Skocz do zawartości

Zdjęcie

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 09:11

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? witam. mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiązać problem tzn. chce kupic ciagnik o mocy 130 -140 km bedzie on głównym ciągnikiem w gospodarstwie ma pracować razem z ładowaczem czołowym gdyz posiadam kowy mleczne w ilosci 60 sztuk dojnych .ma współpracowac z 4 skibowym plugiem obrotowym oraz z agregatem uprawowo-siewnym 3m na 80 ha. czyli poprostu ma byc to ciagnik w miare uniwersalny. czekam na wasze spostrzezenia.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 09:49

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Jeśli z turem to ja bym stawiał na serię N. Krótsza, zwrotniejsza, w lekkich pracach z ładowaczem spali na pewno mniej niż seria T. A ciężkie masz ziemie?

#3 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 11:19

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Jezeli chodzi o ziemie to jest ona srednia - zadnej gliny. ja w sumie tez jestem przekonany do serii N ( ladowacz czołowy) ale zastanawiam sie czy 4 cylindry to jest dobry wybor.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2008 - 11:23

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Cztery cylindry to nie nie jest to co 6 cylindrów, ja polecam N121. Do tura będzie bardziej zwrotniejsza....

#5 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 13:39

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Ja też proponuje ci do wzięcia Valtre z serii N będzie na pewno dobrze spisywał się z turem.

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 13:53

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Nie zaczynajmy dyskusji na temat 4 czy 6. Bo się będzie ciągnąć w nieskończoność :P .

@Szczepanus
A jakie są ceny tych dwóch modeli?

#7 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:22

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? ceny kszłtują sie na poziomie 210 220 tys netto wstepna cena bez zadnych negocjacji

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 05:46

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Ale to chyba nie w Advanced? To jest cena z turem? Jeśli tak to nawet nie aż taka duża :D .

#9 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 07:36

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? wersja hi-tech bez tura. a powiedz mi jak wygląda jak wyglada temamt wykonczenia wnetrza bo slyszalem na ten temat rozne glosy.

#10 Share michal83

michal83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 09:16

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? ja jak zamawiałem valtre z miesiąc temu była promocia na serie N. wziełem valtre N 101 hi-tech z przednim tuzem, resorowaną osią kabiną, fotel gramera i jeszcze pare pierdół wyniosła mnie 203 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 06 kwiecień 2008 - 10:53

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Gdyby nie ten ładowacz to bym wybrał T ale ona do ładowacza jest za duża ale niejest wcale taka niezwrotna ale jednak N pod tym względem niedorówna , jest też zaleta- jest stabilniejsza bo dłuższa i cięższa, Jeżeli chceż powiększac dość znacznie gospodarstwo to weż T, ale N też wystarczy, sprawdz masy wlasne tych ciągników i średnice zawracania i porównaj pod tym względem, jezeli T niejest taka strasznie ciężka i w miare zwrotna to czemu nie.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 06:17

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza to wg mnie jest dobrze. Może nie wygląda to jak tapicerka w BMW. Ale wszystko jest dopasowane do siebie, nie lata, nie piszczy...

#13 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 11:55

Gdyby nie ten ładowacz to bym wybrał T ale ona do ładowacza jest za duża ale niejest wcale taka niezwrotna ale jednak N pod tym względem niedorówna , jest też zaleta- jest stabilniejsza bo dłuższa i cięższa, Jeżeli chceż powiększac dość znacznie gospodarstwo to weż T, ale N też wystarczy, sprawdz masy wlasne tych ciągników i średnice zawracania i porównaj pod tym względem, jezeli T niejest taka strasznie ciężka i w miare zwrotna to czemu nie.

wersja T jest cięższa o 700 kg a średnica zawracania jes o ponad 1 metr wieksza. bo jezeli chodzi o spalanie to Valtry sa znane z ekonomicznego pracy silnikow wiec co teraz? mam coraz wiecej wątpliwosci co wybrac :D

#14 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 13:13

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? A co z wysokością i szerokością? Seria T na pewno spali sporo więcej podczas lekkich prac.

#15 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 14:15

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? To ja dołączam się do pytania, bo nie będę towrzył oddzielnego tematu.
U mnie ciągnik miałby pracować przy uprawie ziemi (pług 5x50 zagon i agregat upr-siew 3m) i transporcie (skorupa tandem 16-18 ton), także spore obciążenie.

Co myślicie o tym? Który by był oszczędniejszy przy ciężkich pracach?

#16 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 15:39

A co z wysokością i szerokością? Seria T na pewno spali sporo więcej podczas lekkich prac.

rozstaw osi 2565cm N 2748cm T przy podobnych wyskosciach gdyz N ma 2895 cm a T 2996 cm.p.s. a powiedz mi jak ma sie spalanie podczas orki a np praca z agregatem scierniskowym

#17 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 16:11

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Spalanie w pługu u nas wyszło od 12 do 15l/ha. W zależności od warunków. W uprawowo siewnym w tym roku wyszło mi średnio 7l/ha. Ale warunki nie były najlepsze. W zeszłym roku wyszło poniżej 6l/ha. w lekkich pracach transportowych spalanie sporo niższe niż jak mieliśmy 914 :D .

@ducho
Jeśli ma pracować z pługiem 5x50 to tylko seria T. Wg mnie seria N miała by kłopoty z podnoszeniem i obracaniem. Jak i z przyczepnością na uwrociach :D .

#18 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 06:52

@ducho
Jeśli ma pracować z pługiem 5x50 to tylko seria T. Wg mnie seria N miała by kłopoty z podnoszeniem i obracaniem. Jak i z przyczepnością na uwrociach :D .

Chodzi o zagonowy pług :) Seria N chyba powinna sobie radzić jak MTZ 82 jak był nowy to dawał radę :D Potem może kupię jakąś 4-kę obrotową + wał ale na razie trzeba robić tym co jest na podwórku :)

#19 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 08 kwiecień 2008 - 09:32

valtra n 121 czy moze t 121 a może cos innego równie dobrego? Wczoraj byłem na pokazach(foty jeszcze wieczorem wrzuce) i orałem serią T i N o tej samej mocy i ta T szła pewniej żeby niepowiedzić lepiej, jest dłużasza to nieczuje że ma z tyłu 4 obrot. Obie świetnie szły, to idealne ciągniki, polecam jednego i drugiego :D , sami bierzemy N 101.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 10:47

Wczoraj byłem na pokazach(foty jeszcze wieczorem wrzuce) i orałem serią T i N o tej samej mocy i ta T szła pewniej żeby niepowiedzić lepiej, jest dłużasza to nieczuje że ma z tyłu 4 obrot. Obie świetnie szły, to idealne ciągniki, polecam jednego i drugiego :D , sami bierzemy N 101.

a mozesz napisac wiecej na temat tych pokazow jakie sa twoje odczucia na temat serii N rozumiem ze pracowaly n 121 i t121. i czy tylko byla orka czy cos jeszcze?

Dodaj odpowiedź