Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:38

Opryski rzepaku i innych oleistych witam
czy mozna polaczyc w zabiegu TOPREX +PROTEUS+MACZNIK(50KG NA 1000LWODY)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 00:23
  •  

#2242 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Mozesz łączyć.

#2243 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:41

Opryski rzepaku i innych oleistych czy zastosowanie TOPREXU teraz spowoduje mi skrócenie rzepaku , z ulotki toprexu wychodzi ze pryskac wiosna przy ruszeniu wegetacji .znalazlem tez opis ze w fazie bbch 50 kiedy roslina ma 15-20 cm wykonujemy zabieg fungicydem triazolowym w celu przychamowania wzrostu i pobudzenia do rozwoju pedów bocznych . wiec ktory termin jest lepszy i przyniesie lepszy efekt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:46

Opryski rzepaku i innych oleistych toprex stosuje sie jak rosliny maja wysokosc 15-20 cm.wczesniej nie ma sensu

#2245 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Przyłączam sie do pytania, dodatkowo zapytam czy ktoś będzie poprawiać samosiewy zbóż? Jeśli tak to czym? Mam trochę uraz do Fusilade i zastanawiam się nad Targą 10 lub Labradorem. Zabieg Fusilade przy górnej dawce to koszt ok 100zł a Labradorem 50zł :/ Teraz pytanie czy droższe znaczy lepsze.

@sławek2209: jesteś pewien odnośnie terminu stosowania Toprexu? Etykieta wyraźnie mówi że stosować go zaraz po ruszeniu wegetacji. Z ciekawości obejrzałem

gdzie panowie pewnie mieli z góry narzucone teksty od firmy Syngenta ale każdy mówi że na wiosnę stosować jak najwcześniej. Możliwe że i ja sie pokuszę żeby nie dublować Caryxa. Zastanawiałem się bo mi z zeszłego roku zostało trochę Tebu (tebukonazol) i nawet on formuje łan ale chyba zostawię go sobie na płatka.

Edytowany przez tobago, 14 kwiecień 2013 - 18:42.

#2246 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 18:37

Opryski rzepaku i innych oleistych labradorem pryskalem jesienia i efekt dobry.wiosna nigdy nie zwalczalem samosiewow

#2247 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:16

Opryski rzepaku i innych oleistych labradorem pryskałem 2 razy a to dlatego że w pierwszym roku wykosił wszystkie samosiewy a w drugim nawet nie przypalił końcówek. Nie byłem odosobnionym przypadkiem bo u wielu innych rolników w tym samym roku i po kupnie w tej samej firmie po zastosowaniu tego środka w zalecanej dawce samosiewom nic się nie stało. Były reklamacje moje i innyh osob, miał byc zwrot pieniedzy itd i na obiecankach się tylko skończyło. Zraziłem się do tego środka. Teraz albo agil,perenal albo pantera choć inni pololecą pewnie fusilade, targę i jej zamienniki.

#2248 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych z zamienników i to do tego polskich jest supero, robią je w Sarzynie, używam je 2 lata i jak na razie świetnie się spisuje

#2249 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:46

Opryski rzepaku i innych oleistych stosuję labrador od 3 lat na jeśień i nigdy nie musiałem wiosną poprawiać

#2250 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale nalot chowaczy, byłem dziś zobaczyć w naczyniu to masakra, tyle ich było. Jutro trza pryskać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja jutro jade Toprexem +Pyrinex+odżywki, Przedstawiciele Syngenty mówili mi żeby bryskać rzepak jak najszybciej zaraz po ruszeniu wegetacji wtedy daje to najlepszy efekty

#2252 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:20

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie też przedstawiciel innej firmy mówił, że pryskać zaraz jak będzie temp dwucyfrowa nie patrząc nawet na żółte naczynia. Może coś w tym jest, może taki rok.

#2253 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:23

Opryski rzepaku i innych oleistych wy tu pitu pitu o chowaczach a u nas dopiero od jutra z nawozami będzie można wjeżdżać.

#2254 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:28

Opryski rzepaku i innych oleistych a co mają chowacze do nwozu trzeba pryskać i tyle

Thug

#2255 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 05:52

Opryski rzepaku i innych oleistych

Przyłączam sie do pytania, dodatkowo zapytam czy ktoś będzie poprawiać samosiewy zbóż? Jeśli tak to czym? Mam trochę uraz do Fusilade i zastanawiam się nad Targą 10 lub Labradorem. Zabieg Fusilade przy górnej dawce to koszt ok 100zł a Labradorem 50zł :/ Teraz pytanie czy droższe znaczy lepsze.

@sławek2209: jesteś pewien odnośnie terminu stosowania Toprexu? Etykieta wyraźnie mówi że stosować go zaraz po ruszeniu wegetacji. Z ciekawości obejrzałem
http://www.youtube.com/watch?v=jJ-pxoCEbG8

gdzie panowie pewnie mieli z góry narzucone teksty od firmy Syngenta ale każdy mówi że na wiosnę stosować jak najwcześniej. Możliwe że i ja sie pokuszę żeby nie dublować Caryxa. Zastanawiałem się bo mi z zeszłego roku zostało trochę Tebu (tebukonazol) i nawet on formuje łan ale chyba zostawię go sobie na płatka.

toprex stosuje od poczatku jak się pojawil.spece od chemi zalecali go poczatkowo przy wysokosci 30cm.pozniej zmienili zdanie ze 15-20 cm i to moim zdaniem dobry termin na toprex.widac ze lepiej skraca jak rzepak jest nizszy podczas zabiegu. kazdy ma inne zdanie co do fazy w jakiej go nalezy stosowac

Edytowany przez slawek2209, 15 kwiecień 2013 - 06:11.

#2256 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 15 kwiecień 2013 - 07:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja też zastanawiam się co zastosować na samosiewy bez uszczerbku na rzepaku. Środek na samosiewy można połączyć z odżywkami, borem, stymulatorem i dursbandem ? czy na samosiewy popryskać osobno i za jakieś 3 dni z resztą wjechać?

#2257 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 07:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Samosiewy to jesienią się zwalcza kolego. Stymulator w jakim celu, masz uszkodzenia po zimie??

#2258 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 08:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Do gramicydu najlepiej nic nie dodawać. No chyba że Lontler lub Galere jeśli masz problem z chwastami dwuliściennymi. Wiosną na same samosiewy zbóż wystarczy 0,5 l Agil lub Fusilade. Po prawdzie wiosną samosiewy zbóż nie są mocno groźne dla rzepaku( no chyba że jest ich bardzo dużo) , rzepak powinien je szybko zadusić. Więc czy jest sens generować niepotrzebnie koszty ?

#2259 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 08:42

Opryski rzepaku i innych oleistych przed chwilą przeszłem się po rzepaku i zauważyłem sporo (chyba) fiołka i tu moje pytanie czy jest sens to czymś pryskać czy rzepak zadusi? na jesień pryskałem metazanex+kalif. Azotu jeszcze nie siałem (błoto) jestem z Lubelskiego, nadawali +17 i słoneczko a tu może z 7 jest i 100% chmur

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 08:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli występuje sam fiołek to sądze że nie warto pryskać. Rzepak sobie poradzi. Fiołek to chwast z reguły niki dorastający do 50cm wysokości. Więc przez rzepak nie przerośnie. A ilość zielonej masy którą wytwarza nie utrudni znacząsco zbioru. Oczywiście konkurencję stanowić będzie. A nawet jeśli zastosujesz galere nic nie powiedziane że go należycie zwalczy. Ponieważ w tym przypadku to chwast średnio wrażliwy.