Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadmiar oleju w silniku T 25

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cez83

Cez83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:37

Witam i Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Od niedawna jestem posiadaczem T 25A z 1980r. Po zakupie ciągnika postanowiłem wymienić olej w silniku. Po wymianie oleju na nowy (Turdus) na stalce pomiarowej mam nadmiar oleju w silniku gdzieś tak 2 cm nad kreskę max. Na starym oleju poziom był ok. Wlałem do silnika 7 Litrów oleju. Starego oleju wyleciało tak gdzieś 6-7 L. I teraz się głowię jaka może być tego przyczyna. Filtr oleju czyściłem. Po wymianie oleju wskaźnik temperatury oleju ledwo się wychyla się za 40. I czy mam spuścić olej do normalnego poziomu czy zostawić? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nadmiar oleju w silniku T 25 Dzisiaj, 17:25
  •  

#2 Share Franek3333

Franek3333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:11

Nadmiar oleju w silniku T 25 kierowniku zaszalałeś z tym olejem z tego co pamiętam tam wchodzi 5.75l no 6 litr max a nie 7 dlatego poziom taki wysoki upuść korkiem trochę i spokój

#3 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:13

Jakie 6-7itrów ? Ja jak kupie 5litrów Trurdusa to leje na 3/4 wskaznika pomiedzy min a max i jeszcze zostaje mi na dolewki wiec napewnowlałes za duzo oleju a jazda z ponad poziomem max oleju najczesciej doprowadza do wypchniecia uszczelniaczy tym bardziej ze jest chłodniej i olej jest gesty a tym samym zbyt duzy jego poziom działa jakt tłoczysko na uszczelniacze

Musisz spuscic oleju i bedzie ok

#4 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:19

kolego upuść trochę oleju żeby było max i jeździj

jeśli możesz to wstaw zdjęcie, jest z kabiną?? i ile dałeś za niego bo sam zaczynam się rozglądać za takim

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 12 październik 2016 - 14:50

Układ smarowania silnika, pojemność w litrach 7,tak podaje książka,zatem w układ smarowania wchodzi 7l ,wiadomym jest że przy wymianie trochę mniej wejdzie ale nie tyle jak podają niektórzy że z pięciu litrów jeszcze im zostaje, mam ten pojazd od nowości i zawsze kupuje 7 litów ,co prawda trochę zostaje bo wiadomym jest że przy zmianie olej wszystek nie zleci i część jego pozostaje w magistrali olejowej i innych zakątkach silnika, i dlatego tak jest a nie inaczej ,może komuś mniej i wchodzi jeśli jest misa olejowa w gięta od spodu lub bagnet pomiaru oleju ze wskazaniami stanu może jest od innego silnika, bo i z takimi przypadłościami się spotkałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Cez83

Cez83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 październik 2016 - 19:59

Witam. To teraz całkiem zgłupiałem co mam zrobić  :D . Chyba spuszczę nadmiar oleju do kreski max i zobaczę co będzie się działo. Do Spyke1004 za ciągnik dałem 8 tys. oczywiście z papierami jest zarejestrowany i opłacony. Ciągnik jest z kabiną ma również przerobiony rewers na osobny lewarek. Oryginalnie ten ciągnik był z jednym lewarkiem zmiany biegów. Wycieków brak, parę drobnych rzeczy do poprawki.

Zdjęcia dodam  jak obczaję jak to się robi  :D

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:55

Bagnet oszukuje u mnie wchodzi szczere 7 litrów i jest max a u sąsiada jak tyle nalałem to było ponad stan, i przedtem lał mniej oleju to na minimalnym ciśnienie gubił.  

Mój Wladimirec podbija świat

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 27 październik 2016 - 20:30

No tak powinno być jak już wcześniej pisałem ja też jak 7 bym wlał to stan by był pewnie na max a zawsze staram się aby było między max a minimum.

#9 Share adam8056

adam8056

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisany 01 listopad 2016 - 14:43

:)

Jakie 6-7itrów ? Ja jak kupie 5litrów Trurdusa to leje na 3/4 wskaznika pomiedzy min a max i jeszcze zostaje mi na dolewki wiec napewnowlałes za duzo oleju a jazda z ponad poziomem max oleju najczesciej doprowadza do wypchniecia uszczelniaczy tym bardziej ze jest chłodniej i olej jest gesty a tym samym zbyt duzy jego poziom działa jakt tłoczysko na uszczelniacze

Musisz spuscic oleju i bedzie ok

5 litrów to za mało powinno wejść ok. 7 chyba, że miska olejowa pogięta. Kiedyś najechałem na kamień i trochę spłaszczyło :) wtedy też wchodziło mniej oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 10:39

Różne cuda widziałem, a  z T25 było tak - nowy ciągnik może nawet 1000 mtg nie miał i zatarty silnik ( zatarty wał ). Okazało się że gość wymieniał olej i zalał pomiędzy max i min  na miarce, po czym pojechał orać no i ciągnik staną. Wszystko było by dziwne gdyby nie fakt że właściciel zdziwił się że tak mało oleju mu weszło bo nie całe 3 litry:) Drut w miarce się przesuną:) No i remoncik.