam problem i dowiedziałem się że na fiołka nic już nie da, ale on taki groźny nie powinien być no chyba że jakiś mutant :P a na chabra to galera 450 zł na 3 ha tak około ale jest szansa że fiołka też powstrzyma, można też lontrel lub zamieniki ale ma o jedną substancję mniej od galery ale chabra weźmie

#2290 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam takie pytanie bo na jesieni nie pryskałem rzepaku bo balem się że nie przezimuje i muszę teraz opryskać 3 ha za dużo chwastów na razie nie ma ale trzeba opryskać, chciałbym też między innymi dać coś od perzu bo się trafia na polu, znalazłem takie środki
Labrador 05 EC -3l/ha
Pantera 040EC - 2 l/ha
Golden Pyzamid 50 WP - 1,5l/ha
Lampart 05 EC -3l/ha
Taurus 05/EC -1 l/ha
Może ktoś z was stosował któryś z tych środków lub by polecił go w większym lub mniejszym stopniu lub może jakiś inny środek co zwalczyłby perz teraz w rzepaku
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 22:06

Opryski rzepaku i innych oleistych ja jesienią stosowałem supero 05 ec w dawce 0.5l i perz zlikwidował i wychodzi najtaniej

#2292 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 kwiecień 2013 - 07:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie potrzebuje porady. Chciałbym prysnąć rzepak taka mieszanką: zostało mi troche nurelle i uzupełnić to dursbanem i cyperkilem, insol 5, bormax, asahi i własnie nie wiem czy dodawać jakiś środek na chwasty? Czy będzie za bogato? Nie chce żeby mi zareagowało w jakiś nieporządany sposób. A za 3-4 dni pójdzie tebukonazol, mikrokompleks i mocznik. Moze być taka zupka i taki odstęp czasu??
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2293 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 18 kwiecień 2013 - 10:14

ja jesienią stosowałem supero 05 ec w dawce 0.5l i perz zlikwidował i wychodzi najtaniej

nie pamiętasz ile kosztował? bo w internecie pisze że działa na chwasty jedno liścienne i 1l/ha trzeba
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#2294 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 11:49

Panowie potrzebuje porady. Chciałbym prysnąć rzepak taka mieszanką: zostało mi troche nurelle i uzupełnić to dursbanem i cyperkilem, insol 5, bormax, asahi i własnie nie wiem czy dodawać jakiś środek na chwasty? Czy będzie za bogato? Nie chce żeby mi zareagowało w jakiś nieporządany sposób. A za 3-4 dni pójdzie tebukonazol, mikrokompleks i mocznik. Moze być taka zupka i taki odstęp czasu??

Mieszanka insektycyd+odrzywka+ biostymulator może być jak najbardziej. A jaki chcesz ten herbicyd domieszać? Moim zdaniem sobie go podaruj lub opryskaj osobno. Taki kompot może na zdrowie roślinom nie wyjść.

nie pamiętasz ile kosztował? bo w internecie pisze że działa na chwasty jedno liścienne i 1l/ha trzeba

To wszystko generyki Targa super, Elegant Leopard, Pilot, Pantera, ta sama substancja aktywna i ta sama koncentracja. Z tego najtaniej wychodzi Elegant jakieś 50 zł/l . Na samosiewy wystarczy 0,5l/ha w przypadku perzu trzeba zastosować 1-1,5 l/ha ale takie dawki są już niebezpieczne dla rzepaku.

#2295 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 kwiecień 2013 - 13:35

Opryski rzepaku i innych oleistych A można mieszać galere z jakimś na jednoliścienne? np Leopard Extra 05 EC
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2296 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:00

Mam pytanie czy ktoś z was orientuje się może do jakich oprysków powinno się stosować adiuwant a do jakich nie? no i jak to jest w mieszaninach np: tilmor+ siarczan magnezu+basfoliar+bor+ dursban?

Ogólnie adjuwanty dodaje się do chwastobójczych. Te co mają formulację OD zawierają już adjuwany. Ja dodaję do herbicydów i fungicydów. Neutralny- do wszystkiego jest adjuwant olejowy (np Olemix)

Panowie mam pytanie jakim środkiem zwalczyć fiołka i chabra w rzepaku...???

Galera zwalczy chaber, fiołek średnio wrażliwy i go nie spali, tylko przytrzyma.

Może ktoś z was stosował któryś z tych środków lub by polecił go w większym lub mniejszym stopniu lub może jakiś inny środek co zwalczyłby perz teraz w rzepaku

Mnie tam się widzi Agil, na perz 1,25/1,5L/ha cenowo powinno być dobrze.

Witam mam do sprzedania fabryczne opryski niezbędne w sadownictwie. Na opryski moge wystawić faktury vat. Cena okazyjne, zdecydowanie niższa niż sklepowa.

Ciekawe co kolega ma na myśli przez sklep? Jak wejde do ogrodniczego, to zawsze dostaję wytrzeszczu patrząc na ceny ;)

Panowie potrzebuje porady. Chciałbym prysnąć rzepak taka mieszanką: zostało mi troche nurelle i uzupełnić to dursbanem i cyperkilem, insol 5, bormax, asahi i własnie nie wiem czy dodawać jakiś środek na chwasty? Czy będzie za bogato? Nie chce żeby mi zareagowało w jakiś nieporządany sposób. A za 3-4 dni pójdzie tebukonazol, mikrokompleks i mocznik. Moze być taka zupka i taki odstęp czasu??

Troche przy mocna ta 1 zupka jak dla mnie. Myslę ze bez chwastów jest ok. Na chwast nawet na drugi dzień ale bym nie mieszał.

#2297 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:03

Opryski rzepaku i innych oleistych czym się różni amistar 250 sc od amistar xtra 280 sc??
cena na 1h amistar 250 sc to około 200zł, cena amistar xtra 280 to 160 zł,

Jesienią stosowałem tebu, teraz chcę zastosować toprex lub caryx aby rzepak lepiej rozwinął boczne rozgałęzienia, który środek bedzie lepszy?

#2298 Share Jarunio666

Jarunio666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Naprawdę nie ma herbicydu który by zniszczył fiołka polnego w rzepaku .???

Właśnie toprex czy caryx ???
Kto stosował niech da znać... ;)
I co sądzicie o asahi...Warto go stosować...?

#2299 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:42

Opryski rzepaku i innych oleistych No jak to czym? Składem chemicznym :) Amistar zawiera strobilurynę - azoksystrobina, a do Xtra doliali jeszcze triazol - cyprokonazol.

A można mieszać galere z jakimś na jednoliścienne? np Leopard Extra 05 EC

Nie radzę. W środkach tego typu wręcz zaleca się odstęp między zabiegiem dwu- i jedno- liściennymi choć 3 dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:06

Opryski rzepaku i innych oleistych w jakich proporcjach mieszacie ten dursban i cyperkil? Nie opłaca się jekchać samym Dursbanem tak jak miałem zamiar? Jeszcze jedno, czy te środki można podać razem z odżywką, siarczanem magnezu i Toprexem?