Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:32

Opryski rzepaku i innych oleistych z tego co czytalem po jeśli nigdy nie bylo rzepaku na polu to po zbozach powinno byc sporo siarki z azotem moze masz troche racje ale to 1 rzepak i nie chcemy sie juz az tak bardzo pakowac w koszta w razie by cos nie wyszlo ale w sumie wyjdzie mi okolo 190 N łacznie z przedsiewnym nawozeniem i opryskami wiec mysle ze to i tak nie az tak malo. Polecicie cos od szkodnikow na skracanie i fungi jakies?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 10:06
  •  

#2042 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:58

Opryski rzepaku i innych oleistych na skracanie toprex wystarczy, jeśli zależy Ci na dobrej ochronie i regulacji za jednym polecam horizon 250. najdroższy będzi caryx co do efektów ludzie zadowoleni ja nie wiem bo wolę toprex i horizon. a na szkodniki to u kazdego sprawdza się co innego np. na słodyszka u mnie wystarczył w zeszłym roku w jarym rzepaku raz dursban a na ozimy dawałem 3 razy i tak były naloty i narobiły szkody. a na chowacza narazie nie ma co pryskać dopiero naczynko najlepiej wystawić.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2043 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego atomik popraw mnie ale sądzę że Dursban stosuje się raz w sezonie wegetacyjnym i się nie dziwię że były naloty.

Edytowany przez mano, 16 marzec 2013 - 20:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam pytanie czy przy dawce 15 kg siarczanu magnezu dolistnie nic nie stanie się rzepakowi bo mam obawy pomóżcie.

#2045 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Jaki to siarczan? Siedmiowodny czy jednowodny? Dla siedmiowodnego maksymalne bezpieczne stężenie to 5%, dla jednowodnego bodajże 3%. Czyli możesz dać te 15kg siedmiowodnego na 300 lub więcej litrów wody. Ale ja bym poczekał z dokarmieniem dolistnym, z tego co kojarzę to nigdzie w Polsce nie ma teraz warunków do takich zabiegów, niech kilka dni minie, aby liść się zregenerował po mrozach.

#2046 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Jest to Siarczan siedmiowodny.

#2047 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Żeby dokarmianie dolistne miało sens musi zacząć się wegetacja. Póki co wszystko jeszcze "śpi" i nie warto dokładać pracy.
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#2048 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:55

Opryski rzepaku i innych oleistych mógłby ktos napisac jakie szkodniki kiedy sie pojawiaja ? Jak myslicie jeżeli w okolicy nie ma rzepakow to szkodniow bd duzo mniej niz zwykle? rzepaku ma 2.6 ha

#2049 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:04

na skracanie toprex wystarczy, jeśli zależy Ci na dobrej ochronie i regulacji za jednym polecam horizon 250. najdroższy będzi caryx co do efektów ludzie zadowoleni ja nie wiem bo wolę toprex i horizon. a na szkodniki to u kazdego sprawdza się co innego np. na słodyszka u mnie wystarczył w zeszłym roku w jarym rzepaku raz dursban a na ozimy dawałem 3 razy i tak były naloty i narobiły szkody. a na chowacza narazie nie ma co pryskać dopiero naczynko najlepiej wystawić.

Po co tebukonazol jeszcze?? Zwalcza to samo co Toprex.

#2050 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 16:58

mógłby ktos napisac jakie szkodniki kiedy sie pojawiaja ? Jak myslicie jeżeli w okolicy nie ma rzepakow to szkodniow bd duzo mniej niz zwykle?

Znając, życie to szkodniki będą standardowo. Jest tego badziewia coraz więcej.
Co do występowania piszę bez przybliżonych dat, bo wszystko zależy od warunków pogodowych oraz regionu:
- chowacz na ruszenie wegetacji
- słodyszek od zwartego pąka
- chowacz+pryszczarek od początku opadania płatków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 18 marzec 2013 - 17:06

Opryski rzepaku i innych oleistych biedny chowacz już się pewnie niecierpliwi przez tą pogode :P

#2052 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam pytanie czy zasiany nawóz w sobotę na który teraz spadł śnieg nie straci swoich właściwości. :mellow:

#2053 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 marzec 2013 - 22:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie ten temat. Szukaj odpowiedzi w odpowiednich. Poza tym nie wiem po co wysiałeś jak wiedziałeś że spadnie śnieg.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2054 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskał ktoś z was fury 100 ew w rzepaku na robale bo ja chce tym środkiem opryskać 2 razy przed kwitnieniem na slodyszka i na opadanie na chowacza i pryszczarka , dobry to srodek , i co dajecie na grzyba bo ja chce dać pictora przed kwitnieniem rzepak bedzie na tym kawału 1 raz wiec 1 zabieg powinien wystarczyć

#2055 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 23:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale straci swoją wartość ?

#2056 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnicto nowinki tchniczne

Napisany 18 marzec 2013 - 23:39

Opryski rzepaku i innych oleistych byc moze to proste pytanie,panowieprzewaznie rzepak kiedy pryskacie na grzba?? pytam bo z rzepakiem dopiero zaczelismy i tak nie WSZYSTKO czlowiek wie odrazu...(prosze nie strzelac krytyka bo byc moze o banal bytam...)

#2057 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 19 marzec 2013 - 00:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Kurcze u mnie rzepak tez powrocil na pola po dlugiej przerwie, tez musialem sie wszystkiego dowiedziec, doczytac. wystarczy przejzec temat 10-15 stron wstecz, a nie odrazu pytac. pierwszy oprysk podczas wybijania w ped, drugi w okolicy kwitnienia.

#2058 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:24

byc moze to proste pytanie,panowieprzewaznie rzepak kiedy pryskacie na grzba?? pytam bo z rzepakiem dopiero zaczelismy i tak nie WSZYSTKO czlowiek wie odrazu...(prosze nie strzelac krytyka bo byc moze o banal bytam...)

Zazwyczaj wykonuje się dwa zabiegi fungicydowe. Pierwszy w fazie wydłużania pędu głównego, gdy rzepak ma ok 25cm wtedy zabezpiecza się rzepak przed suchą zgnilizną, czernią krzyżowych i szarą pleśnią, dobrze jest aby preparat w tym zabiegu posiadał funkcję regulatora wzrostu tak jak np Caryx.
Kolejnym zabiegiem fungicydowym jaki trzeba wykonać jest zabieg na opadanie pierwszych płatków kwiatowych, który zabezpiecza przed zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych czy szara pleśń. Ja na ten zabieg polecam Pictor
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#2059 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 19 marzec 2013 - 12:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepak na jesieni był pryskany teridoxem a teraz zima go wykończyła a moje pytanie to takie czy musowo orać czy starczy talerzówka? Niby w etykecie pisze że orać 15-25cm ale jak to jest w praktyce stosowanej u Was i czy nie było negatywnego skutku na zboża jare?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:42

Opryski rzepaku i innych oleistych mam takie pytanie w celu ograniczenia przejazdów cos takiego wykombinowalem
-oprysk od szkodnikow+asahi+odzywka+siarczan+ mocznik+tebu 1l
-galera od chwastow+oprysk od szkodnikow
-na opadajacy płatek od szkodnikow+fungicyd+odzywka mocznik siarczan
I tu moje pytanie czy oprysk od chwastow zbiegnie mi sie z opryskiem od szkodnikow no i czy mozna to zmieszac
Drugie pytanie to czy Tebu wystarczajaco skróci mi rzepak i zabezpieczy od chorób i czy na opadajacy płatek moze byc alert