Skocz do zawartości

Zdjęcie

jałowka

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamilursusc385

Kamilursusc385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 październik 2016 - 12:22

jałowka

witam mam pytanie jałówka była zacielana około 6 miesięcy temu wczoraj szedł jej śluz z sromu a dzisiaj krew  co to moze znaczyc ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jałowka Dzisiaj, 22:56
  •  

#2 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 październik 2016 - 12:33

jałowka U mnie jak tak było to zaraz wyciągneliśmy nieżywego cielaka. Wezwij weterynarza szybko bo jeszcze możesz jałówce zaszkodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share AdrianWyrzykowski

AdrianWyrzykowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 październik 2016 - 08:38

jałowka mogła poronić, gospodarz u którego dorabiam po szkole też miał takie coś i nic z tym nie zrobił, płód zaczął się wchłaniać do organizmu krowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ziomster720

Ziomster720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 październik 2016 - 22:45

jałowka

Tak jak koledzy wyżej piszą mogła poronić. Najczęściej spowodowane jest to ze względu na bodzenie(bicie się rogami, głowami) bądź nagły upadek na ziemie,przewrócenie się. Może mieć też przyczynę braku witamin i minerałów. Rzadziej spotykane powody poronienia to wada genetyczna.

Według mnie mogą to być oznaki rui właściwej, czyli najprawdopodobniej nie jest cielna. Są to tylko moje przypuszczenia więc polecam ci wezwać kogoś kto się zna.

Objawy rui właściwej to Obskakiwanie innych sztuk (jeżeli jest luzem). Pozwalanie na obskakiwanie się innym sztukom. Ze sromu wydziela się przeźroczysty śluz, po około 1-3 dni po rui wydzielana jest krew. Objawem jest też większa aktywność i częstsze wstawanie.