Tyger

Przednie hamulce w ciągnikach

Polecane posty

Tyger    2

Jak działają jakie zalety jakie wady, czy to prawda że trzymają troche ciągnik jak się szybko jedzie?

jak działają jak ktoś chce na jedno koło przychamować to co wtedy?

czy ciągniki mają jakieś wyłączniki przednich chamulców? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te przednie hamulce w traktorach, chyba się gdzie indziej załącza, bo podczas skręcania gdyby chciało sie zahamować to można przednie koła rozwalić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A czasem takich hamulcow nie maja JCB Fastrack? Te wieksze po 280 km to ida 80 km/h wiec hamulce musza miec dobre. Jak myslicie? :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i mają, ale na jakiej zasadzie to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To juz wyzsza technologia :D . Zapytam sie znajomego pracujacego w Interhandlerze czy te Fastracki maja hamulce na przednie kola.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przewaznie działaja przez skrzynię.u mnie w MF gdy naduszę pedał hamulca zawsze włącza się przedni napęd i wtedy hamuje na 4 koła.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wtedy skrzynia za bardzo dostaje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na zasadzie blokady to raczej nie działa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale z was znawcy, każdy ciągnik jak ma skrzynie 40km/ha musi mieć przednie chamulce i ma albo na wale napędowym albo przy kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Ciagniki JCB maja hamulce na wszystkie 4 koła i sa to hydrauliczne hamulce tarczowe zbudowane tak samo jak w samochodach osobowych tylko wiadomo ze sa odpowiednio wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
ale z was znawcy, każdy ciągnik jak ma skrzynie 40km/ha musi mieć przednie chamulce i ma albo na wale napędowym albo przy kołach

 

wreście jakiś profesonalista

to opowiadaj jak sie sprawuje

 

my potrzebujemy tutaj profesionalistow ale wypowiedz ferdka wcale nie jest jakims super zasobem wiedzy to rzecz oczywista. A wy tu pisaliście posty z ktorych nic nie wynikalo-co oznacza ze nabijaliscie. jak nie wiesz to nie pisz! poczekaj az napisze ktos kto wie i wtedy i ty bedziesz wiedzial! ferdek napisal prawde i juz wiesz-wiec po co te wczesniejsze posty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
przewaznie działaja przez skrzynię.u mnie w MF gdy naduszę pedał hamulca zawsze włącza się przedni napęd i wtedy hamuje na 4 koła.

 

Z tego co wiem to większoś marek stosuje takie i podobne rozwiązanie. Jeśli skrzynie 40 to po naciśnięci hamulca włącza się automatycznie przeni napęd i hamuje razem mz tyłem przez mechnizm różnicowy o zwiększonej sile tarcia ( np. JD) lub hamulec tarczowy na wale kardana przedniego napędu (Fendt). Przy wyższych prędkościach skrzyni muszą być stosowane hamulce puszczególnych kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
nie spotkałem sie z chamulcami na przednie koła

możesz podać przykłady takich ciągników

Fortschritt 323A -normalnie bębny itd ma :D

 

Nie wiem jak tam w mtz'ach jest ale moj pronar po wlaczeniu przedniego napedu na drugi zakres (czyli naped wlączony ,,non-stop") przy hamowaniu tylnym prawym kolem hamuje przedni most

 

Jedyne do czego tego używam to zimą (gdy ślisko) przy jeździe samym ciągnikiem z górki -po szosie to i tak sie zapina hamulce przy przyczepie

 

W instrukcji obsługi pisze nawet ,,W czasie naglej potrzeby hamowania proszę wlączyc przedni napęd na zakres drugi" -czyli ten na którym naped jest cały czas wlaczony

 

A zakres pierwszy jest od automatycznego wlaczania nepędu, czyli przy poślizgu tylnych kół :D

 

 

Gdzieś w galerii we wynalazkach jest fotka zrobionego hamulca w jakims ciezszym ursusie :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

W MTZ po zapięciu na stałe przedniego napędu przednie koła hamowały po naciśnięciu hamulca najlepiej widać to na śliskiej nawieżchni

w Farmerze po naciśnięci obu hamulców prawego i lewego automatycznie włącza się przedni napęd i hamuje na cztery koła , ale po naciśnięci tylko jednego

prawego lub lewego sprzęgło już nie włącza przedniego mostu i hamujemy na jedno koło . Dobre hamulce to podstawa a jak jeszcze są przednie to już bardzo dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
A czasem takich hamulcow nie maja JCB Fastrack? Te wieksze po 280 km to ida 80 km/h wiec hamulce musza miec dobre. Jak myslicie? :D

ale one maja jakos wzmacniane te chamulce bo gdyby mialy normalne to by sie olej tak zagotowal ze ho ho


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forterra: hamownie kół przedniej osi przez hamulec tarczowy na wale napędzającym przednią oś. Działa tylko gdy pedał hamulca jest spięty, podczas hamownia niezależnego na jedno koło przednia oś nie hamuje.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

warto dopłacać do wyłącznika przednich chamulców w agrofarmie? kumpel ma lambo i nigdy nie wyłącza przednich chamulców jak z turem pracuje to nawet lepiej bo jak depnie jeden pedał to i przódi tył chamuje i w miejscu zawraca więc wychodze z załozenie że nie warto a kosztuje to 270 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

W moim 7245 i 4514 przednie chamulce chodzą wtedy gdy napęd przedni jest włączony. Jak jade z dużej górki np z burakami to włączam przedni napęd, lekko przychamowywóje, jade wolnej i nie pcha mnie z tej góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
W moim 7245 i 4514 przednie chamulce chodzą wtedy gdy napęd przedni jest włączony. Jak jade z dużej górki np z burakami to włączam przedni napęd, lekko przychamowywóje, jade wolnej i nie pcha mnie z tej góry

 

W tym przypadku hamowanie następuje poprzez zatrzymanie kół tylnych (które bezpośrednio połączone są z przednim napędem).

W lambo w piastach przednich kół występują hamulce tarczowe w kąpieli olejowej, niezależne od włączonego napędu przedniego (takie samo działanie jak w samochodzie).

Jest to trochę niebezpieczne, po dobrym naciśnięciu pedału hamulca łatwo można się znaleźć na przedniej szybie, szczególnie wtedy gdy mamy dobrą przyczepność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

ale gdy mamy ciagnik na biegu jalowym to tez bedzie hamowal na wszystkie kola bo w forterze to widzialem tarcze na wale napedowym i wtedy nawet na luzie bedzie hamowal na 4 kola a w innych:unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim MFie przy prędkości pow 5 km/h przy hamowaniu przód załącza się automatycznie, podejrzewam, że jest tak w większości ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj