Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

10779 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:56

Opryski rzepaku i innych oleistych fox można ale musisz sie liczyć z poparzonym rzepakiem a plenum to nowośc dopiero w tym roku wprowadzo z nową substancją czynną jeszcze nie stosowaną w uprawie rzepaku także to ważna rzecz bo jak wiadomo robactwo sie uodparnia

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 07:19
  •  

#2202 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:09

Opryski rzepaku i innych oleistych To jak jest wkoncu z tym asahi przyspiesza strzelanie w ped? Dawanie toprexu po to by rzepak tak szybko nie strzelil w ped a wykształcał boczne pedy a nastepnie pryskanie asahi ktore rzekomo przyspiesza strzelanie w ped mija sie z celem. Jak to wkoncu jest. Chyba ze cos źle zrozumialem rzepak mam 1 rok.

#2203 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Po asahi rzepak szybciej odzyskuje wigor.przy niskim nawozeniu rzepak przyspiesza wybijanie w ped a po asahi tego nie zauwazylem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2204 Share jaffa

jaffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Na jesieni olałem odchwaszczanie rzepaku by nie wtopić 3 rok z rzędu a teraz na wiosnę czeka mnie odchwaszczanie jedno i dwuliściennych i mam takie pytanko:

Mogę zmieszać np. Supero 05 EC i Galera 334 SL w zbiorniku i załatwić odchwaszczanie jednym przejazdem? Ktoś może używał podobne kombinacje?

#2205 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Spore ryzyko. Potężny stres dla roślin.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2206 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8218 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie można mieszać Gaklery z supero.Ja raz pryskałem na wiosnę gramicydem a po tygodniu Galerą. i efekt był opłakany. Galera poszła za późno rzepaku prawie nic nie było.

#2207 Share jaffa

jaffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za info chłopaki, tak właśnie podejrzewałem. A jak długą przerwę zrobić miedzy opryskiem supero i galerą aby rzepaku nie uszkodzić?

#2208 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8218 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych 7 dni mi mówili, ale to za długo, teraz 4 bym zrobił.Mi rzepak wybił w ped i po galerze było po nim., a pierwszy raz pryskałem na wiosnę, poprawka.
Teraz pierwsze pojechał bym galerą a potem gramicydem.

#2209 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:30

Opryski rzepaku i innych oleistych gramicyd w fazie wybijania w ped przyhamuje rzepak

#2210 Share jaffa

jaffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Tomku, Supero też ma niestety ograniczenie do momentu wybijania w pędy więc i tak źle i tak niedobrze. Supero wg etykiety nie ma dolnej granicy temperatury stosowania a galera wymaga średniej temperatury powyżej +8 stopni. Do niedzieli czekają Mnie opady deszczu więc i tak robota w polu będzie stała to może coś wymyśle. Już teraz żałuje, że jesienią nie prysłem.

EDIT: A co myślicie o kombinacji z etykiety Kerb 50 WP 1 kg/ha + Lontrel 300 SL 0,3 l/ha?
http://www.ochronasa.../kerb_50_wp.pdf

Edytowany przez jaffa, 09 kwiecień 2013 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:55

czy ktoś z was stosował w zwalczaniu słodyszka PLENUM ? jaka cena tego mazidła (znalazłem że około 55 zł/ha)?

Juz mam wycenione wszystkie środki, w tym Plenum. Cenę mam 1475PLN/5kg netto. Nowość to jest wiec nie znajdziesz osoby co to stosowała, no chyba, że jest wśród nas osoba biorąca udział w badaniach polowych ;) Już jakiś czas temu słyszałem w kuluarach szkoleń pozytywne nadzieje uczelnianych doktorków związanych z tym środkiem. W związku z tym postanowiłem wypróbować. Co pokarze rzeczywistość ..obaczymy

Supero wg etykiety nie ma dolnej granicy temperatury stosowania a galera wymaga średniej temperatury powyżej +8 stopni.

To że czegoś nie ma w etykiecie nie oznacza, że nie ma jakichś granic. W zasadzie poniżej 5 st. to ja nie pryskam niczym, choćby ze względu na fakt, iż poniżej tej temperatury zmienia się struktura wody ;)

To jak jest wkoncu z tym asahi przyspiesza strzelanie w ped? Dawanie toprexu po to by rzepak tak szybko nie strzelil w pęd a wykształcał boczne pędy a następnie pryskanie asahi ktore rzekomo przyspiesza strzelanie w ped mija sie z celem. Jak to wkoncu jest.

Pewnie, że przyspiesza jak każdy stymulator. Dodaje wigoru roślinie, wspomaga procesy biologiczne, co przekłada się na osiągnięcie pewnych etapów rozwojowych w krótszym czasie. Ale nadal mamy "katalizatory" ogólnorozwojowe i nie zgodzę się do końca z wypowiedzią @herrfilip1 (nie wiem czy się dobrze rozumiemy). Stymulator nie generuje procesu samego strzelania w pęd, ale wspomaga rozwój rośliny, czym przyspiesza przejście rośliny przez dany etap rozwoju . Wydaje mi się to cenna właściwość zwłaszcza przy tegorocznej wiośnie. Nie wiem czy odnosisz się @knoro21 do mojego wcześniejszego postu, ale ja pisałem o zastosowaniu całkiem odwrotnym. Najpierw asahi a po jakimś czasie (gdy roślina osiągnie właściwy rozwój) powiedzmy toprex. Po zastosowaniu asahi, toprex'em chcę opóźnić strzelenie w pęd już lepiej rozwiniętej rośliny, bo chyba będzie ona lepiej rozwinięta w danym czasie niż bez asahi ;)

Edytowany przez darolee, 09 kwiecień 2013 - 22:27.

#2212 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 10:07

Juz mam wycenione wszystkie środki, w tym Plenum.

jakie jeszcze masz środki i w jakiej cenie?

co sądzicie o zaleceniach basf?
http://www.agro.basf..._po_zimie_.html

#2213 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Wiadomo każdy swoje chwali. Co nie oznacza że produkty Basf-u są złe

#2214 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1833 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 22:02

Opryski rzepaku i innych oleistych ja tam z Syngenty dużo środków stosuję szczególnie na chwasty w kukurydzy. zaryzykuję to plenum chyba jak nie podziała polece dursbanem jemu się słodyszek nie oprze. BASF dobra firma ale ceni się też wprost proporcjonalnie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2215 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:55

Opryski rzepaku i innych oleistych ja 3 lata temu mieszałem galere z opryskiem na jednoliścienne i wszystko wyszło ok także nie wiem o co wam chodzi.. robić dwa przejazdy pożną wiosną moim zdaniem słaby pomysł

#2216 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:50

Opryski rzepaku i innych oleistych są jakieś głosy za galerą bo jakoś większość sceptycznie się odnosi? Jak nie galera to co,tak z praktyki oczywiście?

#2217 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:35

Opryski rzepaku i innych oleistych ja tez pryskalem galera plus leopard w tamtym roku na wiosne i bylo dobrzenie zauwazylem jakis negatywnych skutkow kolega ma racje nie ma sensu robic dwoch przejazdow jeszcze teraz nie ma na to czasu ja zastosowalem galere na jesien i teraz nie mam zamiaru wyglada to dosc dobrze najwyzej jakis rumian wyskoczy pozniej rzepak jest opozniony i teraz bedzie gonil jak szalony jak bedzie mial co jesc chwasty nie maja szans jednego roku w ogole nie pryskalem bo sie nie wyrobilem rzepak szedl w ped i wtedy nie wolno juz pryskac od zadnych chwastow i tez bylo po przekwicie bylo troche rumiankow ale poszedl randap i po sprawie nawet przytulii nie bylo....

ale na galere za wczesnie w nocy musi byc min 5 stopni lub wiecej tak szkoda pryskac nie zadziala to tez wiem z doswiadczenia;)

#2218 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 15:37

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie butisan star dał d..y i teraz to cholera wie czym pryskać bo rzepak faktycznie zaczął rosnąć jak szalony a tu jeszcze deszcz pada, Na etykiecie środka kerb pisze że 9 miesięcy po nim można dopiero zboża siać. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

#2219 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:04

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie butisan jakoś dał radę choć trochę puścił, ale nie na tyle żeby poprawiać. Poprawiać chyba będę musiał samosiewy bo fusilade jesienią niewiele zdziałało i teraz widzę jak żytko się zieleni :/ Musiał ktoś poprawiać wiosną samosiewy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:05

Opryski rzepaku i innych oleistych czy galera faktycznie ogranicza fiołka we wzroście?