Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poważny problem ze zwolnicą

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 09:39

Poważny problem ze zwolnicą czyli tak:
wywalam gnój z włączonym napędem (bez przeciwwagi), kończę, jadę zagarnąć agregatem przedsiewnym nawóz pod siew.Przyjeżdżam do domu, dotykam lewej, przedniej zwolnicy i jest...gorąca!!! na początku z tatą myslimy"kurde nie ma oleju" odkręcamy korek wlewu (ale nie ten w który jest od przodu ciągnika tylko ten z boku, w kole) - olej jest ale w korek "wgryzł" sie kawałem zęba od trybu.Wie ktoś może czemu tak mogło się stać? czy to była jakas wada, czy coś o siebie tarło i końcu trach?

ile może kosztować nowa zwolnica? albo chocciaż jeden tryb?
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poważny problem ze zwolnicą Dzisiaj, 01:12
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 11:19

Poważny problem ze zwolnicą Za duże obciążenie na przednią oś.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 17:29

Poważny problem ze zwolnicą wie ktos gdzie ja to mogę kupic?

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 17:31

Poważny problem ze zwolnicą To jest case i będzie ciężko ale w serwisie powinni Ci to sprowadzić.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 07:23

Poważny problem ze zwolnicą Mi kiedys w JD padła prawa zwolnica i jak byłem sie dowiedziec o czesci to masakra.Jedno koło zebate satelitarne 380 euro a sa trzy,łozyska po 110 zł,duze koło zebate 800 euro i wałek napedzajacy 250 euro.Jednym słowem masakra.Rozebrałem druga na czesci zeby miec wzor i zawiozłem do jednego kolesie ktory mi to dorobił za 600 pln.Załozyłem i juz hula 5 lat.

#6 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 09:30

Poważny problem ze zwolnicą tez zawieźlismy do koronowa i 3 satelity oraz ten krótki walek, nazywa się chyba jarzmo, kosztowaly razem 800zł. B)

#7 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 12:06

Poważny problem ze zwolnicą Może jak wyrzucasz obornik to nie używaj przedniego napędu...
W czym ci on jest tam tak potrzebny.

#8 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 23 kwiecień 2008 - 12:10

Poważny problem ze zwolnicą a gdzie mieszkasz w jakim rejonie polski... znajdz najblizszego dilera to ci sprowadza
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:16

Poważny problem ze zwolnicą Ale on juz naprawił B)

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 16:00

Poważny problem ze zwolnicą Niech Chłopak założy temat ,,PROBLEMY Z MOIM CASE" a nie bedzie tutaj zaśmiecał forum...

Takie cos mnie najbardziej wnerwia -tworzenie nowego tematu o jakąs pierdółkę...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#11 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 18:41

Poważny problem ze zwolnicą podbijam temat no teraz mam nowy problem i boje się że to może być nie tylko wina zbyt dużego przeciążenia przedinej osi.

Otóżs ytuacja powtórzyła się znowu tyle że podczas bronowania (żeby pole przeschlo) a wiadomo ze bbyło mokro no to ciągnik trochę sie kopał, przód nie ciagnie bla bla bla bla odkręciliśmy zwolnice a z niej wyleciał olej ze srebrrnymi wiórkami
-oczywiscie były to zmielone tryby.Niestety boje się że ten ciągnik ma za duże koła...na konedata.net z przodu koła mają mieć 24 a ja mam 28.Różnią sie lata bo ja mam z '90 a tam jest zaznaczone że lata 85-87

wie ktoś jak sprawdzic czy koa są dobrze dobrane? może ma ktos instrukcje do tego modelu?

#12 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 21:38

Poważny problem ze zwolnicą A czy ta sama zwolnica nawaliła co przedtem? Bo jeśli tak to może być wina tych dorabianych trybików, zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach nie założyłby kół o niewłaściwych rozmiarach. Ponadto przy tak dużej różnicy to przy włączonym przednim napędzie na polu byłby nieciekawy ślad...

#13 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 maj 2008 - 17:12

Poważny problem ze zwolnicą To było tak:

Na początku kiedy zdjęlismy oslonę wałka przeniesienia napędu okazalo się że klamra która łączy wałek z takim krótkim wałkiem wychodzącym z dyfra jest luźna i nie skręcona (czyli nie zaciskała wałków). to była przyczyna tego że przód zaczął chrząścić i okazało się że niedokręona klamra 'frezowała' frezy na wałkach. Klamra nowa, dokręcona na maxa jest ok. Potem niestety zaczeły sie problemy opisane w pierwszym poście.

dzwoniłem ostatnio do interhandler'a no i ci serwisanci nie wiedzieli bo przecież to jest taki stary ciągnik (aż z 1990 roku) że nigdy o takim nie słyszeli :[.Dobra, powiedzieli że zadzwonią do siedziby case'a w niemczech. Dzwoniłem dziś, panmowie mnie dobrze pamietali bo zrobiłem im taka aferę o to że nie znaja wymiarów kół że nie mogli zapomniec :). Jak zadzwonilem tam i powiedziałem ze ja w sprawie tych kół to usłyszałem coś takiego " Panie, nie jeździj pan na tych kołach tym ciągnikiem....ten co je przykręcił do tego ciągnika musiał byc poje****... ". Najprawdopodobniej to wina przednich kół, poniewaz na konedata.net pisze że z tyłu powinny byc R38 (mam) a z przodu R24 (nie mam) i porzełożenia sie nie zgadzają :)

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 18:33

Poważny problem ze zwolnicą Bardzo prawdopodobne że z powodu rozmiaru kól masz problemy z napędem lepiej zaczerpnij onfo od tych specjalistów case nawet niemcy jakbyś miał możliwosc lepiej znalesc przyczyne niż w naprawy napędu imwestować.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2009 - 21:19

Poważny problem ze zwolnicą Ja mam Case 1694 i z tyłu mam 38, a z przodu 28 jak w 60-tce, tylko że niższy profil. Być może że u Ciebie jest inaczej.

Dodaj odpowiedź