Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o UNHZ 500?

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 11:17

Co sądzicie o UNHZ 500? Witam! Tak jak w temacie czyli co możecie powiedzieć o tym ładowaczu. Czy macie go i używacie? Jak tak to jak sie sprawuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o UNHZ 500? Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 14:04

Co sądzicie o UNHZ 500? ja posiadałem ten ładowacz był w bardzo dobrym stanie i żałuje że go sprzedałem ;/ bym bardzo szybki nie potrzebował dużych obrotów, tylko jak uszczelniacz od którejś z "łap" się zużyje to troche wywrotny ale ogólnie nie narzekam był w stanie bdb, niestety sprzedaliśmy a w miejsce łądowacza kupiona została Białoruś ze spychem, i dużym chwytakiem, co jeszcze bardziej przyspieszyło załadunek obornika :P
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#3 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 05 kwiecień 2008 - 16:16

Co sądzicie o UNHZ 500? u mnie już jest od 18 lat i zadowolony jestem z niego bardzo szybko idzie nim załadunek gnoju czasami aż za szybko przez 18 to pompa mi siadała i uszczelniacze i widły sie pogieły i jak się źle postawi na łapach to wywróci sie na bok wiem to po sobie ogółem to jest dobry sprzęt

#4 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:58

Co sądzicie o UNHZ 500? Niedawno kupiłem i miałem problem z uszczelniaczami na siłownikach ale juz sobie z tym poradziałem. Też uważam że dobra i szybka maszyna tylko trzeba dojść do wprawy w sterowaniu tą maszyną. A że jest wywrotny doświadczyłem już na sobie :D

#5 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 20:49

Co sądzicie o UNHZ 500? predewszystkim trzeba uważać na przzewód zasilający pompę,jak sparcieje,albo obejma nie trzyma i zacznie ssać powietrze -jest po robocie!-szarpie,skręca na bok ile mu się podoba.

#6 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:35

Co sądzicie o UNHZ 500? cyklop lepsiejszy
Dostawcą mocy jest...Case

#7 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 17:34

Co sądzicie o UNHZ 500? a czemu Spojler twierdzisz że cyklop lepszy? ja miałem do czynienia z cyklopem i z unhz tak jeden jak i drugi maja wady, ale uważam że unhz to wydajniejsza maszyna. :D

#8 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 15 kwiecień 2008 - 22:32

Co sądzicie o UNHZ 500? Ja mam swoją UNHZ 500 od 30 lat i nie zamieniłbym jej na cyklopa lub inną, szybka zwinna (wywrotna) i wytrzymała, bo dopiero w tym roku zrobiłem jej remont kapitalny. Maszyna godna polecenia.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#9 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 10:36

Co sądzicie o UNHZ 500? mam pytanko Laki robiłes w tym roku remont to może wiesz ile kosztuje siłownik do łapy podporowej :D z góry dzieki

#10 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 22 kwiecień 2008 - 21:22

Co sądzicie o UNHZ 500? Owszem robiłem remoncik i nawet pytałem o cenę siłownika tyle tylko, że regeneracja w Zakładzie naprawczym hydrauliki siłowej w Tucholi to mi gostek powiedział, że jak mało, co wymaga taki siłownik remontu to 300zł a jak generalka to max 600zł.Ale jakbyś chciał się dowiedzieć o cenę nowego siłownika to dzwoń do Agromy Poznań tam wszystko mają do UNHZ.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:32

Co sądzicie o UNHZ 500? Panowie. A może coś pomożecie odnośnie szarpiącego siłownika od głównego ramienia (podnoszenie, opuszczanie) oleju jest tyle ile trzeba. Podczas opuszczania ramienia bardzo szarpie. Prosze o pomoc. Z góry dziękuje.

#12 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:42

Co sądzicie o UNHZ 500? baardzo zwrotna i uniwersalna maszyna, ze wywrotna to wiadomo bo nie ma przeciwwagi jak cyklop, ale jak dla mnie na tym kończą sie jego wady, wykopie każda dziurę i załaduje migiem, udźwig mógłby być trochę większy bo do bigbagów musze łyżkę ściągać ale tak jest bdb. niestety od nowości trochę juz minęło i czeka mnie ściągnięcie słupicy głównej i wymiana w siłownikach uszczelniaczy, i chyba tryby sie tez wyrobiły, ale przekopał tyle co niejedna ładowarka nie da rady...a panowie nie kupujcie nowych siłowników!!! ja mam złotą rączkę która naprawia każdy siłownik i mam wszystkie po regeneracji, wymienił tłoczysko i uszczelniacze, jak trzeba było to wymienił te głowice na siłownikach co wkręca sie w rurę ... AHA i uważajcie na wodę w tym ładowaczu jak stoi na dworze przez zimę to spuszczajcie wodę z oleju! mi kiedyś zamarzła w jednej łapie i mi wywaliło jak chciałem oprzeć... ale teraz juz stoi pod dachem:)... ale sie rozpisałem :) POZDRO!
DEZERTER

#13 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 04 maj 2008 - 10:32

Co sądzicie o UNHZ 500? A którędy spuszcza sie wodę z oleju?I jeszcze jedno pytanko.Siedząc na ładowaczu po prawej stronie na dole zbiornika z olejem jest taka śruba (motylek) ją mozna wkrecać i wykrecać do czego ona służy? :)

#14 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:08

Co sądzicie o UNHZ 500? Jak to przysłowie mówi: oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa. Nad korkiem spustowym, zawsze będziesz miał wodę, odkręć go i przytrzymaj tak, żeby tylko woda wypłynęła (podwiń rekawy1 ;) ) jak zobaczysz ze to tylko czysta woda to możesz puścić normalnie, za parę sekund pojawi sie olej w wodzie, a później, to juz sam olej i tu jest moment na zakręcenie korka. Od tyle B)
To pokrętło to zapewne filtr do wychwytywania, dużych opiłków, raczej nim nie kręć jak jest w środku, bo wrócą do obwodu... Ale nie jestem pewny, musze zerknąć...
Sorry za odp, po pół roku...
DEZERTER

#15 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:18

Co sądzicie o UNHZ 500? dzięki majranjd za odpowiedz ;) tylko gdybyś mógł mi napisać jak to jest z tym filtrem i jak go się czyści.Wodę już spuściłem i tak jak podejrzewałem trochę było.Jeszcze raz dzieki za odpowiedz. :P

#16 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:07

Co sądzicie o UNHZ 500? Najlepiej, sprwdz ile masz oleju, jesli jest poniżej poziomu tego okienka w ktorym jest filtr to odkręc go sam najlepiej go zobacz, to nie jest skomplikowane, czysci sie ropą, ja to miałem rozebrane, ale zapomniałem jak to działa, to jest wytrzymała maszyna i jak nie gubi oleju to nie ma co do niej zaglądać ;) <żart>
Na prawde zapomniałem;/ a nie cche mi sie szukac katalogów od niego po pewnie gdzies jest dobrze schowany...
DEZERTER

#17 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:23

Co sądzicie o UNHZ 500? oj ostatnio tak się zdarzyło że mój UNHZ stał pod chmurką i w te ostatnie mroźne dni nie chciał ruszyć ;) ojciec się namęczył ponad godzinę z palnikiem...

A co do opini na jego temat - bardzo podoba mi się praca tym ładowaczem no i szkoda że ma troszkę mały udźwig i czasmi można go przeważyć.
all rights reserved

#18 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:31

Co sądzicie o UNHZ 500? Ja mam UHNZ 500 i sądze że jest to dobra maszyna. Moja ma lekie luży ( 2 metry rozmachu w prawo i lewo ;)) ale dla sprawnego ładującego to pestka. Co prawda ojciec z kuzynem zdarli nim 3 pompy ( teraz 4 leci), a z tymi ramionami to mi się nigdy tak nie wydarzyło

#19 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 20:00

Co sądzicie o UNHZ 500? 3 pompy???? ja druga dopiero założyłem...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:30

Co sądzicie o UNHZ 500? No 3 pompy już poszły. To stara maszyna chyba z 1989 r i na dodatek kupiona na spółkę z ojca kuzynem a więc maił co ładować, a na dodatek jak go kupili to był jedyny ładowacz we wsi a więc jeździli po zarobkach.