Zaloguj się, aby obserwować  
Szczepanus

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego?

Polecane posty

Szczepanus    0

witam. mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiązać problem tzn. chce kupic ciagnik o mocy 130 -140 km bedzie on głównym ciągnikiem w gospodarstwie ma pracować razem z ładowaczem czołowym gdyz posiadam kowy mleczne w ilosci 60 sztuk dojnych .ma współpracowac z 4 skibowym plugiem obrotowym oraz z agregatem uprawowo-siewnym 3m na 80 ha. czyli poprostu ma byc to ciagnik w miare uniwersalny. czekam na wasze spostrzezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli z turem to ja bym stawiał na serię N. Krótsza, zwrotniejsza, w lekkich pracach z ładowaczem spali na pewno mniej niż seria T. A ciężkie masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0

Jezeli chodzi o ziemie to jest ona srednia - zadnej gliny. ja w sumie tez jestem przekonany do serii N ( ladowacz czołowy) ale zastanawiam sie czy 4 cylindry to jest dobry wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cztery cylindry to nie nie jest to co 6 cylindrów, ja polecam N121. Do tura będzie bardziej zwrotniejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie zaczynajmy dyskusji na temat 4 czy 6. Bo się będzie ciągnąć w nieskończoność :P .

 

@Szczepanus

A jakie są ceny tych dwóch modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale to chyba nie w Advanced? To jest cena z turem? Jeśli tak to nawet nie aż taka duża :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0

wersja hi-tech bez tura. a powiedz mi jak wygląda jak wyglada temamt wykonczenia wnetrza bo slyszalem na ten temat rozne glosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

ja jak zamawiałem valtre z miesiąc temu była promocia na serie N. wziełem valtre N 101 hi-tech z przednim tuzem, resorowaną osią kabiną, fotel gramera i jeszcze pare pierdół wyniosła mnie 203 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Gdyby nie ten ładowacz to bym wybrał T ale ona do ładowacza jest za duża ale niejest wcale taka niezwrotna ale jednak N pod tym względem niedorówna , jest też zaleta- jest stabilniejsza bo dłuższa i cięższa, Jeżeli chceż powiększac dość znacznie gospodarstwo to weż T, ale N też wystarczy, sprawdz masy wlasne tych ciągników i średnice zawracania i porównaj pod tym względem, jezeli T niejest taka strasznie ciężka i w miare zwrotna to czemu nie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza to wg mnie jest dobrze. Może nie wygląda to jak tapicerka w BMW. Ale wszystko jest dopasowane do siebie, nie lata, nie piszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0
Gdyby nie ten ładowacz to bym wybrał T ale ona do ładowacza jest za duża ale niejest wcale taka niezwrotna ale jednak N pod tym względem niedorówna , jest też zaleta- jest stabilniejsza bo dłuższa i cięższa, Jeżeli chceż powiększac dość znacznie gospodarstwo to weż T, ale N też wystarczy, sprawdz masy wlasne tych ciągników i średnice zawracania i porównaj pod tym względem, jezeli T niejest taka strasznie ciężka i w miare zwrotna to czemu nie.

wersja T jest cięższa o 700 kg a średnica zawracania jes o ponad 1 metr wieksza. bo jezeli chodzi o spalanie to Valtry sa znane z ekonomicznego pracy silnikow wiec co teraz? mam coraz wiecej wątpliwosci co wybrac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A co z wysokością i szerokością? Seria T na pewno spali sporo więcej podczas lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

To ja dołączam się do pytania, bo nie będę towrzył oddzielnego tematu.

U mnie ciągnik miałby pracować przy uprawie ziemi (pług 5x50 zagon i agregat upr-siew 3m) i transporcie (skorupa tandem 16-18 ton), także spore obciążenie.

 

Co myślicie o tym? Który by był oszczędniejszy przy ciężkich pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0
A co z wysokością i szerokością? Seria T na pewno spali sporo więcej podczas lekkich prac.

rozstaw osi 2565cm N 2748cm T przy podobnych wyskosciach gdyz N ma 2895 cm a T 2996 cm.p.s. a powiedz mi jak ma sie spalanie podczas orki a np praca z agregatem scierniskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Spalanie w pługu u nas wyszło od 12 do 15l/ha. W zależności od warunków. W uprawowo siewnym w tym roku wyszło mi średnio 7l/ha. Ale warunki nie były najlepsze. W zeszłym roku wyszło poniżej 6l/ha. w lekkich pracach transportowych spalanie sporo niższe niż jak mieliśmy 914 :D .

 

@ducho

Jeśli ma pracować z pługiem 5x50 to tylko seria T. Wg mnie seria N miała by kłopoty z podnoszeniem i obracaniem. Jak i z przyczepnością na uwrociach :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0
@ducho

Jeśli ma pracować z pługiem 5x50 to tylko seria T. Wg mnie seria N miała by kłopoty z podnoszeniem i obracaniem. Jak i z przyczepnością na uwrociach :D .

 

Chodzi o zagonowy pług :) Seria N chyba powinna sobie radzić jak MTZ 82 jak był nowy to dawał radę :D Potem może kupię jakąś 4-kę obrotową + wał ale na razie trzeba robić tym co jest na podwórku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Wczoraj byłem na pokazach(foty jeszcze wieczorem wrzuce) i orałem serią T i N o tej samej mocy i ta T szła pewniej żeby niepowiedzić lepiej, jest dłużasza to nieczuje że ma z tyłu 4 obrot. Obie świetnie szły, to idealne ciągniki, polecam jednego i drugiego :D , sami bierzemy N 101.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0
Wczoraj byłem na pokazach(foty jeszcze wieczorem wrzuce) i orałem serią T i N o tej samej mocy i ta T szła pewniej żeby niepowiedzić lepiej, jest dłużasza to nieczuje że ma z tyłu 4 obrot. Obie świetnie szły, to idealne ciągniki, polecam jednego i drugiego :D , sami bierzemy N 101.

a mozesz napisac wiecej na temat tych pokazow jakie sa twoje odczucia na temat serii N rozumiem ze pracowaly n 121 i t121. i czy tylko byla orka czy cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sorki nie dojrzałem że zagon. Z zagonowym to będzie latać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Pracowała T 151 i N141- chciał mniejsze ale nieprzyszły, chodziły w czwórce obrotowej- miał jedną więc najpierw robiliśmy serią T a po przeczepieniu N, różnica polegała na tym że na uwrociu w N czułeś że coś z tyłu masz a w T praktycznie nie, poza tym N była zwrotniejsza trochę co było zauważalne też na uwrociu, serią T po polu po ścierniskowym jechałeś z podniesionym ile chciałeś,a N nie bardzo.Oba dobrze się prowadziły , T jest dłuższa to powinna bardziej trzymać pług niż N ale obydwie miały po 650 kg z przodu i szerokie kapcie więc tu się nie różniły. mocy miały zapas bo 10,2 km/h miejscami szły:)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Jednego tylko nie rozumiem - po co Valtra tak żyłuje te 4-ki w serii N , jak taka N141, co moc maks. ma 160 KM i z taką mocą teoretycznie powinna radzić sobie z 5 obrotową, a, jak mówisz, niepewnie czuje się z 4 obrotową. Jaka jest logika w tym, żeby pakować tyle mocy w taki lekki ciągnik? :D

 

Sory za OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mnie jest logika i to mozna w bardzo fajny sposob wykorzystac, np.:

kupujac n141 jako najmniejszy ciagnik w gospodarstwie bedzie chodzil z opryskiwaczem (przy sporych rozmiarach, wykorzysta ta moc), rozrzutniku, kosiarkach i innych lzejszych pracach.

wysoka moc przy mniejszej masie mozna wykorzystac w maszynach wykorzystujacych moc, a nie sile pociagowa, np. 3 rzedowy kombajn do burakow.

nastepnym zadaniem jest transport.

w ten sposob mozna wykorzystywac ciagnik przez caly rok, nie zuzywajac niepotrzebnych ilosci paliwa, opon na lzejsze prace ktore wykonywalby ciagnik 6 cylindrowy i puste dojazdy do pol.

trzeba jednak zaznaczyc, ze pod wzgledem ekonomicznym sprawdzi sie jesli w gospodarstwie sa ciagniki ktore beda wykonywaly ciezkie prace polowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Rzeczywiście, to prawda. Jako pomocniczy ciągnik w dużym gospodarstwie sprawdzi się dobrze, ale już w średnim jako główny to nie za bardzo. A ciekawe jak będzie z żywotnością? Valtra się chwali, że silniki wytrzymają 25000 mth, ale jak będzie w praktyce z tak wyżyłowanymi czwórkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj