Zaloguj się, aby obserwować  
Spojler

Poważny problem ze zwolnicą

Polecane posty

Spojler    2

czyli tak:

wywalam gnój z włączonym napędem (bez przeciwwagi), kończę, jadę zagarnąć agregatem przedsiewnym nawóz pod siew.Przyjeżdżam do domu, dotykam lewej, przedniej zwolnicy i jest...gorąca!!! na początku z tatą myslimy"kurde nie ma oleju" odkręcamy korek wlewu (ale nie ten w który jest od przodu ciągnika tylko ten z boku, w kole) - olej jest ale w korek "wgryzł" sie kawałem zęba od trybu.Wie ktoś może czemu tak mogło się stać? czy to była jakas wada, czy coś o siebie tarło i końcu trach?

 

ile może kosztować nowa zwolnica? albo chocciaż jeden tryb?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To jest case i będzie ciężko ale w serwisie powinni Ci to sprowadzić.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mi kiedys w JD padła prawa zwolnica i jak byłem sie dowiedziec o czesci to masakra.Jedno koło zebate satelitarne 380 euro a sa trzy,łozyska po 110 zł,duze koło zebate 800 euro i wałek napedzajacy 250 euro.Jednym słowem masakra.Rozebrałem druga na czesci zeby miec wzor i zawiozłem do jednego kolesie ktory mi to dorobił za 600 pln.Załozyłem i juz hula 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

tez zawieźlismy do koronowa i 3 satelity oraz ten krótki walek, nazywa się chyba jarzmo, kosztowaly razem 800zł. B)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Może jak wyrzucasz obornik to nie używaj przedniego napędu...

W czym ci on jest tam tak potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

a gdzie mieszkasz w jakim rejonie polski... znajdz najblizszego dilera to ci sprowadza


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Niech Chłopak założy temat ,,PROBLEMY Z MOIM CASE" a nie bedzie tutaj zaśmiecał forum...

 

Takie cos mnie najbardziej wnerwia -tworzenie nowego tematu o jakąs pierdółkę...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

podbijam temat no teraz mam nowy problem i boje się że to może być nie tylko wina zbyt dużego przeciążenia przedinej osi.

 

Otóżs ytuacja powtórzyła się znowu tyle że podczas bronowania (żeby pole przeschlo) a wiadomo ze bbyło mokro no to ciągnik trochę sie kopał, przód nie ciagnie bla bla bla bla odkręciliśmy zwolnice a z niej wyleciał olej ze srebrrnymi wiórkami

-oczywiscie były to zmielone tryby.Niestety boje się że ten ciągnik ma za duże koła...na konedata.net z przodu koła mają mieć 24 a ja mam 28.Różnią sie lata bo ja mam z '90 a tam jest zaznaczone że lata 85-87

 

 

wie ktoś jak sprawdzic czy koa są dobrze dobrane? może ma ktos instrukcje do tego modelu?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

A czy ta sama zwolnica nawaliła co przedtem? Bo jeśli tak to może być wina tych dorabianych trybików, zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach nie założyłby kół o niewłaściwych rozmiarach. Ponadto przy tak dużej różnicy to przy włączonym przednim napędzie na polu byłby nieciekawy ślad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

To było tak:

 

Na początku kiedy zdjęlismy oslonę wałka przeniesienia napędu okazalo się że klamra która łączy wałek z takim krótkim wałkiem wychodzącym z dyfra jest luźna i nie skręcona (czyli nie zaciskała wałków). to była przyczyna tego że przód zaczął chrząścić i okazało się że niedokręona klamra 'frezowała' frezy na wałkach. Klamra nowa, dokręcona na maxa jest ok. Potem niestety zaczeły sie problemy opisane w pierwszym poście.

 

dzwoniłem ostatnio do interhandler'a no i ci serwisanci nie wiedzieli bo przecież to jest taki stary ciągnik (aż z 1990 roku) że nigdy o takim nie słyszeli :[.Dobra, powiedzieli że zadzwonią do siedziby case'a w niemczech. Dzwoniłem dziś, panmowie mnie dobrze pamietali bo zrobiłem im taka aferę o to że nie znaja wymiarów kół że nie mogli zapomniec :). Jak zadzwonilem tam i powiedziałem ze ja w sprawie tych kół to usłyszałem coś takiego " Panie, nie jeździj pan na tych kołach tym ciągnikiem....ten co je przykręcił do tego ciągnika musiał byc poje****... ". Najprawdopodobniej to wina przednich kół, poniewaz na konedata.net pisze że z tyłu powinny byc R38 (mam) a z przodu R24 (nie mam) i porzełożenia sie nie zgadzają :)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne że z powodu rozmiaru kól masz problemy z napędem lepiej zaczerpnij onfo od tych specjalistów case nawet niemcy jakbyś miał możliwosc lepiej znalesc przyczyne niż w naprawy napędu imwestować.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja mam Case 1694 i z tyłu mam 38, a z przodu 28 jak w 60-tce, tylko że niższy profil. Być może że u Ciebie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj