Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie zbiegnie ci sie bo galera jest do fazy wytworzenia pąków kwiatowych . Czego zakładasz że bedziesz pryskał 3 razy na szkodnika może nie bedzie takiej potrzeby pryska sie jak przekracza próg szkodliwości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 18:47
  •  

#2062 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:20

mam takie pytanie w celu ograniczenia przejazdów cos takiego wykombinowalem
-oprysk od szkodnikow+asahi+odzywka+siarczan+ mocznik+tebu 1l
-galera od chwastow+oprysk od szkodnikow
-na opadajacy płatek od szkodnikow+fungicyd+odzywka mocznik siarczan
I tu moje pytanie czy oprysk od chwastow zbiegnie mi sie z opryskiem od szkodnikow no i czy mozna to zmieszac
Drugie pytanie to czy Tebu wystarczajaco skróci mi rzepak i zabezpieczy od chorób i czy na opadajacy płatek moze byc alert

Zabieg herbicyd + insektycyd być może ci się zbiegnie z zwalczaniem szkodników łodygowych, jeśli owe będzie niezbędne.
Tebu na wiosnę co najmniej w dawce 1 litra na ha. Ale może pomyśl go wzmocnić regulatorem np. CCC w dawce 0,75l/ha.
Alert na kwiatek może być, choć osobiście sadze że to straszne świństwo( toksyczny) a sam carbendazym w rzepaku jest mało skuteczny. Pomyśl może nad innym rozwiązaniem?! Pamiętaj tylko aby wydatek cieczy roboczej w tym zabiegu wynosił co najmniej 300l/ha jeśli chcesz mieć wysoko efektywność grzybobójcza.

#2063 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:07

Opryski rzepaku i innych oleistych major ale skoro rzepak jest pierwszy raz na tym polu to nasilenie chorob nie bedzie az tak silne wiec sam alert moze wystarczy? mógłbys napisac jakie to sa szkodnik łodygowe? przydaloby sie liznac troche wiedzy na temat opryskow w rzepaku bo ciegale jestem zielony i nie wiem czym pryskac i kiedy. Co do tebu to napewno mniej jak litr nie pojdzie no i skoro radzisz to dodam antywylegacz płynny 675 jest jakis termin co do skracania w rzepaku tak jak np w zbozach pierwsze kolanko? Aha i moglby ktos jeszcze rzucic linka odnośnie faz rozwojowych rzepaku chodzi mi o te fazy bbch bo nie moglem tego znaleźć. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2064 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Do najważniejszych szkodników łodygowych zaliczamy: chowacz brukwiaczek oraz czterozębny.

Co do faz rozwojowych : http://www.integrowa...wojowe-rzepaku/
Ale najlepiej zaopatrz się w jakieś opracowanie których pełno na rynku.

#2065 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Napisz pierwsze ile sypiesz N bo może anty tak samo jak oprysk na robala nie bedzie potrzebny

#2066 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:49

Opryski rzepaku i innych oleistych na start pojdzie 130 siarczanu i 200 saletry na 2 rzut 200 saletry co daje około 165 plus to co było jesienia przedsiewnie oraz azot z dozywiania takze koło 200 N powinno byc. Rzepak został troche za gesto posiany takze mysle ze jakis antywylegacz by sie przydał a z robalem sam nie wiem

#2067 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Zobaczysz czy jest robal i czy jest sens pryskać tak samo z anty

#2068 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:36

Pryskał ktoś z was fury 100 ew w rzepaku , dobry to srodek , i co dajecie na grzyba bo ja chce dać pictora przed kwitnieniem rzepak bedzie na tym kawału 1 raz wiec 1 zabieg powinien wystarczyć

Ja od tego roku przesiadam się tylko na Fury. U mnie przynajmniej działa najskuteczniej. Tylko jak ktoś Ci będzie gadał, że ma dłuższy okres działania (bo ja tak słyszałem), to wsadź to między bajki :) Poza tym nie ryzykował bym tylko 1 zabiegu (bo tak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi), jak już mocno się bronisz przed kosztem daj coś skromnego na 1 zabieg. Pictor jak najbardziej.

Rzepak na jesieni był pryskany teridoxem a teraz zima go wykończyła a moje pytanie to takie czy musowo orać czy starczy talerzówka? Niby w etykecie pisze że orać 15-25cm ale jak to jest w praktyce stosowanej u Was i czy nie było negatywnego skutku na zboża jare?

Chyba kolego nie do konca doczytałeś tę etykietę. Na wiosne po orce można siać wszystko, czyli na moje bez orki też (zwłaszcza na glebach ciężkich). Ja to bym w ogóle wjeżdżał od razu z agregatem. Choć dziwi mnie Twoje stwierdzenie, że zima wykończyła rzepak. Trochę za wcześnie na takie oceny myślę.

mam takie pytanie
-oprysk od szkodnikow+asahi+odzywka+siarczan+ mocznik+tebu 1l
-galera od chwastow+oprysk od szkodnikow
-na opadajacy płatek od szkodnikow+fungicyd+odzywka mocznik siarczan
I tu moje pytanie czy oprysk od chwastow zbiegnie mi sie z opryskiem od szkodnikow no i czy mozna to zmieszac
Drugie pytanie to czy Tebu wystarczajaco skróci mi rzepak i zabezpieczy od chorób i czy na opadajacy płatek moze byc alert

na szkodniki możesz lecieć w 1 lub 2 odnośniku nie ma sensu dawać w obu. Tak jak sobie myślę to powinno Ci się to zgrać raczej z Galerą. I na moje, Wjedź z Galerą jak najszybciej, gdyż działa ona na rzepak, coby jak najszybciej odchorował. Co do skrócena przez tebu, to zależy jaki duży rzepak wszedł w stan spoczynku. Wyrośnięty rzepak Tebu nie za wiele skróci.

Pamiętaj tylko aby wydatek cieczy roboczej w tym zabiegu wynosił co najmniej 300l/ha jeśli chcesz mieć wysoko efektywność grzybobójcza.

No z tym nie do końca się zgodzę, może po części. Zależy czym pryskamy, jeśli środkiem układowym, to nie bardzo jest sens zwiększania dawki wody, bo raczej obniżymy skuteczność zabiegu. Myślę że trzeba to wyważyć. Woda zawiera różnego rodzaju mikrocząsteczki o przeciwnej jonizacji w stosunku do ŚÓR, więc się przyciągają. Przyciągnięte w ten sposób cząsteczki oprysku nie przenikają do rośliny, więc sięzmarnują.

I ktoś tam pytał o azot. Zasada jest taka, że rzepak ma zapotrzebowanie 50kg N/1t zakładanego plonu. Tego się trzeba trzymać, bo założyć trzeba sobie samemu, bo nie każde pole jest w stanie dać 5t/ha. Ważna też jest siarka w rzepaku. Przychylam się do opinii 1/4 dawki całego azotu. I dla niewtajemniczonych SO3/3=S

Edytowany przez darolee, 20 marzec 2013 - 23:10.

#2069 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:07

Opryski rzepaku i innych oleistych witam Mam takie pytanie jaki najlepszy bedzie oprysk na grzyba w rzepaku i pszenicy??Ma byc go duzo wiec czym najlepiej go pociagnac po ruszeniu wegetacji ? Jakie dawki i jak mozecie jak cenowo na Ha wychodzi:) Z góry dziekuje za pomoc

#2070 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 marzec 2013 - 13:11

Opryski rzepaku i innych oleistych W agrobiznesie krzykneli o plesni a ty juz myslisz jak sie jej pozbyć :) Niestety to juz nie do wyleczenia. Jesli plesn poraziła w znaczacym stopniu to moze byc konieczne przeoranie plantacji. Jesli obsada bedzie w miare to mozna ratowac duza dawka N na start zeby rozkrzewic + ccc na dokrzewienie. oczywisice to dotyczy zbóż nie rzepaku.

Edytowany przez bialy2005, 21 marzec 2013 - 13:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja sie tylko zapytalem a nie ze juz chcem kupowac:) A Plesni nie mam narazie :)Pytanie profilaktyczne

#2072 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Na choroby złego zimowania zabieg czyszczący Tiofanatem metylu. Topsin M 500 SC w dawce 1,2-1,4 l/ha
zwalcza w zbożach takie choroby jak pleśń śniegową, pałecznicę zbóż i traw, fuzariozę podstawy źdźbła, fuzariozy liści, łamliwość podstawy źdźbła.
Potem oczywiście w termini póżniejszym zabieg na T1 lub póżniej T1/T2

#2073 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:34

Opryski rzepaku i innych oleistych @Adrenalina skąd wiesz że niemasz plesni?? Toprex 0.5l/ha chyba powinien załatwić sprawę a o pszenicy to jest temat osobny ;)

#2074 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:57

Opryski rzepaku i innych oleistych teraz toprex? nie lepiej caryx? co sądzicie oraz jakie są Wasze doświadczenia z brasifum i moderatorem?

#2075 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Ktoś pisał ża Caryx za bardzo skruci roslinena wiosne, pozatym sam ma jakoś mało sub grzybobójczej to trzeba jakiś tebukonazol dodać??

#2076 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:20

Opryski rzepaku i innych oleistych caryx lepiej nadaje sie w zabiegu jesienia.wiosna toprex jest lepszy w zwalczaniu chorob grzybowych.do caryxu mozna dodac alert na wzmocnienie ochrony.tebukonazol wzmocnilby raczej skracanie za bardzo

#2077 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:41

Opryski rzepaku i innych oleistych mądre głowy z BASF mówią ze ta substancja mimo ze jest jej tak mało to dzieki nosnikom i lepszemu wnikaniu w roslinę dobrze działa i jej ilosc jest wystarczająca
ale z kolei zalecają stosowanie górnej dawki na wiosnę czyli 1,4l ?????
ja osobiscie wacham się miedzy toprexem i caryxem odmiana to monolit i visby
na półkarłowatego D03 pójdzie chyba tylko sprawdzony alert
na całość jesienią zastosowałem caryx

#2078 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:16

Opryski rzepaku i innych oleistych mądre glowy tylko reklamuja swoje produkty.u mnie juz pictor nie radzi sobie z twardzikowa

Edytowany przez slawek2209, 21 marzec 2013 - 20:17.

#2079 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 23:46

Opryski rzepaku i innych oleistych W takim razie czas na kolejny drogi wynalazek Propulse :P . Każdy zabieg powinien być przeprowadzany z głową. Ja zwykle wybieram produkty z średniej pułki cenowej, a uzyskane różnice w efektywności z tymi markowymi drogimi produktami są praktycznie żadne. Więc jeśli ktoś się nie zna lub ochronę układają mu doradcy lub przedstawiciele firm zewnętrznych to proszę bardzo niech przepłaca.

To jak rozwija się rynek środków ochrony roślin to szaleństwo. Z roku na rok zużycie chemii rośnie a co za tym idzie również ceny. Stajemy się niewolnikami koncernów które wyprowadzają kapitał za granicę. Kiedyś wystarczyły 2 zabiegi fungicydowe i wszystko było w porządku teraz zalecają 3 lub 4. Wmawiają ci że jak nie opryskasz to ci nic nie urośnie, a człowiek głupi biegnie i kupuje łudząc się zwrotem poniesionych kosztów. Oczywiście chemiczna ochrona jest bardzo istotna ale wszystko w granicach rozsądku.
Sami wiecie jak wygląda wojna między koncernami.
Co roku jakieś nowości jakby produkt wprowadzony do obrotu 3-4 lata temu już w ogóle nie działał. Marketing robi ludziom z mózgu wode . Wszystko nastawione na zysk by prezes BASF w Polsce zgarniał 50 tyś. miesięcznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 06:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Dokładnie, robienie wody z mózgu że jak nic nie posypiesz i nie popryskasz 3 razy to nic nie urośnie. Troche prawdy w tym jest ( np pszenica konsumpcyjna), ale jak stwierdził poprzednik: wszystko w grancach rozsądku. Sąsiad prze miedze [rzez 10 lat nie sypnął grama nawozów na pole i rośnie ( ledwo, ledwo po 2t może zbiera) ale UWAGA rośnie, nie usycha po skiełkowaniu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html