Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z lochami!

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:36

problem z lochami! Kurcze jeszcze nie. Nie wiem co jest , Loszka stoi w kojcu spokojnie( normalnie) , normalnie pobiera paszę , wstaje. Gdyby nie objawy (brak rui, obwisły brzuch, uwydatnione sutki, nabrzmiała macica, budowanie gniazda, wystawianie sutków podczas masażu) wskazujące na to ,że jest prośna to zaryzykowałbym i powiedział ,że nie jest.
Normalnie poruszam się jak dziecko we mgle!

Rozmawiałem dzisiaj z weterynarzem, zalecił mi obserwować ją bo faktycznie coś jest nie tak . Zacząłem się zastanawiać czy nie uroniła sobie tej ciąży. Weterynarz prosił mnie bym ją poobserwował do jutra , a następnie dokładnie przyjrzymy się tej sytuacji
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z lochami! Dzisiaj, 02:19
  •  

#22 Share TOMASZ123

TOMASZ123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:22

problem z lochami! Panowie mój problem polega na tym że występuje brak ruji u loszek. Chce je zaszczepić szczepionką serodni. Gdzie mogę zamówić najtaniej tą szczepionkę. Z góry dziękuje.

NIE pisz z CapsLock !!!

Edytowany przez andrzej2110, 02 styczeń 2009 - 10:19.

#23 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:36

problem z lochami! Ja kupuje u weterynarza po 25 zl ale nie wiem jak się nazywa bo ojciec szczepi ale wiem ze na wystąpienie ruji jest

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:38

problem z lochami! Może PG600

#25 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 08:17

problem z lochami! Ja też podawałem PG600 ale na szczęście miałem tylko 1 taką loszkę, po podaniu preparatu niestety nic nie wystąpiło, jakaś felerna loszka była. A kupowałem u weterynarza.

A co do tej mojej loszki, która zastrajkowała z porodem to już się wszystko wyjaśniło. Oprosiła się 27.12.2008 czyli 11 dni po terminie. Urodziła tylko 4 sztuki , 3 wyszły same nad ranem, lecz niestety były tak słabe,że nie przeżyły, podczas dalszej obserwacji sytuacja zaczęła robić się nieciekawa , loszka leżała , próbowała coś jeszcze wyrzucić, wezwałem weterynarza i wyciągnął jeszcze 1 sztukę martwą , lecz ta już miała zdeformowaną tylną część ciała.

Teraz mam dylemat, czy zostawić tą loszkę jak mi takie numery robi, czy może ją zastąpić nową?
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share TOMASZ123

TOMASZ123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 18:33

problem z lochami! Jaka jest cena PG600. Jaka skuteczność tego preparatu. Jak stosowałem serodin to rożnie było. U jednej ruja była u innej po 10 dniach a czasami nie było wcale :angry: :angry:

nie pisz z CAPS LOCK !!!!!!!!!

Edytowany przez andrzej2110, 05 styczeń 2009 - 18:52.

#27 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 05 styczeń 2009 - 18:48

problem z lochami! Kolego TOMASZ123 wyłącz CAPS LOCK'a bo moderator się będzie denerwował bo już Ci jeden post poprawił.

Fragment Regulaminu:

6. Zabrania się pisania całych zdań z włączonym Caps-Lockiem / pisanie całych postów wielkimi literami (z wyjątkiem części zdań, w których jednoznacznie można określić, że autor miał na celu podkreślenia ważności danego zwrotu).

JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#28 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:53

problem z lochami!

A co do tej mojej loszki, która zastrajkowała z porodem to już się wszystko wyjaśniło. Oprosiła się 27.12.2008 czyli 11 dni po terminie. Urodziła tylko 4 sztuki , 3 wyszły same nad ranem, lecz niestety były tak słabe,że nie przeżyły, podczas dalszej obserwacji sytuacja zaczęła robić się nieciekawa , loszka leżała , próbowała coś jeszcze wyrzucić, wezwałem weterynarza i wyciągnął jeszcze 1 sztukę martwą , lecz ta już miała zdeformowaną tylną część ciała.

Teraz mam dylemat, czy zostawić tą loszkę jak mi takie numery robi, czy może ją zastąpić nową?

Czy to była pierwiastka?? Jeśli tak ta weź ją sprzedaj a i może uda się nawet ją sprzedać po cenie tucznika :) ja kiedyś miałem taki przypadek później wegnałem ją na wagę razem z tucznikami i nie zauważyli różnicy :) i poszła po cenie tucznika,ale jeśli to jest starsza maciora i 1 numer ci taki zrobiła, a zawszę dobrze i spokojnie się wypraszała to daj jej jeszcze 1 szansę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:09

problem z lochami! Nie będę zakładał nowego tematu wiec tutaj napisze, a wiec zaistniał problem z prosiakami maja gdzieś z 4miesiace stoją w 1 chlewie no i znalazły jednego słabego i go pogryzły , co teraz robić? odsadziliśmy go, na razie stoi on jeszcze z 2prosiakami ale nadal go atakują!
AF - to Jest To:)